Prezidentka Slovenska Zuzana Čaputová je spjata s podnikatelem Mariánem Kočnerem, který je obviněn z objednávky vraždy novináře Jána Kuciaka

Autor: odjinud | Publikováno: 16.2.2020 | Rubrika: Politika
Vlajka - Slovenská Republika

Lídr strany Vlast Štefan Harabin poskytl obsáhlý rozhovor portálu pluska.sk, ve kterém hovoří jak o běžných tématech, tak o naprosto šokujících zjištěních. Pronesl totiž, že prezidentka Slovenska Zuzana Čaputová je spjata s podnikatelem Mariánem Kočnerem, který je obviněn z objednávky vraždy novináře Jána Kuciaka.

Harabin v rozhovoru hovořil ku příkladu o tom, jak strávil Vánoce a vánoční svátky či zda stihl trávit i čas s rodinou. Řeč přišla i na předvolební kampaň, kterou naplno odstartoval právě po Vánocích. Uvedl, jak vnímá předvolební boj, na co se v kampani zaměřil a na kolik procent si se svou stranou troufá.

Zmínka padla i o jeho kariéře soudce, kdy o některých dnešních soudcích pronesl, že jsou to „soudci z kočneriády. Soudci a opičky na provázku mafiánů a oligarchů“.

Velkým tématem rozhovoru se však stal kontroverzní podnikatel Marián Kočner a prezidentka Zuzana Čaputová, na něž se Harabin zaměřil. Kočner na Slovensku podnikal od devadesátých let a už od té doby se kolem něj objevovala různá podezření. Novináře daného portálu tedy zajímalo, proč to dospělo až do takové situace a proč nikdo nejednal dříve.

„Jsem rád, že Kočner nejezdil tramvají, nebo by do toho zapojili i mě. Kontakty, které měl Kočner, nepřeceňuji ani nepodceňuji. Pro mě je směšné, když vytahují figurky, které s nim chodili na recepce, na zabíjačky. Vrcholem kočneriády je paní Čaputová,“ uvedl.

Svůj názor se pak snažil dále vysvětlit. „Ona je spojena s Kočnerem. Nejvyšším možným způsobem,“ dodal a doplnil, že to není jen Čaputová, ale i Robert Fico, Andrej Danko, Béla Bugár, Peter Pellegrini a celá vláda, včetně Miroslava Lajčáka.

Poté pokračoval tím, zda ví, jak se rodil slovenský velvyslanec ve Spojených arabských emirátech.

„Je jím podvodnický spolupachatel Kočnera. Jak Kočner v začátcích přicházel k majetku, např. v kauze Technopol? Jeho spolupachatelem není nikdo jiný, je jím Michal Kováč mladší. Ten je stíhán za podvod v kauze Technopol jako spolupachatel Kočnera. Okradli tehdy stát o více než 70 milionů korun,“ uvádí.

Následně pokračoval, že právě koaliční trojka si rozděluje posty ambasadorů. „To znamená, že Kováč musel projít přes Fica, Danka a Bugára. To byla politická rovina. Pak se to dostalo do právní roviny, protože Lajčák ho jako ministr zahraničí předkládal do vlády. A poté Pellegrini, jako předseda vlády, Kočnerova spolupachatele navrhl Čaputové. Nevím o tom, že by byl někdo z vlády proti. A Čaputová jako ochránkyně čistoty a transparentnosti, jmenovala Kočnerova spolupachatele velvyslancem v SAE,“ vysvětluje, proč je dle něj Čaputová na vrcholu kočneriády.

„Víte, jaká to je ostuda? Vždyť v SAE jej nikdo nebere vážně, protože všichni vědí, že je to kriminálník. A tento člověk zastupuje naši vlast. To je děsivé. Je třeba se zeptat Kaliňáka a Počiatka, zda jim v Emirátech dohazuje kšefty se zbraněmi,“ podotkl.

Na připomínku novináře, že přece „Kočner „vznikl“ dávno před Čaputovou a Pellegrinim“, pak Harabin reagoval slovy, proč tedy Čaputová dotyčného jmenovala, když věděla, že je to Kočnerův spolupachatel.

„Michal Kováč mladší společně, koordinovaně a detailně s Kočnerem postupoval při kradení na úkor normálních lidí. Oni se navzájem podporovaly. Chcete říct, že Čaputová nepodporuje Kočnera, když jmenovala Kováče? Vždyť to je obrovská blízkost personální, zájmová, osobnostní i charakterová. Máme jiný příklad v takových souvislostech?“ poznamenal šéf strany Vlast.

www.ac24.cz

Klíčová slova: Slovensko  | kriminalita
2233 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Posláním zpravodajských služeb USA je obelhávat násGender ideologie LGBT představuje možná větší nebezpečí než komunistická ideologieBlack lives matter chce zničit Západní civilizaci, národy a rodinné jednotky, varuje Nigel FarageEvropská komise chystá na zemědělce dotační podvodChcete, aby imigranti a suníčkářská lůza rabovali i v našich městech?

euServer.cz

Koněvobijci a churchillobijci vyvolávají dojem fašistů. Na které straně stály za okupace a protektorátu rodiny pana Hřiba, Koláře a Novotného?Evropská komise vypracovala další dokument, jenž počítá s rozmísťováním migrantů do členských zemí, které bude možno provádět i bez jejich souhlasu. Solidaritu si v EU prostě rozvracet nedáme

ePortal.cz

Sluníčkáři chtějí vyvolat anarchii a urychlují svou revoluci a totální převzetí moci. Buď se budeme bránit, nebo náš svět zanikneObrana hotovosti

Eurabia.cz

Podle Langšádlová z TOP09 je islamistický režim Erdogana nezastupitelným spojencem ČR ...Šílený: Turecká tajná služba se podílela na imigrantských násilnostech ve Vídni!

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Byl zprovozněn nový most mezi Ruskem a ČínouTakže když potřebují zničit Trumpa, tak kvůli tomu zničí i USA?

ParlamentniListy.cz

Tuc, tuc, fet a chlast. V centru Prahy proběhne technoparty. Až uslyšíte, kde to bude, padnete. Nevěřili nám to ani poslanciVojenský analytik: Stále se mluví o tom, jak Rusko a Čína ovlivňují Čechy. Tak se podívejte, odkud se ve skutečnosti přebírá 80 procent zpráv
Články autora
Průzkum
Měla by Česká republika vystoupit z EU?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění