Pozor na euronácky!

Autor: Ladislav Jakl | Publikováno: 12.12.2008 | Rubrika: Zamyšlení
Bolšnac 12

Prezident Václav Klaus byl z vrcholných politiků jediný, kdo se zastal asijských obchodníků, sužovaných divadelními masovými přepady ozbrojené české státní moci.


A o něm píší trvale, denně, posté a potisící už tolik let čeští euronáckové typu Luboše Palaty v Lidových novinách jako o národovci, nacionalistovi či českém Haiderovi (Haiderovci v Česku, LN 10. 12.). Co na tom, že nikdy v životě neřekl ani slovo špatného o menšinách nebo o tom, že Čechy mají patřit Čechům.
Nyní to od Palaty slízl i Petr Mach. Palata už ví, že nová strana, o které Mach mluví, nabírá rysy rakouských haiderovců. Jaké rysy? Nějaký citát? Úryvek z programu? Výňatek z některé z desítek Machových ekonomických a politických statí? Nic. Nula. Jen vymyšlený blábol a plivanec.


Tak totiž vypadá česká polemika o evropské integraci. Máš jiný názor na institucionální uspořádání Evropské unie? Ven s tebou, pryč ze společenské diskuse. A to se nejlépe dělá nepříčetným přidělováním nálepek o nahnědlých tendencích či extrémním nacionalismu.


Všiml si pan Palata, co kritikům současné fáze evropské centralizace vlastně vadí? Vzájemná otevřenost? Vůbec ne. Spolupráce? Kdepak. Cizinci podnikající či pracující u nás? Ani náhodou. Vadí jim nedostatek demokracie. Slyšíte? Nedostatek demokracie! A také neustálé omezování svobody jednotlivce formou nekonečné mocné vlny byrokratických omezení a direktiv, proti kterým se občan nemůže bránit nástroji běžné parlamentní demokracie, protože EU není parlamentní demokracií, nýbrž mezinárodní organizací, která sice stále více disponuje mocí prosadit a vynutit si své záměry na každém z nás (jako to umí stát), ale na rozdíl od státu jí chybí nástroje demokratické kontroly, dělby moci a hlavně mandát.


Jak dlouho ještě bude pokračovat toto nálepkování? Jak dlouho si ještě lidé, kterým jde o svobodu, lidé, kteří se bojí o demokracii, nechají nadávat do nácků a šovinistů?


Obávám se, že se mezitím zrodil nový živočišný druh. Je jím euronácek, euronacionalista. Poznáte ho podle zupáckých způsobů, podle vynucování a vydupávání svých cílů, podle znásilňování demokratických procesů a institucí i podle nálepkování svých oponentů. Pozor na ně. Předevčírem zkoušeli nastolit komunismus na barikádách, včera nám proplachovali mozky zeleným jedem, dnes se prohlašují za monopolní vykladače toho, co je evropské a co už ne.

Ladislav Jakl, tajemník prezidenta

LN 12. prosince

 

5527 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Jsou zde: Pustili jsme je dobrovolně. Výročí záchrany Evropy. Měli bychom se za osvobození od Turků stydět? Neznat dějiny - znovu je prožít. Padli za násEvropská unie nás chce donutit k přijímání uprchlíků. Musíme z EU vystoupit, nebo nás unie zničíŠkoly musí děti ochránit před ‚genderovou ideologií a duhovou propagandou,‘ říká Viktor OrbánPodpořte prosím EUportal.czDnes je snadné prohlásiti se v souladu s vlastními pocity za osobu opačného pohlaví, případně některého z dalších 57 neopačných pohlaví. I my můžeme respektovat, že se pan Vystrčil cítí být Taiwancem...

euServer.cz

Nepodmíněný příjem? – Cesta do pekelÚtok na Navalného nebo na naši první signální soustavu?

ePortal.cz

Prymula nenávidí hospodyPomozte nám, prosím

Eurabia.cz

Francouzský soud chrání muslimského uprchlíka, který před pár dny terorizoval PařížSoužití křesťanů a muslimů nemůže být pokojné! Orbán odmítl nový pakt Leyenové EU na relokaci imigrantů

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Miláček Západu Navalný je lhář a skončil v exekuci za své lži ...Mýtus malé produktivity Čechů aneb jak český otrok dře na německý blahobyt

ParlamentniListy.cz

Česká koruna ohrožuje vaše živobytí, věří Pirát PeksaPrymula udeřil: Už jsme za čarou. Bude se zavírat
Články autora
Průzkum
Měla by Česká republika vystoupit z EU?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění