Měli bychom se podívat pravdě do očí a opustit umělé a lživé mýty o nějaké ekonomické výhodnosti Evropské unie. Stávající zdravotní krize nám ukázala neschopnost a škodlivost EU

Autor: Tomio Okamura | Publikováno: 24.4.2020 | Rubrika: Zamyšlení
No EU

Sněmovna hlasy poslanců všech ostatních poslaneckých klubů zamítla návrh SPD na vyhlášení referenda o vystoupení z EU. Opět se ukázalo, že SPD je jedinou vlasteneckou stranou v Parlamentu, a jako jediní hájíme svobodu a suverenitu České republiky. Podpořte nás prosím u voleb, ať jsme silnější! Podívejte se, co jsem k tomu řekl ve Sněmovně:

Vážené dámy a pánové, navrhuji zařadit na program schůze Sněmovny již po čtrnácté mimořádný bod a tím je vyhlášení referenda o vystoupení z EU. Jak víte, je to téma, které SPD dlouhodobě prosazuje, to není nic nového, ale to, co si zaslouží skutečně zvážit tento náš návrh, je velká ekonomická krize, na jejímž prahu stojíme.

Stávající zdravotní krize nám ukázala neschopnost a škodlivost Evropské unie. A na straně druhé se ukázalo, že v čase nouze, jsou to právě národní státy, které mohou a musí, pokud chtějí, chránit svoje občany, a pravdou je, že se ukázalo, neexistuje žádná zásadní evropská solidarita, protože když šlo o zdravotnický materiál, tak národní státy nejen zakázaly vývoz, ale ještě si ho vzájemně lidově řečeno kradly. Ano, ukázalo se, že košile je bližší než kabát. Ukázalo se, že svůj smysl neztratily ani národní hranice.

Myslím, že bychom se měli podívat pravdě do očí a opustit umělé a lživé mýty o nějaké ekonomické výhodnosti Evropské unie. Jen díky sankcím proti Rusku jsme přišli odhadem Svazu průmyslu a obchodu asi o bilion korun. Sama Evropská komise nacenila náklady na uplatňování směrnic na 3,4 procenta HDP, tedy v našem případě přibližně na 200 miliard ročně. Tedy náklady zdaleka přesahují příjmy z dotací.

A pokud si někdo troufne vytahovat nějaké dotace, tak řekněte pravdu, že na projektech se musíme podílet vlastními penězi a peníze, které přijdou z Bruselu jsou z většiny naše peníze, které tam posíláme a to nejen přímými odvody, ale mimo jiné tam plyne velká část našich příjmu ze dovozního cla. Známe už také studie západních ekonomů, kteří otevřeně píší o tom, že například Česká republika patří k těm, co na EU prodělávají v součtu všeho nejvíce.

Podívejme se pravdě do očí - západní státy prodělávají dlouhodobou odbytovou krizi, a ne my, ale oni potřebovali navázat území východní Evropy, kam by expandovaly. Pro ně bylo výhodné nás přijmout do EU, pro ně bylo přece výhodné svázat nás podmínkami a směrnicemi tak, že jsme vazalská ekonomická kolonie, která je odbytištěm jejich druhořadých produktů a současně je levnou montovnou, která vydělává na jejich vysokou životní úroveň.

Pokud jde o svobodný obchod, i slepý vidí, že dobrý obchodník Evropskou unii nejen nepotřebuje, ale byla by mu na obtíž. Nejlepší ekonomiky světa, Čína, USA, Japonsko a další nejsou v Evropské unii a jsou samozřejmě daleko úspěšnější než EU.

A doufám, že nikoho tady nenapadají slabomyslné argumenty typu, vystoupením zahyne náš byznys s unií. Myslím si, že ani největší ekonomický laik si nemyslí, že západní a hlavně německé firmy zavřou své fabriky u nás, že přestanou dodávat do nadnárodních obchodních řetězců v naší zemi, že se vzdají stamiliardových byznysů, které v České republice mají. Tak zaslepení jako mnozí naši probruselští politici či novináři skutečně nejsou a západní firmy v případě našeho vystoupení budou první lobovat za co nejlepší podmínky pro import a export, protože půjde ne o naše, ale o jejich peníze a byznys.

Na rozdíl od Británie jsme skutečně z velké části živiteli mnohých německých nebo francouzských voličů a nikdo si netroufne na tyhle příjmy sáhnout. Pokud ano, tak to bude finálně k našemu prospěchu - jak víme, omezení obchodu s Ruskem přineslo na straně jedné gigantické ztráty českým firmám a Rusko to motivovalo k soběstačnosti a naše firmy prostě na ruském trhu nahradily ruské.

Vážené dámy, vážení pánové, navrhuji zařadit mimořádný bod s názvem Referendum o vystoupení ČR z EU na tuto středu odpoledne po bodech v legislativní nouzi. A v případě, že nnám tento bod odsouhlasíte, tak navrhuji usnesení v tomto znění:

"Poslanecká sněmovna PČR ukládá vládě vypracovat zákon o referendu o vystoupení z Evropské unie."

Bez ohledu na vládu, která bezesporu odmítne návrh, aby občané sami demokraticky o sobě rozhodli, máme za SPD připravený vlastní návrh zákona o referendu o vystoupení z Evropské unie, který přímo vychází z dikce a principů už přijatého referenda o vstupu do Unie. Tento zákon jménem SPD předložíme do Sněmovny.

Klíčová slova: EU
1546 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Český Portál i EUportal ukončují ke konci roku svou činnost a vydávání článkůPro Albrightovou bylo půl milionu mrtvých dětí přijatelnou cenou. A Havel podněcoval války USA proti nevinným, říká bývalý diplomatJ. R. R. Tolkien – zamilovaný do Najsvätejšej Sviatosti a Panny MárieMají Američané budoucnost? Španielski katolícki conquistadori nezotročili Ameriku – naopak, oslobodili ju!

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

ePortal.cz

Věrně sloužil komunistům a dnes věrně slouží eurohujerům, nový ministr chce rozbíjet V4Jak Němci a Ukrajinci přinášeli civilizaci do Ruska - mučení a totální vyhlazení židů s Rusy

Eurabia.cz

Imigrantští sirotci ve vlaku okradli a znásilnili 50-letou dámuJourová: Jsem velmi frustrovaná z toho, co se děje v Polsku

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Hejma: Zeman ochráněn před BIS. Za p*tomce. Fiala? Žlutá kartaTajená data. 1 % úmrtí po vakcínách hlášeno. Český matematik cítí zmar
Články autora
Průzkum
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění