Návrh "zákona smrti" o vraždění neviňátek dorazil do Parlamentu

Autor: Redakce | Publikováno: 22.12.2008 | Rubrika: ShortNews
Novorozenec

Návrh zákona o specifických zdravotních službách dorazil do Parlamentu a tak teprve nyní je k dispozici oficiální verze. Přes některé pozitivní prvky (ale spíše kosmetické) návrh předčil nejhorší obavy:

- návrh zákona rozšiřuje možnost podstoupit umělý potrat i pro ženy ze zemí EU,
- návrh zákona rozšiřuje možnost zabít těžce postižené děti až do okamžiku porodu (dnes je možné do 24. týdne).
 
V případě schválení zákon umožní potratovou turistiku nejen z Polska, ale i ze zemí západní Evropy kvůli velmi nízkým cenám za usmrcení dítěte před narozením. Zcela realisticky tak hrozí nárůst potratů o desítky tisíc dětí ročně.
 
Dále je zde explicitně legalizováno zabíjení těžce postižených dětí až do porodu. Dosud zákon umožňoval zabít dítě pouze do 12. týdne těhotenství. V rozporu se zákonem platí vyhláška ministerstva zdravotnictví, která umožňuje provést umělý potrat do 24. týdne těhotenství a kterou proto Ústavní soud na Slovensku nedávno zrušil (Slovensko mělo stejnou legislativu). Nově navržený zákon tak bezprecedentně rozšiřuje pole smrti, zbavuje postižené děti jakékoli právní ochrany a umožní strašit a nutit matky k potratu až do porodu. Důvodová zpráva již výkladově obhajuje i možnost zabíjení živě porozených dětí: "...v tomto období je již plod životaschopný a je určitá šance na jeho přežití".
 
Návrh zákona aktivně podpořili všichni ministři za ODS, SZ i KDU-ČSL přítomní na zasedání vlády 19.11.2008, tedy včetně těch, kteří se hlásí ke křesťanství. Sliby KDU-ČSL, že vláda zákon stáhne a bude jej znovu projednávat, zůstávají zatím pouze sliby. Na dotaz, zda a kdy se stažení bude realizovat, od včerejšího dne tiskový mluvčí KDU-ČSL nezaslal odpověď. KDU-ČSL ve vládě setrvává a je, zdá se, velmi zaneprázdněná bojem o 30 korunové poplatky u lékaře. Biskupové se oficiálně ke konečnému znění návrhu zákona zatím nevyjádřili.
 
Podrobný přehled dopadů návrhu zákona, který zahrnuje mj. i umělé oplození, HPŽ ČR připravuje.
 
pozn. EUportal.cz: Co vy na to? Pane Bendo, Plevo, Nečasi??!! a vaše "konzervativní" ODS?
7. týden
7. týden
8. týden
8. týden
8. týden
8. týden
8. týden
8. týden
8. týden
8. týden
8. týden
10. týden
Foto: © Copyright The Center for Bio-Ethical Reform
10. týden
10. týden
10. týden
11. týden
11. týden
11. týden
24. týden - legální z genetických důvodů
24. týden - legální z genetických důvodů
24. týden - legální z genetických důvodů
24. týden - legální
                                               

Odkazy:
 
 


 
Hnutí Pro život ČR je neziskovým občanským sdružením s cílem šířit a prosazovat úctu k lidskému životu od početí do přirozené smrti, především k životu nenarozených dětí, starých, postižených a nevyléčitelně nemocných lidí, podporovat rodinu a ve spolupráci s odborníky šířit odborné poznatky o souvisejících tématech.
 
Další informace:
Hnutí Pro život ČR, Zdeňka Rybová, Hlubočepská 85/64, 152 00 Praha 5
tel.: 736 766 660, zdenka.rybova@prolife.cz, http://prolife.cz

4561 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Řekové našli pod Aténami tunel plný zbraní, zatýkají turecké teroristyČR nezíská dodatečnou víc než miliardu eur z rozpočtu EU, nejedná se o nové prostředkyPomozte nám, prosím, bez Vás to nedáme. Byla by škoda, kdybychom po 15 letech existence museli skončitVirus totálního blbství: USA se zničí samy. Učit se budete jen o islámu a černoších. Pryč s hnusnou evropskou rasistickou klasikou! Na sever Čech přichází stále více Romů ze Slovenska. Za stěhováním jsou hlavně výrazně vyšší sociální dávky a pro muže dostupná práce načerno

euServer.cz

Podpora migrace na západě Evropy kvůli zjevné neochotě migrantů podrobit se omezením, zkomplikuje průběh epidemie. Co se stane, až následná hospodářská krize omezí jejich sociální podporu...Přežije EU pandemii?

ePortal.cz

Ještě v pátek 6. března demonstrovalo v Bruselu několik tisíc mladých lidí v čele s Gretou Thunbergovou za účinnější boj proti klimatickým změnám. Přitom již ke 2. březnu bylo v Evropě hlášeno již 2199 nakažených... Koronavirus jako chřipka, neomarxismus jako mor

Eurabia.cz

Koronavirus: USA vyzývají lékaře všech zemí světa, ať v pandemii Covid19 opustí svoji vlast a urychleně jdou léčit AmeričanyNerozumím tomu. EU na nás kašle, NATO na nás kašle, a my stále "plníme závazky vůči spojencům"

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Primář Brančík: Koronavirus. Jde o vážnou věc! Je zcela nesmyslné v této situaci vykřikovat něco o lidských právech a právu na volný pohybPolitickým neziskovkám už ani korunu! Padla výzva premiérovi. A je zde otevřený dopis
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění