reklama

Jsme proti stavění zdí, odmítla EU financovat ten ‚smysl postrádající‘ pohraniční plot chudému Řecku, které před oběma uprchlickými krizemi prosilo o pomoc

Autor: odjinud | Publikováno: 22.3.2020 | Rubrika: Politika
eurabia_flag

Před propuknutím obou pohraničních krizí, jaké té současné, tak té v roce 2015, odmítla Evropská unie financovat oplocení hranice mezi Řeckem a Tureckem, které opovržlivě prohlašovala za „smysl postrádající“.

 

„Jsme proti stavění zdí,“ prohlásil tehdejší Eurokomisař pro migraci, domácí záležitosti a občanství Dimitris Avramopulos v roce 2018, tj. v době kdy mnozí osvícení duchové z řad politiků Evropské unie a pokrokových členských států EU, které opovrhovaly barbary ze Střední Evropy, jako Polsko a Maďarsko, usilujícími o zpátečnickou ochranu hranic, strašně toužili předvést, jak se jim hnusí politika amerického prezidenta Donalda Trumpa, co stavěl pohraniční zeď.

„EU nebude nikdy pevnost. Migrace bude v nadcházejících desetiletích probíhat, a to nejen v Evropě, ale i ve světě,“ těšil se na ni Avramopoulos, který je snad překvapivě sám Řekem a ještě i politikem pravicové strany Nové demokracie, tehdy v opozici, nyní ale u moci, kde s poctivým zápalem zaujímá tvrdý postoj proti ilegální imigraci.

Ovšem, když se z někoho stane eurokrat, jak se slangově říká nevoleným papalášům EU, tak je z něj hned vždy zuřivý zastánce Globálního paktu o migraci OSN a na něj navazujícího programu EU na přesidlování migrantů přímo z Afriky po desetitisících a dohody mezi EU a Tureckem, při níž se nalévají miliardy euro do Ankary, aby ji to uchlácholilo natolik, že by přiškrtila příliv ilegálních migrantů přes řecko-tureckou hranici.

Avramopulosovo ujištění, že tato dohoda to „řeší“ a že „je přínosná jak pro Evropskou unii, tak pro Turecko,“ se nám teď rozpadá před očima, když ji islamistický prezident Turecka Recep Tayyip Erdogan jednostranně zrušil s oznámení, že v jeho zemi jsou vrata do Evropy odteď otevřená a migranty aktivně v ohromných počtech přiváží na hranici.

Derek Gatopoulos@dgatopoulos

EU Commission would not support extending fence at Greek-Turkish border, says Commissioner Avramopoulos. "We are against building walls"

Zobrazit obrázek na Twitteru

9

11:21 - 16. 5. 2018

Informace o reklamách na Twitteru a soukromí

O tomto tématu mluví hned několik lidí: 24.

EU ovšem odmítla financovat oplocení hranice mezi Řeckem a Tureckem už před migrační krizí 2015-16, když už tehdy celé měsíce stovky tisíc migrantů proudily do tohoto recesí postiženého pohraničního státu EU.

„Ploty a zdi jsou krátkodobá opatření, která žádný problém neřeší. EU ten plot financovat nebude a na nic takového nepomýšlí… To je totiž smysl postrádající,“ řekla v roce 2012 tisku mluvčí Evropské komise pro domácí záležitosti Cecilia Malmstrom.

Neziskovky bojující za masovou migraci však v roce 2018 projevily svoji hrůzu z toho, že taková pohraniční zeď by mohla fungovat až příliš dobře, když tehdy v Bruselu sídlící šéf Evropské rady o uprchlících a exilu Allen Leas úpěl: „To by byla tragédie, kdyby to opravdu fungovalo tak, že by to uprchlíkům bránilo vyhledávat ochranu a to by zakládalo skutkovou podstatu zločinu porušení jejich lidských práv.“

WSJ Central Banks@WSJCentralBanks

The EU says it won't help Greece finance a 10km- fence along its border w Turkey to keep out illegal immigrants because it is "pointless".

4

13:20 - 7. 2. 2012

Informace o reklamách na Twitteru a soukromí

O tomto tématu mluví hned několik lidí: 29.

BULENT KILIC/AFP via Getty Images

www.reformy.cz

JACK MONTGOMERY

Klíčová slova: EU  | imigrace


835 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Salvini: EU je doupě zmijí a hyen. Epidemie změnila myšlení Italů. Solidarita na bruselský způsobŠvédská zdravotní rada upřednostňuje při péči o virem napadené migranty před Švédy se zhoršeným zdravotním stavem a senioryRedaktoři se šli podívat, jak imigranti dodržují karanténu: Sotva vyvázli živí...Pomozte nám, prosím, bez Vás to nedáme. Byla by škoda, kdybychom po 15 letech existence museli skončitAni v korona-krizi se mladí imigranti ve Švédsku nenudí. Mají novou zábavu. Ptají se kolemjdoucích, kde je tu nemocnice a kašlou při tom

euServer.cz

Pražská špína se vypořádala s maršálem, který Prahu uchránil před osudem VaršavyČT v nejvyšším vzepětí své nestrannosti. Zatím vystoupili herec Mádl, kněz Halík, sportovec Hašek a dramatik Svěrák. Další podobní jsou připraveni...

ePortal.cz

Ekonomický pád bude větší, než vláda tušíJe to neskutečné, jak je lidstvo nepoučitelné. Posledních sto let to zkoušelo znovu a znovu. Socialismus tuhle a onde, tudy a jinudy. Vždycky se spálilo

Eurabia.cz

Děsivé svědectví z Řecka. Muslimští uprchlíci ze rabují a kradou co mohouFeminismus zabíjí

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Hřib a Drahoš opět dráždí čínského draka. Vytvořili děkovné VIDEO a Tchaj-wan ho zveřejnil. Diplomaté nevěří svým očímVrcholový exmanažer z ČRo se neudržel: V době, kdy miliony lidí přicházejí o příjmy, by ředitel ČT z kapes koncesionářů rád vytáhl další peníze!
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění