Nejproslulejší lidskoprávní neziskovka planety obvinila řeckou vládu ze zločinu upírání lidských práv uprchlíkům

Autor: odjinud | Publikováno: 31.3.2020 | Rubrika: Politika
hippies

V New Yorku sídlící neziskovka Human Rights Watch obvinila Řecko z porušování práva Evropské unie tím, že migrantům odpírá právo požádat o azyl.

 

Na konci února turecký prezident Recep Erdogan oznámil, že jeho vláda už nebude migranty sídlící v Turecku zastavovat, aby se nepokoušeli ilegálně přejít turecko-řeckou hranici. Od té doby byly řecké bezpečnostní síly posíleny i policií z jiných částí Evropy, neboť jsou v obležení desetitisíců migrantů pokoušejících se o násilné proražení hraničního plotu, v čemž jim v řadě případů pomáhá turecká policie, jak už o tom Voice of Europe referoval.

Řecko v reakci na to oznámilo, že už nebude od migrantů přijímat nové žádost o azyl, jelikož bojuje v obraně proti invazi, a zavedlo politiku okamžité deportace jakýchkoliv migrantů, kteří hranici překročí. Řekové údajně během poslední krize zastavili více než 50 000 migrantů pokoušejících se vniknout do Evropské unie.

Už před propuknutím poslední migrační krize zadržovalo Řecko v záchytných centrech asi 10 000 migrantů. Skoro polovina jich je utábořených na řeckých ostrovech v Egejském moři.

Od konce února Řecko zadrželo dalších 625 migrantů na ostrově Lesbos. Humans Rights Watch Řecko obviňuje z odpírání práva nově proniknuvším migrantů na požádání o azyl a rovněž tvrdí, že 200 z těchto migrantů je drženo v „nepřijatelných podmínkách“, uvádí zpráva National Herald.

Ač s Iráčany a se Syřany by se potenciálně mohlo uvažovat jako s kandidáty na azyl, jelikož pochází z válečných zón, tak Řekové tvrdí, že žádný z těch 625 zadržovaných není z těchto zemí a tudíž to nejsou legitimní uprchlíci.

Personál Červeného kříže také všechny migranty testuje na koronavirus (COVID-19). Existují totiž obavy, že ti ilegální migranti by mohli tuto chorobu do zádržných táborů zavléct.

Výzkumník od Human Rights Watch Belkis Wille řekl, že Komise Rady Evropy pro prevenci mučení už před krátkou dobou do Řecka vyslala tým rychlé reakce, aby tam vyšetřili, jak tamní úřady s ubohými migranty zachází.

„Po dva týdny držely úřady ženy, muže i děti – z nichž mnozí prchali před válkou a perzekucí – bez střechy nad hlavou v chladném počasí, přičemž jim odpíraly právo nárokovat si azyl a bránily jim v získání humanitární a právní pomoci, kterou potřebovali a na jakou mají nárok,“ řekl Wille.

By Michael Lord 27 March 2020

www.reformy.cz

Klíčová slova: multikulturalismus  | imigrace
2674 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Globalistická média nás označují za dezinformátory...Americký zánik je blízko. Amerika již neexistujeJak se bude žít v zemi s pirátskou vládou a premiérem Ivanem Batošem?Planetární diktatura nastupuje přes finance: BlackRock ovládne svět. Nahradí dolar nová měna? Peníze už jen digitální. Konec národních státůSrbský prezident Vučič pomohl Rusku vyhnout se plynovému vydírání Ukrajiny

euServer.cz

Socialistické pekloVolby budou soubojem konzervativních zastánců národního státu a progresivistů v čele s Piráty usilujících o „více Evropy“ a podporu imigrace a islamizace

ePortal.cz

“Prasečinky” v poštěDaně nás dusí

Eurabia.cz

Video: Ministr spravedlnosti vehemntně proti cenzuře v internetu!Rakousko příkladné v boji proti islámizmu

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Proč musel zemřít/spáchat sebevraždu generál Lučanský?Proč Česká republika má nakoupit údajně předražené vakcíny proti koronaviru?

ParlamentniListy.cz

Zastrašují je! Landa šokoval. Chce, abyste o tomto věděliGenerál Šándor: Znamení? Biden odstranil Churchilla. Trump ukončoval války, ale naštval mocné
Články autora
Průzkum
Měla by Česká republika vystoupit z EU?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění