ODS je se svým předsedou Topolánkem nevěrohodná

Autor: Alena Páralová | Publikováno: 26.12.2008 | Rubrika: Zamyšlení
ODS

Projev na kongresu ODS

Vážený pane předsedo, vážené delegátky, vážení delegáti, vážení hosté,
stejně jako pan prezident si myslím, že ODS už bohužel není tou ideově ukotvenou stranou, kterou jsem v roce 1991 pomáhala zakládat. Panu prezidentovi rozumím.
 
Nesouhlasím, že jsme prohráli volby, protože se celá Evropa posouvá doleva. To se jen Evropské vládnoucí uskupení snaží ze svobodných lidí vyrobit mlčící závislé hejno souhlasících občanů. Svobodní občané některých států Evropy si dovolili v referendu neschválit ústavu pro Evropu. A tak se je mocní Evropy rozhodli z rozhodování vynechat a našli způsob, jak je obejít. Lisabonská smlouva, která je velmi podobná dvěma referendy zamítnuté ústavě pro Evropu, má být jednoduše schválena národními parlamenty. Existují dva poslední ostrůvky nesouhlasu s tímto postupem, Irsko a váhající Česká republika.
 
Pro dokreslení mého pocitu z vládnutí Mirka Topolánka mi dovolte starou historku z natáčení. V době vlády Miloše Zemana jsem sváděla své první úporné boje o zákoník práce s tehdejším ministrem práce a sociálních věcí Vladimírem Špidlou. Mé projevy ve Sněmovně byly doprovázeny na jedné straně dupáním a výkřiky odborových předáků, kteří vždy do posledního místečka zaplnili balkon, na druhé straně silnou podporou Poslaneckého klubu ODS. Podařilo se mi tehdy udělat z nezáživného zákoníku práce mediální hit a nejsledovanější zákon schůze. V této atmosféře mě tiskový mluvčí požádal, abych pro tehdejšího senátora Topolánka připravila podklady, protože půjde v neděli v poledne do televize. Stalo se. V neděli jsem zasedla k televizi a očekávala, jak to Mirek svému oponentovi nandá. Redaktorka nejprve shrnula, co říká o zákoníku poslankyně Páralová a posléze se obrátila na Mirka, který se nejprve svým typickým způsobem zasmál a pak prohlásil: "Se zákoníkem práce já nemám žádný problém. Podnikání je o něčem jiném".
 
Před osmi lety neměl Mirek žádný problém se Špidlovým zákoníkem práce.
Nyní nemá žádný problém s neplněním volebního programu ODS. Proč by také měl mít problém, vždyť nedávno dokonce prohlásil, že mu stejně nikdy nevěřil.
 
Nemá žádný problém ani s tím, že neplní smlouvu, kterou sepsal s voliči.
Nemá problém s Jiřím Paroubkem v čele Sněmovny.
 
Nemá žádný problém s biopalivy, nemá problém s větrníky, ani se zastavením jaderného programu. Nemá problém s antidiskriminačním zákonem.
 
ODS dostala od voličů silný mandát k zamítnutí Lisabonské smlouvy jak v Senátu, tak v Poslanecké sněmovně. Veletoč Mirka Topolánka, který označil ústavu pro Evropu jako "shit" a nyní je připraven podržet Lisabonskou smlouvu vysvětluje Eduard Kožušník jako přeměnu opozičního politika ve státníka.
Já bych spíše řekla, že Mirek Topolánek nemá s Lisabonskou smlouvou žádný problém. Domnívám se, že právě proto, že Mirek Topolánek nemá s původním ideovým ukotvením Občanské demokratické strany žádný problém, stává se nevěrohodným. A se svým předsedou se, bohužel, stává nevěrohodnou i celá ODS.
 

Děkuji Vám za pozornost.

Ing. Alena Páralová, poslankyně PČR

3694 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Evropu čeká další a mnohem větší vlna migrace. Do pohybu se dá miliarda lidíÚtoky proti bílým lidem se neomezují pouze na USA. Například v Anglii vzniklo nové černošské hnutí, jehož vůdce tvrdí, že cílem je udělat z bílých lidí jejich otrokyBoj o hodnoty včera a dnes: U Vídně jsme na čas slavně zvítězili. Řádění Turků na Moravě a zánik na dosah. Dnešní nepřítel je silnějšíPodpořte prosím EUportal.czDnes je snadné prohlásiti se v souladu s vlastními pocity za osobu opačného pohlaví, případně některého z dalších 57 neopačných pohlaví. I my můžeme respektovat, že se pan Vystrčil cítí být Taiwancem...

euServer.cz

Už i ta žárovka zčernalaZápadní civilizace prochází inkluzí

ePortal.cz

Pomozte nám, prosímJsme hákliví, když si na nás otevřou ústa Čínani a Rusové. Ale když von der Lejnová hovoří o tom, že nám Brusel nařídí přijetí uprchlíků a nemáme na vybranou, kde jsou hrdinové Hřib, Kolář, Novotnej, Vystrčil...

Eurabia.cz

NOVINKA: AMERICKÉ VÁLKY - FAKTA A REALITAZlatá generace dostává hustou sodu

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Miláček Západu Navalný je lhář a skončil v exekuci za své lži ...Mýtus malé produktivity Čechů aneb jak český otrok dře na německý blahobyt

ParlamentniListy.cz

„Na geny to nesvádějte.“ Řídí dětský domov na Šluknovsku a začal vyprávět. Drogy, gamblerství, násilí a jedna skupina obyvatel„Já můžu říkat, co si myslím, protože nikam nekandiduju...“ Xaver měl u Soukupa „zlou“ myšlenku
Články autora
Průzkum
Měla by Česká republika vystoupit z EU?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění