Ruský agent s kufříkem a prudkým jedem RICIN přijel vraždit do Prahy, tvrdí Bakalův Respekt. Atentát na české politiky!? Únik informací, nebo obludná dezinformace? Expert se ptá: Proč policie nekoná a média mlčí?

Autor: odjinud | Publikováno: 29.4.2020 | Rubrika: Politika
Putin6

“Před třemi týdny přicestoval na Letiště Václava Havla z Ruska muž s ruským diplomatickým pasem. Čekalo na něj auto ruského diplomatického sboru a odvezlo ho na ambasádu v pražských Dejvicích. Zdroje Respektu tvrdí, že pasažér cestoval s kufříkem, ve kterém měl mít smrtící jed ricin. Bezpečnostní složky o příletu cestovatele věděly a muže vyhodnotily jako bezprostřední riziko,” píše novinář Ondřej Kundra v týdeníku Respekt.

To snad ne! Smrtící jed? Ruský agent? A už tři týdny?


“Buď pan Kundra šíří poplašnou zprávu, nebo se jedná o únik informací. Pokud je tam úmysl zavraždit nějaké politiky, pak byl spáchán trestný čin ve stádiu přípravy vraždy. Takový člověk měl být dávno zadržen a vyšetřován. Nebo je třeba vyšetřovat novináře Kundru,” řekl deníku Arfa bývalý policejní prezident Stanislav Novotný.

Smrtelný jed v kufříku?

Ricin je prudký vysoce koncentrovaný buněčný jed, považovaný za jeden z nejhorších na světě. Prochází skrze buněčné membrány způsobuje odumírání buněk. Oběti umírají za velkých bolestí po napadení jater, sleziny a ledvin. Smrtelná dávka činí cca 0,5 miligramů.


Novinář Kundra, který chtěl, aby se ČR omluvila za holokaust. Již dříve se objevila podezření, že si články vymýšlí


“Zdroje Respektu tvrdí, že pasažér cestoval s kufříkem, ve kterém měl mít smrtící jed ricin,” uvádí Kundra. Kufřík plný ricinu by stačil na smrtelnou otravu 10 milionů lidí, tedy celé České republiky.


Šílená zpráva budí hrůzu a děs, a to hned z několika důvodů: To nám tu chce agent otrávit vodu? Chce zabíjet jen politiky, nebo i jiné profese – v zemí ochromené krizí koronaviru? Jde kauzu typu novičok?


A hlavně: Proč ho policie okamžitě nezatkne?

Zvedne to telka?

Pak je tu ještě druhá verze: Novinář Kundra si to vymyslel a článek napsal na objednávku – pravděpodobně PR agentury napojené na starostu Ondřeje Koláře a jeho otce Petra Koláře. Pak by šlo ovšem o šíření poplašné zprávy – nehledě na to, že se autor vymluví na “ochranu zdrojů”.


Čtěte též: Rusko vyšetřuje Koláře a jeho napojení na americkou právní firmu kvůli demonstáži pomníku Koněva


Jde o tak závažnou informaci, že “ochrana zdrojů” nemůže obstát. Do případu se musí vložit státní zastupitelství.


Čtěte též: Prezident Miloš Zeman: “Bakalovy novinářské tasemnice píší závistivé pitomosti za peníze z vytunelovaného OKD.


Zdeněk Bakala, majitel vydavatelství Economia, které vydává a financuje časopis Respekt.


V každém případě má Kundra, který pracuje v týdeníku Respekt (vydavatelství Economia) jako zástupce šéfredaktora, eminentní zájem na tom, aby jeho zpráva pronikla i do jiných médií.


“Primátor Hřib a starosta Kolář mají ochranku. Dalším ohroženým je starosta Pavel Novotný. Do nového Respektu jsem napsal článek s novými a velmi znepokojivými informacemi, proč ji mají. Zvedne to třeba telka a bude se ptát, proč a kým je tu několik politiků ohroženo?,” burcuje Kundra na Twitteru.


A Kundra jde ještě dál: Podporu starosty by měla deklarovat celá vláda v čele s premiérem. Měl by být vyhoštěn ruský velvyslanec a část diplomatického sboru, protkaný zpravodajskými důstojníky,” píše Kundra, který je mimo jiné autorem článku, že by se měla Česká republika omluvit za holokaust.


Čtěte ZDE: Časopis Respekt (novinář Kudra): Česká republika by se měla omluvit za holokaust!


Podezřelé je i to, že zde nefunguje osvědčená vazba Bakalův Respekt – Bakalova Česká televize, se kterou běžně pracuje v případě objednaných kauz, které se mají stát velkými. Může to působit dojmem, že se do této fikce nikomu nechce, protože “z toho kouká průser”.


Starosta Kolář má ochranku už půl roku – kvůli jeho útokům na památník osvoboditele Prahy a Osvětimi maršála Koněva. Primátor Hřib si vyloudil ochranku kvůli anonymnímu telefonátu souvisejícím s koronaviremStarosta Novotný ochranku nemá a ani ji nechce.

Podivné je také, to že časopis Respekt nepoutá kauzu Ricin na titulní straně. Kdyby to byla pravda – jak tvrdí Kundra – je to skandál mezinárodních rozměrů.


Čtěte též: Kde se skrývá uhlobaron Bakala? Druhý požár vydavatelství Economia krátce za sebou. Dezinformační impérium v plamenech. Vznítily se mastné usazeniny. Policie bije na poplach


Brutální únik informací?

Rozhodně by se však mělo zaktivovat státní zastupitelství. Pokud je to pravda a v Praze se skutečně pohybuje vraždící agent, pak jde o brutální únik informací z bezpečnostních složek.

Pokud tak není, mělo by dát státní zastupitelsví podnět k šetření podezření ze šíření poplašné zprávy novinářem Bakalova týdeníku Respekt.

Kauza novičok jako inspirace

Kauza Novičok (nebo též kauza Skripal) otřásla veřejností poté, co světová média spojila záhadnou otravu bývalého plukovníka vojenské zpravodajské služby (GRU) Sergeje Skripala ruskou tajnou službou.


Údajní ruští agenti, kteří údajně otrávila bývalého agenta Skripala jedem novičok


Podle západní mediální verze, úlisně přejaté českým mainstreamem, otrávila agenta Sergeje Skripala a jeho dceru ruská tajná služba jedem novičok v britském Salisbury v roce 2018. Okolnosti otravy se nikdy řádně nevysvětlili, zřejmě se otrávili jídlem – mořskými plody, které si nechali přivézt z pizzerie.


V důsledku této události došlo k vyhoštění téměř 150 diplomatů Ruska z Velké Británie, z některých dalších zemí EU a z USA a Kanady. Rusko oplatilo tato opatření obdobným způsobem.

Rusko: Je to tase kachna

Tiskový mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov prohlásil, že neví nic o informaci českého týdeníku Respekt, který napsal, že do Česka údajně přicestoval ruský občan vybavený smrtelným jedem za účelem atentátu na místní komunální politiky. Podle jeho slov se to podobá další „kachně“.


Kundrův článek v Respektu ZDE

https://www.arfa.cz/ve-stinu-koronaviru-rusky-agent-s-kufrikem-a-prudkym-jedem-ricin-prijel-vrazdit-do-prahy-tvrdi-bakaluv-respekt-atentat-na-ceske-politiky-unik-informaci-nebo-obludna-dezinformace-expert-se-pta/?fbclid=IwAR1wMs4casRpc0Oo0sqfbNxtsxzSMX5xPnrjielkDHChZTz4ZjQ2Xk1BW54#.XqhBhWgzZPa

Klíčová slova: Rusko
2730 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Český Portál i EUportal ukončují ke konci roku svou činnost a vydávání článkůPro Albrightovou bylo půl milionu mrtvých dětí přijatelnou cenou. A Havel podněcoval války USA proti nevinným, říká bývalý diplomatJ. R. R. Tolkien – zamilovaný do Najsvätejšej Sviatosti a Panny MárieMají Američané budoucnost? Španielski katolícki conquistadori nezotročili Ameriku – naopak, oslobodili ju!

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

ePortal.cz

Věrně sloužil komunistům a dnes věrně slouží eurohujerům, nový ministr chce rozbíjet V4Jak Němci a Ukrajinci přinášeli civilizaci do Ruska - mučení a totální vyhlazení židů s Rusy

Eurabia.cz

Imigrantští sirotci ve vlaku okradli a znásilnili 50-letou dámuJourová: Jsem velmi frustrovaná z toho, co se děje v Polsku

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Hejma: Zeman ochráněn před BIS. Za p*tomce. Fiala? Žlutá kartaTajená data. 1 % úmrtí po vakcínách hlášeno. Český matematik cítí zmar
Články autora
Průzkum
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění