Daniel Hannan: Vytvořme v Evropském parlamentu eurorealistickou frakci!

Autor: Lukáš Petřík | Publikováno: 16.3.2009 | Rubrika: Rozhovory
hannan

Rozhovor s europoslancem za britskou Konzervativní stranu

* Jak nyní vypadá situace ve Velké Británii ohledně Lisabonské smlouvy? V Praze jsem hovořil s vaším kolegou, britským poslancem za Konzervativní stranu Davidem Heathcoat-Amorym a ten mi řekl, že pokud jeho strana vyhraje v Británii volby, vyhlásí vláda referendum. Podle něj je v současnosti pro vítězství konzervativců velká šance a Britové by v případě referenda podle něj Lisabon ve velké většině odmítli.

Ano, máme suverénní parlament, který by referendum musel vyhlásit. Muselo by to ale být před dokončením ratifikace Lisabonské smlouvy v ostatních členských státech.

* Kdy by se ty parlamentní volby mohly konat?

Teoreticky by se mohly konat klidně zítra. Rozhodnutí je na premiérovi země.

* Ano, ale jaký je váš vlastní odhad?

Nemyslím si, že by se volby konaly velmi brzy. Nejzazší možný termín, kdy volby může premiér vyhlásit, je červen 2010.

* Jan Zahradil z ODS říká, že jeho hlavním cílem je po volbách do Evropského parlamentu vytvořit novou eurorealistickou frakci. Existuje zde ta šance?

Za prvé chci říci, že z naší strany o takovém projektu není žádných pochyb. V průběhu 50 let zde neexistovala žádná opozice proti evropské centralizaci. Evropská strana lidová, socialisté, zelení i další skupiny chtějí stále více integrace a těsnější unii - jednotnou měnu, společnou zahraniční politiku, jednotné trestní právo a tak dále. Co my s tím můžeme udělat, je, že vytvoříme opravdovou opozici. V momentě, kdy takovou frakci utvoříme, nemusí být vytvoření Spojených států evropských nevyhnutelné.

* Je pro vás ODS stále věrohodným spojencem a partnerem, když její poslanci v dolní sněmovně českého parlamentu hlasovali pro Lisabonskou smlouvu?

Pokud vím, tak ji nepodpořili všichni jako celek. Premiér Topolánek má interní problémy v Česku ohledně koaličního vládnutí. Pokud se ptáte, jestli je považujeme za dobré partnery, tak ODS je strana, se kterou máme nejjasnější partnerství z evropských stran vůbec. Věříme společně ve volný trh a v národní suverenitu bez projevů agresivní formy nacionalismu.

* Co jste říkal projevu prezidenta Klause v europarlamentu?

Hovořil o tom, že v době komunismu nebyla v Československu opozice a opoziční názory se potlačovaly. Varoval před tím, aby se něco podobného dělo v Evropské unii. Bohužel se zdá, že tím, jak se chovali někteří europoslanci během jeho projevu, tak tím dali jeho obavám o vývoj demokracie v Evropské unii za pravdu.

 

ptal se Lukáš Petřík

Parlamentní zpravodaj 6. 3. 2009

2984 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Globalistická média nás označují za dezinformátory...Americký zánik je blízko. Amerika již neexistujeJak se bude žít v zemi s pirátskou vládou a premiérem Ivanem Batošem?Planetární diktatura nastupuje přes finance: BlackRock ovládne svět. Nahradí dolar nová měna? Peníze už jen digitální. Konec národních státůSrbský prezident Vučič pomohl Rusku vyhnout se plynovému vydírání Ukrajiny

euServer.cz

Socialistické pekloVolby budou soubojem konzervativních zastánců národního státu a progresivistů v čele s Piráty usilujících o „více Evropy“ a podporu imigrace a islamizace

ePortal.cz

“Prasečinky” v poštěDaně nás dusí

Eurabia.cz

Rakousko příkladné v boji proti islámizmuUž je to tu befélem: Do léta naočkovat 70% populace!

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Proč musel zemřít/spáchat sebevraždu generál Lučanský?Proč Česká republika má nakoupit údajně předražené vakcíny proti koronaviru?

ParlamentniListy.cz

Obrovský Skot v kiltu u nás málem zemřel na covid-19. Teď už zase skáče v Krnově přes zamrzlé kalužeMy nejsme v Německu? Migranti brečeli, když je policisté vytáhli z kamionu. Včera se chytalo ostošest
Články autora
Průzkum
Měla by Česká republika vystoupit z EU?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění