Zločiny proti Evropské unii

Autor: Petr Mach | Publikováno: 20.11.2004 | Rubrika: Zamyšlení
EU befehl

Sněmovna přehlasovala veto prezidenta a schválila novelu trestního zákona, která uzákoněním eurozatykače zbavuje v rozporu s českou ústavou občany práva hájit se před českým soudem a která staví činy proti „mezinárodní organizaci“ na úroveň vlastizrady. Vláda hájila novelu tím, že je namířena proti největším zločincům. Záběr zákona je ale mnohem širší.

Nejen krvavý útok na civilisty, ale i poškození majetku včetně vlastního majetku „v úmyslu narušit nebo zničit základní politickou, hospodářskou nebo sociální strukturu mezinárodní organizace“ se v novém trestním zákoně staví na roveň vlastizrady a hrozí za něj až doživotní vězení. Jak uvedl prezident Václav Klaus v odůvodnění svého veta, „Vlastizradou se tak stává např. i záškodnictví namířené proti jinému státu a spáchané naším občanem. To je zcela nové, vpravdě revoluční vidění světa.“

Paradoxní je, že ačkoliv zákonodárce mohl mít „mezinárodní organizací“ na mysli Evropskou unii, tím, že se to neodvážil říct přímo a že neříká poškození jaké mezinárodní organizace je trestné, stává se u nás trestné na úrovni vlastizrady poškození jakékoliv mezinárodní organizace!

Široká definice teroristického činu

Definice teroristického činu je navíc tak široká, že potrestán bude i ten, kdo v úmyslu narušit strukturu mezinárodní organizace „poškodí veřejné zařízení, dopravní nebo telekomunikační systém, včetně informačního systému nebo jiné důležité zařízení, veřejné prostranství nebo majetek.“ To znamená, že za poškození internetových stránek jakékoliv mezinárodní organizace od EU po Al Kajdu hrozí v České republice od nynějška doživotí!

Navíc, stejným trestem bude potrestán nejen ten, kdo takový čin spáchá, ale i ten, kdo takovým jednáním vyhrožuje, nebo „kdo takové jednání materiálně nebo jinak podporuje.“ Nový trestní zákon se tak může snadno stát zneužitelným nástrojem vládnoucí moci.

Ztráta práva hájit se před naším soudem

Součástí novel trestního zákona je i evropský zatýkací rozkaz. Vydá-li jej soud cizí jurisdikce, náš soud mu vydá našeho občana automaticky tehdy, pokud je v zahraničí obviněn nejen z terorismu, ale i z činů jako korupce, podvod či rasismus, nebo pro „podvod podle Úmluvy o ochraně finančních zájmů Evropských společenství“ (což může být např. dovoz zboží ze zahraničí bez zaplacení cla).

To, jestli jsme se takového činu skutečně dopustili, nebude v případě vydání evropského zatykače cizím soudem posuzovat náš soud. Vláda tímto zákonem jednoduše zbavila své občany práva hájit se před českým soudem a upřela jim tak základní občanské právo, a to navíc v rozporu s Ústavou České republiky, která nedovoluje vydání vlastního občana do zahraničí proti jeho vůli.

Zákon začíná platit, ale Jiří Pospíšil, poslanec za opoziční ODS, která byla od počátku proti eurozatykači, již sepisuje podnět k Ústavního soudu. Nyní bude záležet na Ústavním soudu, zda eurozatykač v našem právním řádu zůstane, či ne.

vyšlo v Laissez Faire říjen 2004

4264 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

KORONAVIRUS: Domácí vězení pro Evropany... ... amnestie pro ilegální imigranty67 ilegálních migrantů se zase vylodilo na řeckém ostrově LesbosUzákoněná lež jako metoda práce EUBez Vás nepřežijeme...Německá policie při zatýkání v no-go zóně musela svést bitvu s 200 obyvateli imigrantské čtvrti

euServer.cz

Skryté záměry pomníkové válkyZdeněk Hřib by Emanueli Moravcovi udělal radost...

ePortal.cz

V případě, že by se nepodařilo déle sehnat více peněz, činnost Eportalu bude ukončenaGeorge Soros. Génius hybridní války

Eurabia.cz

Švýcarsko vypoklonkovalo karavanu Cikánů (tj. les Gitans)Proč eurohujeří a germanofilové nenávidí Zemana? Protože jasně říká: Dokážeme si vládnout sami!

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Prezident Beneš: Nikdy nezapomeňme na to, co s námi Němci v této válce dělali a co zamýšleli s námi učinitCílem Německa je zničit Čechy a nacismus je jen jednou z etap této staleté strategie ...

ParlamentniListy.cz

,,Papriky za 189, dál jsem se nedíval." I Zbořil byl na nákupu: Slušovice, Milion chvilek, Babiš... Kde jste, hrdinové?Takový binec! Petříček a Schwarzenberg naštvali Zemana. A dusno je i nadále. Něco se prý musí stát
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění