Soudruh předseda EK Barroso poskytl interview českým novinám

Autor: Tomáš Jubánek | Publikováno: 1.12.2008 | Rubrika: Zamyšlení
Lenin

Na otázku HN: proč máme my Češi v EU tak špatnou pověst, soudruh Barroso (bývalý portugalský předseda sociálních demokratů ) vlídně poznamenává: „Budu k vám zcela upřímný... (och, díky ti soudruhu!)...Některé výroky některých českých prominentních politiků situaci a české reputaci opravdu nepomáhají.“

Koho tím soudruh myslí? Nelíbí se mu eurovlezdoprdelismus pana Zaorálka či pana Paroubka?
Snažím se dovtípit o odstavec nížeji: "Ale ještě jednou upřímně říkám: stanoviska některých prominentních politických figur, které záměrně nebudu jmenovat (soudruh se stydí...?), vám opravdu nepomáhají."
Souhlas! Opravdu nepomáhají, proč máme například eurovlezdoprdelisticky souhlasit s tím, abychom rukou nerozdílnou zatáhli účet za finanční rozmařilost Německa, když se naše banky v poskytování úvěrů chovaly před globální finanční krizí bůhvíproč obezřetněji?
Dochází mi to: správně! Nechť se Zaorálek stydí! Barroso ho vlastně peskuje!
A soudruh Barroso vlídně pokračuje: „...(někteří prominenti) vytvářejí v Evropě o Česku dojem, který není v souladu s realitou."
Ale ale, soudruh nám spíše vyhrožuje, proboha, proč? Barroso: "Česko se určitě chce reprezentovat jako moderní země, která si uvědomuje svou velkou zodpovědnost v současných těžkých časech. Myslím, že to je to, co Češi chtějí. Nechtějí být vnímání jako nějaká země druhé kategorie." To je, oč tu běží, soudruhu, no o to jde!  Ten Zaorálek a Paroubek nám to kazí! Tak to tomu Zaorálkovi či Paroubkovi připomeňte, proč ho máme my, prostí občané a politici třetího řádu, umlčovat? Je přece demokracie.
A mimochodem, musíme si se soudruhem Barroso vyjasnit, co je to „být v souladu s realitou". Jaká je realita? Například Lisabonskou smlouvu odmítá 55 % obyvatel (říjnový výzkum STEM). A tady soudruh je předsedou Evropské komise, co Lisabonskou smlouvu připravila a teď ji prosazuje.
Takže je to jasné: soudruh Barroso jemně nabádá Česko, aby tak nějak zacpala hubu soudruhu Zaorálkovi a soudruhu Paroubkovi, kteří Lisabonskou smlouvu nepokrytě fedrují a snaží se našeho prezidenta Václava Klause umlčet. No to je skandální.
Ale počkat! Soudruh soudruha nepodrazí. Tady něco nehraje. Soudruh Barroso nám...vyhrožuje, že když „některé naše prominenty" neumlčíme, že to pěkně schytáme. No a přítomní soudruzi Zaorálek a Paroubek se snaží umlčet osoby třetí. Například pan Paroubek řekl onehdá v televizi, že má ODS „přestat OTRAVOVAT" ovzduší v ČR, a pan prezident „přestat OTRAVOVAT" ovzduší ve zbytku Evropské unie. To je přece shodný rukopis, stejný styl, oni jsou tak řečeno ze stejné líhně, oni spolu cumlali tentýž dudlík. Tak proč...?
Barroso: "A já myslím, že v Evropě teď platí: co je dobré pro Německo, je dobré pro EU. A co je dobré pro EU, je dobré pro Německo...Je velká chyba uvažovat o nějaké jízdě zadarmo. Vaše země je sice samozřejmě menší ekonomikou než Německou, ale na druhou stranu je také - abych tak řekl - významným akcionářem evropského problému."
Jsem to ale hlupák. Pan Barroso nekritizuje pana Zaorálka a pana Paroubka, to by byl sám proti sobě, to by byl proti Evropské unii, to by byl proti Německu. Tak koho pan Barroso vlastně kritizuje?

3664 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Černoši se tedy podílejí na vraždách z 85%, ačkoli tvoří 13% populace. Mají vysoký podíl i v ostatních kategoriích trestných činůArabští imigranti už útočí i v naší zemiVážení čtenáři, pomozte nám prosímFrancie vyhrožuje Polsku, že přijde o peníze z EU, pokud nezavede genderovou totalitu do svého zákonodárstvíNelegální imigrant, který znásilnil nezletilou českou dívku u Lukavce, dostal dva roky, muži, který při Prague Pride spálil vlajku symbolizující homosexualistickou ideologii LGBT, můžou hrozit tři roky vězení!

euServer.cz

Nová ruská ústava Kalousek ví stejně dobře jak to ví generál Flynn, že hnutí Blak Lives Matter je jen dočasnou zástěrkou toho, co má přijít po něm. Což je nová barevná revoluce fašistického střihu

ePortal.cz

Prosíme o pomoc. Buď se budeme bránit, nebo náš svět zanikneIstanbulská pirueta Andreje Babiše

Eurabia.cz

LGBT: Poskvrnili státní vlajku duhouOpravdu musí čeští vojáci být součásti francouzské okupace Afriky?

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Ruská armáda má technologií, kterou nemají Američané. Armáda USA je zděšenaByl zprovozněn nový most mezi Ruskem a Čínou

ParlamentniListy.cz

Mafie z Kavčích hor? Drsná slova z Hradu, doplněná osobní zkušenostíNaštvaný zemědělec: Ať pan Prouza lidem řekne, kolik peněz zůstává u nich v supermarketech. Aby to stálo osmkrát více, než za kolik nakoupí?
Články autora
Průzkum
Měla by Česká republika vystoupit z EU?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění