Ve Švédsku má jen každý šestnáctý migrant práci, která není dotovaná daňovými poplatníky

Autor: odjinud | Publikováno: 12.2.2020 | Rubrika: ShortNews
Šaria

Švédská zaměstnanecká služba zveřejnila, že loni se jen 6,1 procentu nově příchozích migrantům podařilo najít práci na plný úvazek, která není dotována.

Tato čísla dále ilustrují selhání příchodu nových migrantů do Švédska, které je jedním z nejštědřejších sociálních států na světě, při hledání skutečné práce, přičemž velká většina zůstává úplně nezaměstnaná. Tyto čísla se týkají těch migrantů, kteří byli v programu zřízeném zaměstnaneckou službou po dobu nejméně 90 dnů a jsou nižší než v roce 2018, kdy bylo 6,6 procenta migrantů v práci, kterou nedotuje vláda, hlásí švédský vysílač SVT.

Míra zaměstnanosti migrantů na umělých pracovních místech dotovaných vládou byla v roce 2019 24,5 procenta. K takovým pracovním místům patří start-upové podniky stejně jako tzv. „dodatečné služby,“ které obecně zahrnují místa ve veřejné sféře nebo v neziskových organizacích.

Staffan Johansson, šéf jednotky zaměstnanecké služby, řekl, že pokles zaměstnanosti migrantů v jakékoliv práci po 90 dnech, jen 31 procent, by bylo možno vysvětlit „útlumem ekonomiky“ a řekl, že i práce v těch dodatečných službách už také uvízla.

„Práce v dodatečných službách se ukázala být pro tuto cílovou skupinu velice efektivní, což je navedlo k tomu, že když byli v dodatečných službách, tak se pak dostali i do skutečné práce,“ řekl.

Míra nezaměstnanosti migrantů zůstává neustále daleko vyšší než je tomu u domorodých Švédů, kdy mnohé zprávy ukazují, že u migrantů je mnohonásobně vyšší než u domorodců.

Podle statistik švédská integrační databáze pro zdravotní pojištění a studie trhu práce (LISA) asi 90 procent migrantů, kteří dorazili na vrcholu migrační krize v roce 2015 a získali trvalý pobyt, je nezaměstnaných.

Počet nezaměstnaných migrantů se v blízké budoucnosti nejspíš dramaticky nezvýší, i když obecná nezaměstnanost ve Švédsku roste už řadu měsíců. Čísla Eurostatu o zaměstnanosti z října kladou tuto zemi na 24. místo mezi 27 členskými státy EU.

Situace ani letos nevykazuje žádné známky zlepšování, kdy švédská banka Handelsbanken uvedla, že tato země vykazuje jen velmi slabý růst a očekávání výše nezaměstnanosti zůstane vysoké.

David Ramos/Getty Images

CHRIS TOMLINSON

4 Feb 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2020/02/04/sweden-only-6-1-per-cent-new-migrants-non-subsidised-jobs-2019/

www.reformy.cz

Klíčová slova: imigrace
1521 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Viktor Orbán prohlásil, že středoevropské národy by se měly semknout, aby zachovaly své křesťanské kořeny v době, kdy západní Evropa experimentuje s homosexualismem, přistěhovalectvím a ateismemDalší buzerace z Bruselu...‚Bílé privilegium‘? Bílé děti z pracující třídy jsou v britském školském systému nejznevýhodněnější, jelikož systém upřednostňuje menšinyPodpořte prosím EUportal.czDnes je snadné prohlásiti se v souladu s vlastními pocity za osobu opačného pohlaví, případně některého z dalších 57 neopačných pohlaví. I my můžeme respektovat, že se pan Vystrčil cítí být Taiwancem...

euServer.cz

Nepodmíněný příjem? – Cesta do pekelÚtok na Navalného nebo na naši první signální soustavu?

ePortal.cz

Pomozte nám, prosímPovinná solidarita: Necháme se raději podplatit - nebo donutit? Orwellův newspeak. Bude EU kšeftovat s "bílým" masem?

Eurabia.cz

Džihádisté najatí Ázerbajdžánem se prý vzbouřili...Dánské premiérce se už zajídá šaría

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Miláček Západu Navalný je lhář a skončil v exekuci za své lži ...Mýtus malé produktivity Čechů aneb jak český otrok dře na německý blahobyt

ParlamentniListy.cz

Dost lidí může zbytečně zemřít! Kandidát na hejtmana a lékař se zkušenostmi s pacienty na ventilátorech nemá dobré zprávy k nákazeMinář končí v čele Milionu chvilek a chce dělat politiku. Podívejte se, koho ale pořádně zvedl ze židle
Články autora
Průzkum
Měla by Česká republika vystoupit z EU?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění