Evropská unie se rozpadá před očima. Dokazují to fakta

Autor: Radim Fiala | Publikováno: 3.5.2020 | Rubrika: Zamyšlení
No EU

Evropská unie je v rozkladu, což ukázala pandemie koronaviru. Upozornila na to řada analytiků. Například Gatestone Institute, ale i polský odborník na geopolitiku Jack Bartosiak. „Evropská unie formovaná po dobu sedmi desetiletí se nám nyní v posledních týdnech doslova rozpadá před očima,“ píše například Soeren Kern. Spolupráce svobodných národních států je lepší alternativou než centralizovaný superstát. Krize ukázala, že je nakonec bližší košile než kabát než všechny vznešené kecy. Má cenu jen spolupracovat v tom, na čem se národy dobrovolně shodnou a aniž by jim bylo cokoli vnucováno! Čím dříve Evropská unie skončí, tím lépe!

Členské státy EU čelící existenciální hrozbě se instinktivně vracejí k prosazování svých národních zájmů. „Až pandemie koronaviru přejde a zvířený prach se usadí, budou instituce EU téměř jistě nadále fungovat jako dříve. Do evropského projektu bylo investováno příliš mnoho politického a ekonomického kapitálu, aby se evropské elity mohly chovat jinak. Přitažlivost EU jako postnárodního modelu je však pryč jak pro Evropany, tak i pro zbytek světa,“ říká Kern, který udává několik příkladů, jak státy začaly uzavírat hranice a začaly bránit vývozu zdravotnického materiálu.

Německo 4. března zakázalo vývoz zdravotních ochranných prostředků, jako jsou ochranné brýle, dýchací masky, ochranné pláště, ochranné obleky a rukavice. 7. března 2020 informoval švýcarský deník Neue Zürcher Zeitung, že německé celní úřady zabránily švýcarskému kamionu s nákladem 240 000 ochranných masek v cestě do Švýcarska, které není členem EU. Švýcarská vláda si předvolala německého velvyslance, aby protestovala proti tomuto zákazu. "Během rozhovorů jsme vyzvali německé orgány, aby okamžitě uvolnily zablokované ochranné prostředky," uvedl mluvčí švýcarské vlády. Poté, co ostatní členské státy EU rozhodnutí Německa 19. března 2020 kritizovaly, tak Německo obrátilo kurz a zákaz vývozu zrušilo.

V Itálii celostátní průzkum veřejného mínění zveřejněný 18. března 2020 zjistil, že 88 % Italů je přesvědčeno, že EU jejich zemi nepomáhá. Pouze 4 % dotázaných si myslela opak a 8 % respondentů nemělo názor. Více než dvě třetiny (67 %) Italů uvedlo, že se domnívají, že být součástí Evropské unie je pro jejich zemi nevýhodné.

V článku nazvaném "Národy na prvním místě: EU v boji proti koronaviru bojuje za svoji vlastní relevantnost," německý zpravodajský týdeník Der Spiegel poznamenal: "Se šířící se epidemií koronaviru v Evropě odhaluje desítky let stará unie své slabiny. Ačkoliv EU dokázala přežít Brexit i krizi eura, tak tato koronavirová krize se pro ni může stát nepřekonatelným problémem."

Pandemie podle polského odborníka na geopolitiku Jacka Bartosiaka nejen obnažuje základy geopolitiky, ale jde o dějinotvorný fenomén. Pandemie může způsobit konec Evropské unie (EU), která zcela selhává v základní povinnosti každého impéria ‒ nedokáže zajistit bezpečí svých obyvatel.

Pandemie koronaviru ukázala, že v krizové situaci je bližší košile než kabát a že je nesmysl něco uměle sjednocovat. Má cenu jen spolupracovat v tom, na čem se národy dobrovolně shodnou a aniž by jim bylo cokoli vnucováno. Čím dříve Evropská unie skončí, tím lépe!

https://cs.gatestoneinstitute.org/…/koronavirus-evropska-un…

https://www.konzervativninoviny.cz/koronavirus-a-konec-imp…

Klíčová slova: EU
2469 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Český Portál i EUportal ukončují ke konci roku svou činnost a vydávání článkůPro Albrightovou bylo půl milionu mrtvých dětí přijatelnou cenou. A Havel podněcoval války USA proti nevinným, říká bývalý diplomatJ. R. R. Tolkien – zamilovaný do Najsvätejšej Sviatosti a Panny MárieMají Američané budoucnost? Španielski katolícki conquistadori nezotročili Ameriku – naopak, oslobodili ju!

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

ePortal.cz

Věrně sloužil komunistům a dnes věrně slouží eurohujerům, nový ministr chce rozbíjet V4Jak Němci a Ukrajinci přinášeli civilizaci do Ruska - mučení a totální vyhlazení židů s Rusy

Eurabia.cz

Imigrantští sirotci ve vlaku okradli a znásilnili 50-letou dámuJourová: Jsem velmi frustrovaná z toho, co se děje v Polsku

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Hejma: Zeman ochráněn před BIS. Za p*tomce. Fiala? Žlutá kartaTajená data. 1 % úmrtí po vakcínách hlášeno. Český matematik cítí zmar
Články autora
Průzkum
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění