Evropský fašismus dnes opět ožil v institucích Evropské unie

Autor: Rodney Atkinson | Publikováno: 6.1.2009 | Rubrika: Studie
Hitler vlajka

Hlavním prvkem fašistického systému není hlučně řvoucí diktátor, ale systém korporativistické a kolektivistické moci. Korporace, instituce a kolektivy vytvořené absolutní mocí státu (a kolektivu států) tvrdí, že vědí nejlépe než jednotlivci, rodiny, společnosti a národy a svobodný spontánní proces, který je s nimi spojený. Ale čím více tyto režimy chybují, tím více organizují. A čím více organizují, tím více jejich moc mohutní. A čím více se lidé brání jejich moci a kontrole, tím autoritativnější je jejich odpověď.

Obětování suverenity národů na oltáři nacistického konceptu „Evropských společenství” je téměř posledním krokem v procesu, který zničil svobodu a odpovědnost jednotlivců a asociací, kterým svobodně projevují svou oddanost.
 
Existuje mnoho skupin, některé ideologické, jiné pragmatické, majících ve své podstatě zájem na rozbití národních států v Evropě - jako předzvěst ještě ohavnějších projektů „světové vlády”. Evropský fašismus, nejúčinněji zkoncentrovaný do evropského nadnárodního státu na počátku 40. let, dnes opět ožil (přinejmenším ve své sociální, ekonomické a „geopolitické” formě) v institucích Evropské unie.
 
Tuzemský socialismus hledá nadnárodní prostředky k „znovuzískání” těch, kteří unikli jejich národní kontrole. Mezinárodní socialismus hledá ještě účinnější úrovně sociální a ekonomické úrovně sociálních a ekonomických organisací ke kontrole těch národních demokracií, které již tak rozhodně odmítli jejich filosofii. Komunismus měl ve svých základech Leninův plán pro Evropu ne nepodobný současnému zárodku evropského „sovětu” (Lenin byl samozřejmě provezen do Ruska v roce 1917 Němci, kteří ho též financovali). Bývalý vůdce Sovětské komunistické strany Michail Gorbačov se nyní pokouší vytvořit „nový světový řád”, ve kterém je ten druh globální moci vždy vyhledávaný komunismem přijatelný pro korporativistický Západ. (Gorbačovova organisace má svůj základnu v Kalifornii).
Korporatisté jako ti uvedení jako účastníci Bildedebergovských setkání mají snad ještě silnější ekonomické důvody pro likvidaci národních států a demokratické suverenity jejich parlamentů. Odboráři, bankéři a nadnárodní korporace, kteří se po několik desetiletí účastnili setkání korporativistických „elit” zjistili, že lingvistické, kulturní, parlamentní a náboženské rozdíly, to jsou všechno překážky  jejich nadnárodních struktur a kontrol.
 
Existují samozřejmě další slupiny mající zájem o globalistické mocenské struktury, včetně mnoha náboženských a kvazináboženskýcgh organisací.
 
Rozsah v jakém byl reprodukován hitlerovský projekt v Evropě transatlantickým korporativismem od roku 1972 snad nebyl lépe demonstrován v říjnu 1997, kdy vrchní ředitel General Motors namítal, že buď se Británie vzdá libry a Anglické banky ve prospěch jednotné evropské měny nebo společnost uzavře své výrobní závody ve Spojeném království.
 
Paralely mezi 30. a 90. roky v Evropě (druh Kondratievova politického cyklu) jsou tak jasné že je nelze napadnout, jak popisují kapitoly 10 a 11. Nedávné zavedení výjimečných zákonů v Belgii, vlastně potlačení demokratických práv lidu, natolik připomíná podobná opatření německého kancléře Heinricha Brüninga pomocí dekretů v roce 1930 - ústavní mechanismus používaný později Hitlerem. Přinejmenším Brüning zápasil s vysokou nezaměstnaností, vzpourami, stávkami a populárními nacistickými a komunistickými stranami. To eurofanatický belgický premiér Jean Luc Deheane neměl žádnou takovou výmluvu; jeho protidemokratická akce byla navržena k vymačkání vládních půjček a výdajů, aby se připravil pro společnou evropskou měnu a vzdání se národní měny. Ale žádný účel nemůže posvětit prostředky, které jsou (stejně jako schéma EU, její struktury a metody) křiklavě fašistické.
 
Protože jsem strávil mnoho let životem a prací v Německu, poznal jsem osobně mnoho těch, kdo vykonávali důležité funkce v nacisty okupované Evropě. Byli velmi příjemní, pohlední a idealističtí jednotlivci - dojem potvrzený mým otcem, který strávil několik let ve věznicích válečných táborů, kde musel existovat spolu s důstojníky SS.  Moji akademičtí známí omlouvali svou nacistickou minulost tím že „v těch dnech jsem se bál více lidí než Boha”. Jiný, milý učitel z Belgie, působil v Gestapu, byl na konci války odsouzen k smrti, omilostněn v roce 1950 před tím, než odešel učit do Belgie.
 
Skryté síly korporativistické a státní moci  jsou přichystány podrobit jednotlivce, rodiny a národy, které jsou jedinými oprávněnými demokratickými činiteli svobody a zodpovědnosti, zatímco korporativistické elity je popírají. Není již čas na argumenty. Kostky jsou vrženy a bitva musí být zahájena; ale vítězství svobodných lidí a národů není žádným způsobem jisté.
 
Z knihy Evropský úplný kruh. Korporativní elity a nový fašismus
Rodney Atkinson
Třetí vydání z prosince 1998

 
 
Rodney Atkinson BA MSc MIL vystudoval na universitách v Durhamu a Newcastlu upon Tyne než se po 6 let stal přednášejícím na universitě v Mainzu v Německu. Po návratu pracoval v pozici obchodního bankéře v londýnské City před tím, než zahájil svou vlastní činnost v nemovitostech, konferencích a publikacích. Píše o politické ekonomii s celonárodním s světovou pověstí a byl příležitostným poradcem vládním ministrům. Publikoval články v listech Daily Telegraph, The Guardian, The Times, The Financial TimesWall Street Journal. Je autorem nějakých 50 článků a politických úvah a šesti knih - Government Against People (Vláda proti lidu - 1986), The Emancipated Society (Emancipovaná společnost, 1988), The Failure of the State (Chyba státu, 1989), Conservativism in Danger (Konservativismus v nebezpečí, 1991), Your Country Your Democracy (Tvá země Tvá demokracie, 1989) a s Norrisem McWhirterem Treason at Maastrich - The Destruction of Nation State (Maastrichtská zrada - likvidace národního státu, druhé vydání 1995). Byl častým komentátorem o politických a ekonomických záležitostech v televizi a v rozhlase.
 
 
 
 

 

5436 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Neziskoví fízlové a udavači v akci: Prodavačka vyhozená z práce. Víš, soudruhu, koho zaměstnáváš? Zákaz Ortelu na Řipské pouti. Horší než za Husáka. Máme možnost volbyKřesťanům usekli hlavy, ale se Západem to ani nehnePomozte nám, prosím, bez Vás to nedáme. Byla by škoda, kdybychom po 15 letech existence museli skončitVystoupení z Evropské unie je výhodné. Zde máte faktaKdo veřejně, na shromáždění či demonstraci nebo distribucí písemností hanobí vlajku nebo hymnu Evropské unie, bude potrestán odnětím svobody až na tři roky nebo pokutou

euServer.cz

Nechť nám ČT sdělí, jakou to nestrannost a svobodu má vlastně na mysliBritové vyšli ze „Žaláře národů" – Středně jedovatý fejeton

ePortal.cz

V případě, že by se nepodařilo déle sehnat více peněz, činnost Eportalu bude ukončena Ti, kteří v této volbě prohráli, spustili spolu s Milionem chvilek na dr. Křečka a na výsledek této volby neskutečně agresivní útok

Eurabia.cz

Americký výzkum potvrdil údajnou fake news: Terorismus do Evropy přichází s uprchlíky ...Nová kniha: Povaha a zločiny zakladateľa islamu

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Známý psycholog se s hrůzou dívá na západ: Dobře, že se nezakázali komunisti, ale nechalo se to doběhnout!Veřejný útok na Pekarovou-Adamovou. Štětinu musel uzemnit Kalousek. A to nebylo vše
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění