Otevřený dopis Islámské nadaci

Autor: Adam B. Bartoš | Publikováno: 20.9.2005 | Rubrika: Zamyšlení
Muslimka

Mladá pravice, o. s.
Benediktská 8
110 00 Praha 1V Praze dne 11. září 2005


Vážený pane,

dovolte, abychom jako zástupci občanského sdružení Mladá pravice, která dnes - v době 4. výročí teroristických útoků na budovy World Trade Center v New Yorku v roce 2001 - pořádá demonstraci proti islámskému terorismu, vyjádřili své znepokojení nad rostoucím fundamentalismem muslimských komunit v Evropě i jinde ve světě.

Situace v evropských zemích, zvláště v poslední době, nás přesvědčuje o tom, že myšlenka multikulturalismu je ve svém současném pojetí neúnosná, že je pouhou chimérou, snem, ale realita je odlišná.

Nejenže dochází k teroristickým útokům, při kterých umírají nevinní lidé, ale mnozí muslimové nedokáží takovéto zločiny ani veřejně odsoudit, ba naopak, často svými radikálními, vůči západní civilizaci nenávistnými, projevy podobné činy podporují a vyzývají k nim.

Muslimové často nerespektují kulturu hostící země a vytvářejí si svébytné komunity, ve kterých se řídí svým vlastním pojetím práva, které odporuje právnímu prostředí dané země. V Německu například ročně dochází k několika desítkám případů tzv. vražd ze cti. Toto vše jsou záležitosti, které každého svobodymilovného a vzdělaného občana přirozeně a právem zneklidňují.

Zastáváme stanovisko, že nově příchozí imigranté by se měli přihlásit ke kultuře státu, který je na své území přijal a poskytl jim domov, a měli by vůči němu být maximálně loajální. Takové jednání ale postrádáme, a to i ze strany některých představitelů českých muslimů.

V této souvislosti bychom Vám rádi položili několik otázek, na které bychom si přáli dostat pravdivou a nevyhýbavou odpověď.

1) Zajímá nás Váš názor na postavení muže a ženy ve společnosti.
2) Je možné odstoupit od muslimské víry, aniž by byl člověk (odpadlík) následně vystaven nebezpečí trestu smrti?
3) Považujete sekulární stát za ideální formu státu nebo jste pro zavedení islámského práva šária, pokud by to bylo možné?
4) Je Evropa územím války (Dar-al-harb) nebo územím islámu (Dar-al-islam)?
5) Můžete jednoznačně odsoudit teroristické úroky (New York, Madrid, Londýn,…)?

Za zodpovězení otázek předem děkujeme.


Lukáš Petřík
předseda Mladé pravice

za výkonný výbor Mladé pravice
Adam Bartoš


Mladá pravice, o. s.

Mladá Pravice je společnost mladých lidí, které spojuje liberálně-konzervativní pohled na svět a úcta k hodnotám, jako je národní suverenita, svoboda jednotlivce nebo nedotknutelnost soukromého majetku. Jsme občanským sdružením, vytyčujícím si za cíl především osvětu a tříbení politických názorů mezi mladými lidmi.


Islámská nadace v Praze
Politických vězňů 14
110 00 Praha 1

4549 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Americkou demokracii může zachránit jedině Trump – a jedině s naší pomocí. Všechny současné problémy prezidenta Trumpa pramení z jeho záměru „normalizovat vztahy s Ruskem“Pirátští europoslanci v Evropském parlamentu hlasovali pro to, aby se z Afriky dováželi imigranti do Evropy a pro to, aby se imigranti přerozdělovali do členských států Evropské unie800 až 900 bábätiek sa zabíja v Írsku každý mesiac po legalizácii potratuKopnout si do Gottwalda nebo do Brežněva dnes vyžaduje asi tolik odvahy jako vymezit se proti Čingischánovi a je to politicky přibližně stejně aktuálníKaždý, chudý i bohatý, může díky sluníčkářům a islamizaci přijít o vše…

euServer.cz

Pro koho to čučkař Koudelka z BISu vlastně pracuje? Ostatně soudím, že NATO i EU musí být námi opuštěnyUž jste viděli, jak se ztrapnila Vášáryová? Blaha rozdrtil video americké ambasády o 17. listopadu

ePortal.cz

Pokud bude Česká televize nadále vysílat podobné propagandistické paskvily jako s Václavem Moravcem, Rychetským a Čaputovou, poženou je lidé svinským krokemUž i u nás przní duše dětem zpovykaní šílenci z politických neziskovek, které zločinní levicoví politici vpustili do našich škol. Je třeba to zastavit, dokud je čas!

Eurabia.cz

2.přikázání podle vítačů: "Milovati budeš jižního svého"Německo: Imigrantské „děti" hromadně znásilnili 14-letou

FreeGlobe.cz

Chtějí zrušit výuku hymny na základních školáchVeganství zachrání naši planetu, tvrdí slavný závodník formule 1. Dostal pádné odpovědi od svých kolegů (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

„Poděláte se.“ Šok na Ukrajině: Mocný muž promluvil. Zvrat vůči Rusku? Tereza Spencerová to vidí jasněMuslimští zločinci? Sedm z deseti vězňů... Výbušná slova ze Západu: Češi, poučte se!
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění