Jaký bude charakter budoucího státu Palestina?

Autor: Karel Orlík | Publikováno: 6.3.2009 | Rubrika: Blízký východ
Vlajka

 

Palestinské vedení v Betlémě povzbuzuje demografické změny ve městě. Ještě v 1990 tvořili křesťané v Betlémě 60% populace, v 2000 to už bylo jen 40% a dnes tvoří sotva 15%. V minulých létech opouštělo město každoročně tisíc křesťanů. Právník Justus R.Weiner z International human rights, který přednáší na Hebrejské univerzitě, tvrdí, že pod režimem Fatahu jsou muslimy soustavně pošlapávána lidská práva arabských křesťanů.

"Jsou mnohá svědectví o zastrašování, bití, krádeže půdy, žhářských útoků na církevní budovy a instituce, odepření zaměstnání, ekonomický bojkot, mučení, únosů, vynucených manželství, sexuálního harašení a vydírání. Muslimové, kteří přestoupili na křesťanství, jsou často muslimy zavražděni. Za to všechno nese odpovědnost palestinské vedení.

Jako v celé historii islámu, je také s arabskými křesťany v Betlémě zacházeno jako s občany druhé kategorie - džimmi. Člen zastupitelstva v Betlémě Hassan El-Masalmeh obhajoval v 2006 zcela veřejně diskriminační opatření vůči ne-muslimům. Také i Hamás a Islámský džíhad v Gaze vytvářejí atmosféru nenávisti k ne-muslimům. V 2007 musel opustit Ramallah evangelický pastor a jeho sbor byl rozprášen.

Desítky tisíc arabských křesťanů odešly do Severní, Střední i Jižní Ameriky, do Evropy a Austrálie. Přesný počet odmítají palestinské úřady sdělit. Přibývá případů únosů křesťanských děvčat a křesťané jsou nuceni zlořečit Ježíši. Jiní jsou přímo sadisticky mučeni, aby se zřekli víry v Ježíše. V některých věznicích mohli přihlížet a podílet se na mučení křesťanů členové brigády Al-Aksa a těla umučených byla vláčena po ulici. Navzdory všemu obviňují episkopální a presbyteriánské církve v USA Izrael z arabsko-židovského konfliktu. Podobně útočí na Izrael také některé metodistické, luterské a jiné církve.

(Aruc 7, 12.9.08, Gil Ronen, ko - Ve světle popsaných případů je odpověď jednoznačná. Přes všechny propagandistické proklamace to bude zřejmě "klasický" islámský stát, kde budou mít lidská práva jen vyznavači islámu. O demokracii a svobodě nebude řeč a všichni se budou muset podřídit islámu, neboť to je jediný smysl tohoto pseudonáboženství - podřízenost Alláhovi)

4133 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Virus totálního blbství: USA se zničí samy. Učit se budete jen o islámu a černoších. Pryč s hnusnou evropskou rasistickou klasikou! Na sever Čech přichází stále více Romů ze Slovenska. Za stěhováním jsou hlavně výrazně vyšší sociální dávky a pro muže dostupná práce načernoPomozte nám, prosím, bez Vás to nedáme. Byla by škoda, kdybychom po 15 letech existence museli skončitNa co myslel Bugnini, když ničil katolickou mšiSnaha oslabit historickou vinu tehdejšího a donedávna jednoznačně vnímaného agresora, totiž Německa

euServer.cz

Podpora migrace na západě Evropy kvůli zjevné neochotě migrantů podrobit se omezením, zkomplikuje průběh epidemie. Co se stane, až následná hospodářská krize omezí jejich sociální podporu...Přežije EU pandemii?

ePortal.cz

Celonárodní karanténa je cestou do pekel. Apelujme i v této pozdní hodině na politiky, aby okamžitě otevřeli školy, obchody i restauraceKoronavirus jako chřipka, neomarxismus jako mor

Eurabia.cz

Byla to ministryně za KDU-ČSL, kdo zrušil českou civilní obranu a proto jsme dnes bez ochranyKorona: Došlo na imigranstké čtvrti. "Tyranie menšiny"! Povolat armádu !

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Politickým neziskovkám už ani korunu! Padla výzva premiérovi. A je zde otevřený dopisUznávaný biolog burcuje: V přírodě není nic náhodného. Ani nynější koronavirus. Příroda se nebrání, ona útočí!
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění