Příčiny prohry ODS

Autor: Ivana Haslingerová | Publikováno: 4.12.2008 | Rubrika: Zamyšlení
Topolánek

Volby odrazily zklamání voličů pravice. Když jsem slyšela, že ODS ztratila takřka všechny kmenové voliče mezi 30-44 lety se středními příjmy, vzpomněla jsem na svého operatéra, který stranu volil s tím, že měl spočteno na jí rozdávané volební kalkulačce, o kolik tisíc se mu zvedne příjem lékaře, když zavede rovnou daň. Sliby se samozřejmě nikdy neuskutečnily.

A pokud jde o důchodce, vybavila se mi tragikomická příhoda sousedovic devadesátileté babičky, která ač již rok nechodila, když viděla z okna plakát Václava Klause  k mobilizaci, vykřikla, že to musí být s naší republikou moc vážné, vstala z postele a o holi docapkala k volbám. Nyní by neviděla nic a také by nikam nešla jako spousta zklamaných důchodců. Ano, zklamaných, že nedostali slíbenou tisícikorunu. A také vyděšených tím, že ODS dopustila, že její výborné zdravotní reformy přenechala pouze dehonestovat demagogem Rathem.

Kdyby vysvětlila, že sice zaplatí 30 Kč, ale budou dostávat léky za polovic a tedy platit i s tím související poloviční doplatky a že navíc dostanou špičkové léky, protože na ně z poplatků vybere zdravotnictví miliardy, tak by se nebáli nemocí a stáří.

Pak by nemohlo dojít k tomu, že mi soused řekne vztekle po návratu od lékaře, že musel zaplatil kvůli "mému Topolánkovi" 30 korun a uklidnil se, až když jsem mu vysvětlila, že si za to přivezl injekce na léčbu krvetvorby v hodnotě 35 tisíc, které by ve svém věku dřív jen těžko dostal. Je mi líto, že stačilo tak málo a mohlo vše dopadnout jinak. Stačilo se snížit k obyčejným lidem a vysvětlit, o co jde. A také nereagovat, jako pan premiér,  na kdejakou provokaci nepřátel jako malé děcko, ale povznést se nad ní a po vzoru svého předchůdce jen s úsměvem konstatovat, že je mimo jeho rozlišovací schopnosti.

2311 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Islamizace západní Evropy probíhá v plném prouduPůl století rozkladu: Umíral světec z Osvětimi za jinou víru? Světec by se z papeže Františka zhrozilArabská strana Švédska: Nemáte tu co dělat, vaše země už neexistuje!Chvála hranice: Děti už ani nevěděly, že jsme je měli. Průšvih znovu oživil "čáru". Nepohodlné, komplikující. Zážitek od Mikulova. Když ještě bylo kam odsunout Němce. Nic není navždy. Hlídejme si domovKnihy Rowlingové se kvůli jejímu osobnímu názoru na gender po celém světě pálí či zakazují

euServer.cz

Nepodmíněný příjem? – Cesta do pekelÚtok na Navalného nebo na naši první signální soustavu?

ePortal.cz

Pomozte nám, prosímPovinná solidarita: Necháme se raději podplatit - nebo donutit? Orwellův newspeak. Bude EU kšeftovat s "bílým" masem?

Eurabia.cz

Dánské premiérce se už nelíbí šaríaDal imigrantovi práci. Ten ho po neshodě zabil

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Miláček Západu Navalný je lhář a skončil v exekuci za své lži ...Mýtus malé produktivity Čechů aneb jak český otrok dře na německý blahobyt

ParlamentniListy.cz

Politika? Tohle Karla Gotta rozčílilo. Ale i to bude ve filmuKoho ohrožuje covid? Média šíří strach. Profesor Špičák vnáší jasno
Články autora
Průzkum
Měla by Česká republika vystoupit z EU?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění