Potrat částečným porodem

Autor: Redakce | Publikováno: 17.2.2009 | Rubrika: Kulturní válka
mimino

 

"Za Georgem Bushem truchlí málokdo," píše v komentáři Res Claritatis David Petrla, jenž se rozhodl z práce mnohými zatracovaného i nenáviděného amerického prezidenta vybrat něco, co je zatraceně dobré.
 

"Z hlediska zápasu mezi kulturou života a kulturou smrti bylo osm let jeho prezidentství nemalým přínosem. Žádný z jeho kroků pro život nebyl spektakulární, ale byla jich celá řada a v souhrnu přinesly skutečnou změnu v duchu slov nedávno zesnulého katolického kněze Richarda Johna Neuhause, Bushova poradce pro bioetické otázky: "Hnutí pro život je hnutím pro změnu!"

První den v úřadu zrušil Bush přímé financování organizací podporujících nebo provádějících potraty v zahraničí, které zavedl Bill Clinton. O něco později zajistil, aby nedocházelo ani k žádnému nepřímému a skrytému americkému financování zahraničních interrupcí, zastavil také podporu UNFPA, agentuře OSN, která podporuje politiku jednoho dítěte v Číně. Oponoval všem pokusům o federální financování interrupcí v USA. Zvýšil federální dotace centrům pro krizová těhotenství a zavedl dotace nábožensky zaměřeným charitám. Realizoval kampaň za sexuální abstinenci mladých a podporoval adopce.

Odcházející prezident podepsal celou řadu prolife zákonů, například zákaz potratu částečným porodem (to je praxe, při které se urychlí porod a dítě se usmrtí v průběhu porodu), Born Alive Infant Protection Act - zákon, který nařizuje poskytnout zdravotní péči dětem, které přežily nezdařený pokus o potrat (protože se v USA mohou děti zabíjet během celého těhotenství, je podobných případů mnoho a dříve se tyto děti často nechávaly umírat v odpadcích) nebo Unborn Victims of Violence Act, který nařizuje, aby se násilí proti těhotné ženě posuzovalo jako násilí proti dvěma osobám.

Pokusil se zakázat lidské klonování a omezit eutanázii v americkém státě Oregon, ale pro tyto kroky nezískal potřebnou podporu kongresu. Pokusil se zachránit život postižené Terri Schiavo, kterou soud nařídil nechat umřít žízní.

Omezil experimenty, při nichž jsou ničena lidská embrya, přestože zde mohl udělat i více. Na úrovni OSN a dalších zahraničních fór přestaly být Spojené státy za jeho éry propagátorem potratů a zásadně omezily podporu homosexuality a genderové ideologie. Těsně před koncem svého funkčního období podepsal Bush zákon, který zakazuje nutit zdravotnické pracovníky k provádění interrupcí, což je jeden z Obamových deklarovaných záměrů.

Nejvýznamnější však bylo jeho jmenování dobrých federálních soudců, včetně soudců nejvyššího soudu Johna Robertse a Samuela Alita. Oba jsou silně pro život orientovanými katolíky, což už prokázali v několika kauzách, jako byl pokus o zrušení zákazu potratu částečným porodem.
Každý rok vyhlásil prezident jeden den Národním dnem posvátnosti života, posledním byla neděle 18. 1. 2009. Bush při té příležitosti citoval slova P. Neuhause: "Usilujeme vybudovat společnost, kde bude každé dítě vítáno v životě a chráněno zákonem.
"

 
Pan Petrla se v textu zmiňuje o agentuře UNFPA, jejíž mexický představitel Arie Hoekman v těchto dnech oznámil: Nové hodnoty triumfují! Rostoucí počet rozvodů, nemanželských dětí a volných svazků heterosexuálů i homosexuálů, to je ohromný civilizační výdobytek! (LSN) Pokud jde o zmínku o euthanasii, je k dispozici statistika z Belgie za loňský rok: 705 zabitých nešťastných lidí. Pokrok antikultury smrti. (RTL)
 

 
Potrat částečným porodem je čin neskutečně ohavný, jako definovaná metoda má vysokou vypovídací schopnost o stavu společnosti.
 
1
Potratář musí zákrok provádět velmi zručně, dítě v žádném případě nesmí opouštět matku hlavičkou napřed a hlavička při zákroku nesmí být spatřena.
 
2
Tělo dítěte je třeba z těla matky jen částečně vysunout.
 
3
Po vysunutí předepsané části těla, znovu připomínám - nesmí být spatřena hlavička, je dítě připraveno k zabití.
 
4
Ve finální fázi je dítěti udělána díra do zátylku a provedena lebeční dekomprese.
 
5
Mozková tkáň je z lebky vyssáta. Z lebky živého dítěte, které vše cítí. Metoda byla uplatňována pro zabíjené děti starší čtyř a půl měsíce.

 
Připomínám, že metodu podepsal ten báječný Bill, co nám v Redutě zahrál na saxofon, a zakázal ji hlupák George z Texasu.
 
Bill
Paní Naomi Lakritzová z Calgary Heraldu se ptá, jak daleko od nelidské metody, za kterou Barack Obama označil simulaci podmínek blízkých smrti (waterboarding uplatněný na Guantánamu vůči podezřelým z terorismu), je mučení a zabití dítěte při jeho narození.

 
Nizozemští křesťané nedávno poslali svým poslancům plastikový model desetitýdenního nenarozeného dítěte. To bylo hned křiku. Ne, nelekejte se, nikdo nekřičel kvůli těm maličkým. To jen ta zásilka vzbudila rozruch.
 
zásilka
Ale snad už je to pryč a potratové kliniky mohou zase v klidu zdravotním pojišťovnám vykazovat svoje výkony.
 
křižovatka
Kdysi jsem byla velkou stoupenkyní PRÁVA VOLBY. Už nejsem. Jennifer Fulwilerová

Kdysi jsem rád pil i souložil a potrat pokládal za normální. Změnil jsem se, života si vážím. Gary Graham

 

http://vpravo.blog.cz/

7922 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Řekové našli pod Aténami tunel plný zbraní, zatýkají turecké teroristyČR nezíská dodatečnou víc než miliardu eur z rozpočtu EU, nejedná se o nové prostředkyPomozte nám, prosím, bez Vás to nedáme. Byla by škoda, kdybychom po 15 letech existence museli skončitVirus totálního blbství: USA se zničí samy. Učit se budete jen o islámu a černoších. Pryč s hnusnou evropskou rasistickou klasikou! Na sever Čech přichází stále více Romů ze Slovenska. Za stěhováním jsou hlavně výrazně vyšší sociální dávky a pro muže dostupná práce načerno

euServer.cz

Podpora migrace na západě Evropy kvůli zjevné neochotě migrantů podrobit se omezením, zkomplikuje průběh epidemie. Co se stane, až následná hospodářská krize omezí jejich sociální podporu...Přežije EU pandemii?

ePortal.cz

Ještě v pátek 6. března demonstrovalo v Bruselu několik tisíc mladých lidí v čele s Gretou Thunbergovou za účinnější boj proti klimatickým změnám. Přitom již ke 2. březnu bylo v Evropě hlášeno již 2199 nakažených... Koronavirus jako chřipka, neomarxismus jako mor

Eurabia.cz

Koronavirus: USA vyzývají lékaře všech zemí světa, ať v pandemii Covid19 opustí svoji vlast a urychleně jdou léčit AmeričanyNerozumím tomu. EU na nás kašle, NATO na nás kašle, a my stále "plníme závazky vůči spojencům"

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Primář Brančík: Koronavirus. Jde o vážnou věc! Je zcela nesmyslné v této situaci vykřikovat něco o lidských právech a právu na volný pohybPolitickým neziskovkám už ani korunu! Padla výzva premiérovi. A je zde otevřený dopis
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění