Japonci už mají Kjóta zřejmě plné kecky a Václav Klaus opět vítězí…

Autor: Břetislav Olšer | Publikováno: 3.3.2009 | Rubrika: Zamyšlení
klausp

 

Nejde o žádné japonské harakiri ve vztahu k císařskému městu, nýbrž vůči kontroverzně proslulému Kjótskému protokolu, jehož plnění stojí svět na 150 miliard USD ročně. Kdo jiný by měl vědět, že jde pouze o plácnutí do vody za těžké prachy, než obyvatelé země vycházejícího slunce.
 
Je to právě Slunce, které má svým permanentním žárem a šílenými erupcemi největší vliv na zemské klima, stejně jako oběžné drahy těchto nebeských těles či pohyb a vychýlení zemské osy.
 
Kjótský protokol je Rámcová úmluva OSN o klimatických změnách. Průmyslové země se v něm pokrytecky zavázaly snížit emise šesti základních skleníkových plynů o 5,2 procenta. Jde hlavně o oxid uhličitý a oxid dusný.
 
Za miliony dolarů se konají “sleziny” klimatologických bafuňářů, aby v podstatě licitovali a “do krve” hájili a zamlžovali své ekonomické růsty, smlouvali o uhlíkovém ekvivalentu a kšeftovali s povolenkami emisí.
Jestliže jedna země emituje např. o patnáct milionů tun CO2 méně, než jí ukládá Kjótský protokol, může tento rozdíl prodat jiné zemi.
 
Ta sice bude dál znečisťovat ovzduší, ale pokud to nebude o více než patnáct milionů tun CO2 víc, bude dotyčná země bez pokuty a teoreticky přiměřeně ekologická. Společně tak v průměru splní obě “ochodující” země emisní limity…
 
Máte doma mírně řečeno značný nepořádek až bordel a úřad vám chce naložit pořádkovou pokutu? Není problém; koupíte tedy od čistotného souseda, co má byteček jako klícku, pár bordelových povolenek a můžete se dál ohřívat u ohýnku z parket uprostřed svého obýváku. Váš bordel se vám oběma zprůměruje…
 
A proto jsou Japonci už alergičtí na kjótské žvásty o rizikových údajně lidmi vytvořených skleníkových plynech, jichž je však v ovzduší cca padesátkrát míň, než vodních par vyprodukovaných přírodou.
Z těchto důvodů Kanya Kusano, který stojí v čele skupiny pro modelování klimatu v rámci Japonské agentury pro výzkum moře a technologii (JAMSTEC), přirovnal názor většiny západních klimatologů, že lidé významně ovlivňují globální oteplování, ke starověké astrologii.
 
Japonští vědci vydali zprávu, která zpochybňuje opakovaná tvrzení klimatického panelu OSN a v podstatě své kolegy obviňuje ze šarlatánství.
 
“Každý třetí z pěti japonských vědátorů, jichž jsou statisíce, nesouhlasí s tvrzením klimatického panelu OSN (IPCC), co v zastoupení Al - Gora získal Nobelovu cenu míru, že oteplování v posledních desetiletích je zaviněno lidskou činností a emisemi skleníkových plynů,” říká můj pravidelný konzultant prof. Ing. Karel Obroučka, CSc. z VŠB - TU v Ostravě.
 
“Klimatologové jsou šamani a pro dobro lidstva je třeba se jim s Klasem v čele postavit. Kromě Japonců existuje několik tisíc předních vědců USA, kteří již podepsali tzv. antikjóto…”
 
Tvrzení IPCC, že od roku 2000 se zvyšuje teplota v atmosféře, je pouhá hypotéza, která byla se postupně tichým duchem změnila v nezpochybnitelnou pravdu. Přesně v duchu goebbelsova rčení, že stokrát opakovaná lež se stane skutečností.
 
Pseudoklimatologové nereagují ani na základní fyzikální zákony, jež se týkají přenosu tepla, jehož zdrojem, stejně jako veškeré tepelné energie, je Slunce, z něhož se teplo přenáší sáláním na povrch zeměkoule podle zákona Stefan-Bolzmannova…
 
(Encyklopedie: Energie záření vyzařovaného povrchem se zvyšuje podle zákona Stefan-Bolzmannova, dokud nevykompenzuje pohlcování atmosférou a neustaví se nová rovnováha teploty. Jakákoliv změna složení zemské atmosféry, která brání nebo podpoří přenos dlouhovlnného infračerveného záření naruší tuto rovnováhu a zemský povrch se bude zahřívat nebo ochlazovat, dokud se nedosáhne nové teplotní rovnováhy…) 
 
Globální klima je to prostě velký byznys, povolenky emisí nevyjímaje. Na jednoho kongresmena USA připadají čtyři klimatičtí lobbisté. Jejich ostudnou předpovědí bylo tvrzení, že během roku 2008 roztají vlivem globálního oteplování ledovce ze severního pólu..
 
Dnes sice neradi, ale přiznávají, že letos v této v oblasti ještě zůstalo přes půl miliónu čtverečních kilometrů ledu, což je víc, než kolik ho tam bylo v letech 2005 až 2008.
 
Prezident Václav Klaus, který je zásadovým zastáncem teorie, že člověk nemůže za globální oteplování, ani kdyby produkoval dvakrát tolik oxidu uhličitého, opět vítězí.
 
Vlastně pouze jeho dávné vavříny vítěze definitivně potvrdili vědci ze země příznačně hrdé na to, že právě nad ní vychází ten největší “viník” globálního oteplování či ochlazování - Slunce…
 
PS: (Z mých starších blogů pro připomenutí některých faktů…) Vodních par, jež jsou stejně rizikový skleníkový plyn jako CO2 v naší atmosféře, je všude kolem nás asi kolem dvě až tři procenta, takže poměr mezi industriálním chováním lidstva a účinky přírody je asi padesátkrát vyšší vlivem vypařování dvoutřetinových moří a oceánů, ale i lesů, pralesů či bažin, které “vydechují” vodní páry.
Lidstvo tedy může svou činností asi za deset procent oxidu uhličitého, zbylých devadesát procent je z přírodních zdrojů… Ani snížení lidského příspěvku o deset až padesát procent nemůže tedy mít zásadní vliv na změnu klimatu.
 
…Za posledních 18 tisíc roků se hladiny moří zvedly o 120 cm. Ledové doby trvaly před milionem let v průměru 100 tisíc let a meziledové doby asi 20 tisíc let. V třetihorách u nás byla subtropická až tropická flora, včetně palem, fíkovníků, korkovníků, mezi nimiž pobíhaly opice, tapíři i plameňáci.
Těžko lze na planetě té doby předpokládat dálnice a miliony automobilů či teplárny s enormní produkcí oxidu uhličitého a mrazicí zařízení s freony či kyselé deště, včetně miliardových zemí jako Čína a Indie…
…Ve čtvrtohorách nastala nejen ve střední Evropě doba ledová, během níž byli na našem území mamuti, polární lišky i sobi a šavlozubé kočkovité šelmy. Do roku 1940 poté celosvětová průměrná teplota vzrůstala, v sedmdesátých letech zase klesala a pak začala znovu stoupat
 
Nikdo nepopírá globální oteplování, pouze je nesmysl tvrdit, že za něj může člověk…
 

6004 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Tato věc podle mého názoru dokazuje, že elity Evropské unie prosazují, aby Česká republika i Evropa byla osídlena imigranty...V čele OSN pomatený feminista: Pořád je tu patriarchát. Hrdé stvůry usilují o likvidaci civilizace. Pandemie nerovnosti? Svět vybudovaný muži musí být zničen. Jsou na to v Africe a Asii zvědavi? Loď se potápí: Z finančníků nemocní gambleři a spekulanti. Nikdo neví, co bude dál. Po nás potopa? Elity dočista ztratily rozum. Jaderný reaktor před výbuchem?Podpořte prosím EUportal.czDnes je snadné prohlásiti se v souladu s vlastními pocity za osobu opačného pohlaví, případně některého z dalších 57 neopačných pohlaví. I my můžeme respektovat, že se pan Vystrčil cítí být Taiwancem...

euServer.cz

Už i ta žárovka zčernalaZápadní civilizace prochází inkluzí

ePortal.cz

Pomozte nám, prosímJsme hákliví, když si na nás otevřou ústa Čínani a Rusové. Ale když von der Lejnová hovoří o tom, že nám Brusel nařídí přijetí uprchlíků a nemáme na vybranou, kde jsou hrdinové Hřib, Kolář, Novotnej, Vystrčil...

Eurabia.cz

NOVINKA: AMERICKÉ VÁLKY - FAKTA A REALITAŘídí vedení EU agenti turecké tajné služby MIT?

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Mýtus malé produktivity Čechů aneb jak český otrok dře na německý blahobytMajdan na Ukrajině slaví úspěch, už z ni uteklo 13 milionu lidí a porodnost klesla o 40%

ParlamentniListy.cz

Ven z EU! velí Okamura. Slova Leyenové o migrantech a penězích ho vytočilaZkušený doktor: Ten virus musel někdo připravit, pak to uniklo. Šmucler je žvanil, Babišovi chtějí přišít, co není jeho vina
Články autora
Průzkum
Měla by Česká republika vystoupit z EU?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění