Kocábovi se bydlet mezi neplatiči nechce

Autor: Rudolf Polanecký | Publikováno: 26.2.2009 | Rubrika: Zamyšlení
kocab

 

Ministr Kocáb dostal už druhou nabídku vyzkoušet si bydlení mezi neplatiči. Po Chomutově mu tuto šanci poskytl Litvínov. Kocáb dostal dekret od bytu, který obývali neplatiči a který sousedí s podobnými lidmi.
"Zkusil bych to velmi rád, ale nemám čas. Kvůli předsednictví by mi premiér Topolánek asi týdenní výpadek neodpustil," říká ministr Kocáb. Činnost ministerstva, které Kocáb řídí, je ale natolik marginální, až skoro zbytečná, že slova o nepostradatelnosti jsou silně nadnesená.
 
Chomutovská primátorka Ivana Řápková to vidí jinak: "Pan Kocáb tímto potvrdil, že mu je osud Chomutovanů naprosto lhostejný. Vyzývám ho proto, aby se přestal do našich záležitostí plést a neřešil věci, kterým zhola nerozumí. Jeho nekompetentnost je do nebe volající."
 
Je celkem pochopitelné, že se Michaelu Kocábovi mezi neplatiče a nepřizpůsobivé občany nechce. Mezi ně se žádnému slušnému člověku nechce. Co mají ale dělat lidé, kteří jsou denně vystaveni blízkosti takových lidí nedobrovolně? Třeba takoví, kteří bydlí v dané lokalitě dlouhá léta a najednou se z vedlejšího domu stane prostor, kam jsou neplatiči a nepřizpůsobiví občané sestěhováváni?
 
Michael Kocáb se nedávno zastával neplatičů kvůli exekuci na jejich sociální dávky. Tito lidé dluží na nájemném obcím mnohatisícové pohledávky. Proč se tedy brání možnosti vyzkoušet si na vlastní kůži jaké to je bydlet v sousedství neplatičů?
 
Místní lidé si stěžují na neustálý nepořádek, hluk a vandalismus právě ze strany neplatičů a nepřizpůsobivých lidí. Je smutnou realitou, že mezi neplatiči a pobírači dávek jsou zejména Romové, kteří své dávky z větší (ne-li dokonce celé) prolijí a prokouří hrdlem a nahážou do hracích automatů.
Ministr Kocáb by si měl bydlení vyzkoušet. Pravda, znamenalo by to pro něj asi hodně tvrdou změnu a jeho sousedé by se mu určitě snažili zalíbit. Měl by si to vyzkoušet, ale inkognito bez vládní limuzíny. Možná by utrpěl "kulturní šok". Bojí se snad, že by poznal neplatiče v pravém světle?
 
Bojí-li se Michael Kocáb podstoupit takovýto experiment, pak se zákonitě stává pouhopouhým žvanilem bez jakékoli znalosti problematiky. Ono už jeho prohlášení při nástupu do funkce, že se během jednoho týdne dokázal seznámit s agendou ministerstva tak, že se ji naučil a bezproblémově ji zvládá, bylo chvastounstvím.
 
Silně pochybuji, že by se Michael Kocáb mohl a vůbec chtěl s problematikou seznámit osobně. Sám o sobě de facto řekl, že jeho předpokladem pro výkon funkce ministra pro lidská práva a národnostní mešiny je blízkost k Václavu Havlovi. Myslet si to může, ale to z něj skutečně žádného experta nedělá. Dělá to z něj pouze to, čím v této oblasti je. Užvaněným laikem.
Co si o tom myslí lidé, snad nejlépe vypovídá anketa iDnes
 

3294 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Prezidentka Slovenska Zuzana Čaputová je spjata s podnikatelem Mariánem Kočnerem, který je obviněn z objednávky vraždy novináře Jána KuciakaPokus o puč ve Spojených státech: Kriminalizace politického soupeře. FBI v čele spiknutí s Hillary. Horší metody než v salemském procesu s čarodějnicemiPrvní americké tanky se valí po německých silnicích. Očekávají se desítky tisíc vojáků a tisíce tankůMédia bojující za zájmy globalistů na nás hází špínu. Pomozte nám prosímVystoupení z Evropské unie je výhodné. Zde máte fakta

euServer.cz

Nechť nám ČT sdělí, jakou to nestrannost a svobodu má vlastně na mysliBritové vyšli ze „Žaláře národů" – Středně jedovatý fejeton

ePortal.cz

Ti, kteří v této volbě prohráli, spustili spolu s Milionem chvilek na dr. Křečka a na výsledek této volby neskutečně agresivní útokČtenáři a přátelé Eportalu, podpořte nás prosím, nebo ukončíme činnost

Eurabia.cz

Evropa v koutku, po Sýrii a Libyi dělá Turecko "pořádek“ ve střední ÁziiKatolická církev otočila - podpořila referendum o eutanázii

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

„Jsme za kašpary.“ Milion chvilek? Už i ODS se směje. Plus varování, o co Minářovi skutečně jde. A vážné informaceBabiš se smál Milionu chvilek. A pivo: Toto nikdo nenapsal!
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění