Pár otázek pro Mirka Topolánka

Autor: Tomáš Jubánek | Publikováno: 2.12.2008 | Rubrika: Politika
Topolánek

"Ústavní soud má vždycky pravdu, i když se mýlí", řekl kdysi v rozhovoru pro LN jeho předseda JUDr. Pavel Rychetský. - Tím jsem vyčerpal otázku posuzování souladu ústavnosti Lisabonské smlouvy s ústavou i případně můj respekt k rozhodnutí Ústavního soudu, a mohu přejít k dalším věcem. Například bych chtěl na Kongresu ODS položit Mirkovi Topolánkovi tyto otázky, leč nepoložím, nejsem delegát:

  1. Je Lisabonská smlouva (dále jen "LS") důležitá pro naše půlroční předsednictví Rady Evropy?
  2. Jak LS může vejít v platnost, nepodepíší-li ji všechny státy?
  3. Irsko souhlas s LS odmítlo v referendu: může být v Irsku znovu referendum o té samé otázce? Pokud ano a výsledek bude opět záporný, kolikrát může být referendum o té stejné otázce při soustavně záporných výsledcích?
  4. Může Česká republika způsobit platnost LS, odmítá-li referendem vydat souhlas jeden stát?
  5. Může Brusel stáhnout projednávání schvalování již neplatné LS  (neboť neplatnost způsobilo rozhodnutí Irska)?
  6. Proč se referendum o LS konalo pouze v Irsku a nikoli ve zbývajících 26 státech EU, víme-li, že rozhodnutí o způsobu ratifikace je na jednotlivých členských státech? 
  7. Proč Brusel nepředstaví jiný návrh smlouvy, když vidí, že masírováním mrtvolky nahrává svým kritikům?
  8. Mirek Topolánek chce schválení LS. Proč to všechno, když ratifikace Lisabonské smlouvy ODS uškodí, přivodí radost Zaorálkovi a zůstaví vrásky našemu státu?  
  9. Proč si Mirek Topolánek myslí, že odmítnutím LS bychom upadli do tenat Moskvy, když právě vstup LS v platnost zavede novou, vyšší kvalitu jednotné zahraniční a branné politiky EU, která tak definitivně vytvoří paralelní strukturu (bez USA a Kanady!) s NATO?
  10. Můžeme v důsledku platnosti LS pozbýt vliv na udržování transatlantické vazby, který dosud máme jako člen NATO, pokud NATO přestane fungovat?
  11. Můžeme pak bránit posunu politiky EU ve prospěch například Ruska, bude-li si to přát Francie a Německo? Může nám to být jedno, pokud nikoli, jsme-li členy EU, ačkoli je území ČR poněkud východně než obě velmoci?
  12. Co se stane s odstrašujícím efektem NATO, bude-li většina jeho členů zapojena do struktur již silné EU?
  13. Věří Mirek Topolánek, že mohou obě struktury - jsouc vzájemně propojeny členstvím mnoha svých států - fungovat bez rozporů v identifikaci hrozeb? Nebojí se Topolánek zhroucení schopností NATO dostát svým závazkům, bude-li jeden z jeho členů napaden?
  14. Věří Mirek Topolánek, že Evropská unie bude v následujících deseti letech stejně vojensky silná, jako USA?
  15. Věří Mirek Topolánek, že EU tvoří stejnou bezpečnostní hráz jako NATO?
  16. Co bude s neutralitou států, jako je Rakousko a Švédsko? Stane se otázka jejich neutrality otázkou irelevantní? Pokud ano, nebude jim to vadit? Pokud ne, jak chce EU řešit bezpečnostní díru uvnitř EU?
  17. Pokud by byla LS nějakým podivným způsobem přijata všemi státy EU, zvětší se počet našich vyjednávacích možnosti s EU nebo naopak zmenší?
  18. Bude možnost hrozby vystoupení z EU jedinou a poslední účinnou vyjednávací pozicí?
  19. O EU se tvrdí, že byla založena mj. i proto, aby se již zabránilo válkám na evropském kontinentu. Jaké má EU nástroje na ingerenci do sporu při vypuknutí ozbrojeného konfliktu mezi dvěma členskými státy EU? Má EU v takovém případě zasahovat? Netvrdí-li se to, proč nestačí volná ekonomická integrace?
  20. Myslí si Mirek Topolánek, že je možné plně integrovat dvacet sedm národních států do společenství jednoho státu, který bude vládnout svým občanům (bez přímé demokratické kontroly vyjma voleb do Evropského parlamentu), prostřednictvím Evropské rady, Rady Evropské unie, Evropské komise, Evropského parlamentu, Evropského soudního dvora a Evropského účetního dvora, jednoho Evropským parlamentem voleného předsedy Rady EU a konečně komunitárního práva, ve kterém ani normální právník netuší, co to obnáší?
  21. Domnívá se Mirek Topolánek, že přerozdělování peněz uvnitř EU povede spíše k přejícnosti a umírněnosti mezi jednotlivými regiony či státy v EU, nebo spíše k naštvanosti, že "jeden národ doplácí na druhý"? Nebyl to jeden z důvodů rozpadu československé federace? 
  22. Věří Mirek Topolánek, že hlubší integrace EU vedoucí směrem k jednomu státu povede k míru mezi evropskými národy?

3036 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Neziskoví fízlové a udavači v akci: Prodavačka vyhozená z práce. Víš, soudruhu, koho zaměstnáváš? Zákaz Ortelu na Řipské pouti. Horší než za Husáka. Máme možnost volbyKřesťanům usekli hlavy, ale se Západem to ani nehnePomozte nám, prosím, bez Vás to nedáme. Byla by škoda, kdybychom po 15 letech existence museli skončitVystoupení z Evropské unie je výhodné. Zde máte faktaKdo veřejně, na shromáždění či demonstraci nebo distribucí písemností hanobí vlajku nebo hymnu Evropské unie, bude potrestán odnětím svobody až na tři roky nebo pokutou

euServer.cz

Nechť nám ČT sdělí, jakou to nestrannost a svobodu má vlastně na mysliBritové vyšli ze „Žaláře národů" – Středně jedovatý fejeton

ePortal.cz

V případě, že by se nepodařilo déle sehnat více peněz, činnost Eportalu bude ukončena Ti, kteří v této volbě prohráli, spustili spolu s Milionem chvilek na dr. Křečka a na výsledek této volby neskutečně agresivní útok

Eurabia.cz

Americký výzkum potvrdil údajnou fake news: Terorismus do Evropy přichází s uprchlíky ...Nová kniha: Povaha a zločiny zakladateľa islamu

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Je to tu! Milion chvilek v politice, zaznělo. Česko jásá i nadává nad oznámením„Dvě mega? Pche. Čtyři? Néé! Šest? Furt málo. Vosum.“ Tolik milionů dostal Člověk v tísni i od Pirátů na festival, který ukázal, jak muž vylíže rty silikonové panně
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění