Evropané, žerte brouky! EU schválí hmyz jako potravinu pro lidi. Pomůže to prý klimatu a Greta bude nadšená

Autor: odjinud | Publikováno: 17.4.2020 | Rubrika: ShortNews
global_warming

Evropská unie brzy povolí prodej kobylek, cvrčků, sarančat a moučných červů jako potravin po celém kontinentu.

 

Očekává se, že Evropský úřad bezpečnosti potravin oznámí během několika týdnů výnos udílející té havěti klasifikaci „potravinových novinek“, která umožní masovou výrobu hmyzožravých potravin už od podzimu.

„Má to dobrou šanci, aby to dostalo zelenou v několika nadcházejících týdnech,“ řekl listu Guardian generální tajemník Mezinárodní platformy hmyzu pro potravinářství a výživu Christophe Derrien.

„Počítáme, že takové zmocnění se pro tento sektor stane průlomovým, a tak na toto zmocnění čekáme dost netrpělivě. Věnují tomu potřebný čas, jsou velice nároční na informace, což ale není vůbec špatné. Nicméně věřím, že jakmile od EFSA dostaneme zelenou pro první potravinovou novinku, tak už to bude mít efekt sněhové koule,“ dodal Derrien.

EU v roce 1997 schválila zákon požadující klasifikaci „potravinové novinky“ pro produkty, které nemají historii konzumace Evropany jako potraviny.

Velká Británie, Belgie, Finsko, Dánsko a Holandsko se rozhodly, že takový zákon se nevztahuje na živočichy, když různí živočichové se zde vždy jedli, a tak u nich pokračuje povolení prodávat hmyz jako potravinu. Země jako Francie, Španělsko a Itálie se rozhodly prodej hmyzu jako potraviny v důsledku tohoto stejného zákona zakázat.

Breitbart News@BreitbartNews

What a bright and glorious vision of the future! https://trib.al/HN3eaya 

Bokhari: Elites Want You to Eat Bugs, Live in Sewer Pipes, and Submit to Population Control

Progressive political elites have decided that in order to save the environment, ordinary citizens must submit to radical lifestyle changes (while those same elites fly around the world on private...

breitbart.com

171

3:31 - 22. 9. 2019

Informace o reklamách na Twitteru a soukromí

O tomto tématu mluví hned několik lidí: 122.

Pojídání hmyzu je dlouhodobě miláčkem aktivistů klimatické změny, neboť ti v tom vidí možnou náhradu za maso, o kterém prohlašují, že má negativní dopady na klima. Nicméně pojídání havěti zůstalo na Západě jen okrajovou složkou jídelníčku.

Průmysloví experti doufají, že uvolnění restrikcí otevře tržní příležitosti pro podnikání v jedlém hmyzu, kdy společnosti ve Španělsku, Francii a Švýcarsku už zvyšují produkci.

„Očekáváme, že několik příštích let bude velice zajímavých, a určitě to zmocnění pro potravinovou novinku pomůže,“ řekl Derrien.

„Tento druh potravin je v rozsahu od celých hmyzáků jako zákusků či mlsek až po hmyz zpracovaný do tyčinek nebo past nebo z hmyzu zhotovených burgerů,“ dodal.

„Věříme, že hmyz jako potravina je jediným řešením pro některé z největších problémů, se kterými se na planetě potýkáme. V kontextu vzácných zdrojů a toho, že produkce hmyzu není až tak náročná, tím máme velkou kapacitu k produkci vysoce kvalitních proteinů. A to je velice slibné řešení,“ uzavírá to Derrien.

Breitbart London@BreitbartLondon

Soylent Green! Swedish Scientist Proposes Cannibalism to Fight Climate Change https://www.breitbart.com/europe/2019/09/06/swedish-scientist-proposes-cannibalism-fight-climate-change/ …

Swedish Scientist Proposes Cannibalism to Fight Climate Change

A Swedish behavioural scientist has suggested that eating other people after they die could be a means of combatting climate change.

breitbart.com

31

14:53 - 6. 9. 2019

Informace o reklamách na Twitteru a soukromí

O tomto tématu mluví hned několik lidí: 60.

KAREN BLEIER/AFP via Getty Images

KURT ZINDULKA

6 Apr 2020

www.reformy.cz

Klíčová slova: ekologie
1867 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Český Portál i EUportal ukončují ke konci roku svou činnost a vydávání článkůPro Albrightovou bylo půl milionu mrtvých dětí přijatelnou cenou. A Havel podněcoval války USA proti nevinným, říká bývalý diplomatJ. R. R. Tolkien – zamilovaný do Najsvätejšej Sviatosti a Panny MárieMají Američané budoucnost? Španielski katolícki conquistadori nezotročili Ameriku – naopak, oslobodili ju!

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

ePortal.cz

Věrně sloužil komunistům a dnes věrně slouží eurohujerům, nový ministr chce rozbíjet V4Jak Němci a Ukrajinci přinášeli civilizaci do Ruska - mučení a totální vyhlazení židů s Rusy

Eurabia.cz

Imigrantští sirotci ve vlaku okradli a znásilnili 50-letou dámuJourová: Jsem velmi frustrovaná z toho, co se děje v Polsku

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Hejma: Zeman ochráněn před BIS. Za p*tomce. Fiala? Žlutá kartaTajená data. 1 % úmrtí po vakcínách hlášeno. Český matematik cítí zmar
Články autora
Průzkum
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění