reklama

Ruský agent s kufříkem a prudkým jedem RICIN přijel vraždit do Prahy, tvrdí Bakalův Respekt. Atentát na české politiky!? Únik informací, nebo obludná dezinformace? Expert se ptá: Proč policie nekoná a média mlčí?

Autor: odjinud | Publikováno: 29.4.2020 | Rubrika: Politika
Putin6

“Před třemi týdny přicestoval na Letiště Václava Havla z Ruska muž s ruským diplomatickým pasem. Čekalo na něj auto ruského diplomatického sboru a odvezlo ho na ambasádu v pražských Dejvicích. Zdroje Respektu tvrdí, že pasažér cestoval s kufříkem, ve kterém měl mít smrtící jed ricin. Bezpečnostní složky o příletu cestovatele věděly a muže vyhodnotily jako bezprostřední riziko,” píše novinář Ondřej Kundra v týdeníku Respekt.

To snad ne! Smrtící jed? Ruský agent? A už tři týdny?


“Buď pan Kundra šíří poplašnou zprávu, nebo se jedná o únik informací. Pokud je tam úmysl zavraždit nějaké politiky, pak byl spáchán trestný čin ve stádiu přípravy vraždy. Takový člověk měl být dávno zadržen a vyšetřován. Nebo je třeba vyšetřovat novináře Kundru,” řekl deníku Arfa bývalý policejní prezident Stanislav Novotný.

Smrtelný jed v kufříku?

Ricin je prudký vysoce koncentrovaný buněčný jed, považovaný za jeden z nejhorších na světě. Prochází skrze buněčné membrány způsobuje odumírání buněk. Oběti umírají za velkých bolestí po napadení jater, sleziny a ledvin. Smrtelná dávka činí cca 0,5 miligramů.


Novinář Kundra, který chtěl, aby se ČR omluvila za holokaust. Již dříve se objevila podezření, že si články vymýšlí


“Zdroje Respektu tvrdí, že pasažér cestoval s kufříkem, ve kterém měl mít smrtící jed ricin,” uvádí Kundra. Kufřík plný ricinu by stačil na smrtelnou otravu 10 milionů lidí, tedy celé České republiky.


Šílená zpráva budí hrůzu a děs, a to hned z několika důvodů: To nám tu chce agent otrávit vodu? Chce zabíjet jen politiky, nebo i jiné profese – v zemí ochromené krizí koronaviru? Jde kauzu typu novičok?


A hlavně: Proč ho policie okamžitě nezatkne?

Zvedne to telka?

Pak je tu ještě druhá verze: Novinář Kundra si to vymyslel a článek napsal na objednávku – pravděpodobně PR agentury napojené na starostu Ondřeje Koláře a jeho otce Petra Koláře. Pak by šlo ovšem o šíření poplašné zprávy – nehledě na to, že se autor vymluví na “ochranu zdrojů”.


Čtěte též: Rusko vyšetřuje Koláře a jeho napojení na americkou právní firmu kvůli demonstáži pomníku Koněva


Jde o tak závažnou informaci, že “ochrana zdrojů” nemůže obstát. Do případu se musí vložit státní zastupitelství.


Čtěte též: Prezident Miloš Zeman: “Bakalovy novinářské tasemnice píší závistivé pitomosti za peníze z vytunelovaného OKD.


Zdeněk Bakala, majitel vydavatelství Economia, které vydává a financuje časopis Respekt.


V každém případě má Kundra, který pracuje v týdeníku Respekt (vydavatelství Economia) jako zástupce šéfredaktora, eminentní zájem na tom, aby jeho zpráva pronikla i do jiných médií.


“Primátor Hřib a starosta Kolář mají ochranku. Dalším ohroženým je starosta Pavel Novotný. Do nového Respektu jsem napsal článek s novými a velmi znepokojivými informacemi, proč ji mají. Zvedne to třeba telka a bude se ptát, proč a kým je tu několik politiků ohroženo?,” burcuje Kundra na Twitteru.


A Kundra jde ještě dál: Podporu starosty by měla deklarovat celá vláda v čele s premiérem. Měl by být vyhoštěn ruský velvyslanec a část diplomatického sboru, protkaný zpravodajskými důstojníky,” píše Kundra, který je mimo jiné autorem článku, že by se měla Česká republika omluvit za holokaust.


Čtěte ZDE: Časopis Respekt (novinář Kudra): Česká republika by se měla omluvit za holokaust!


Podezřelé je i to, že zde nefunguje osvědčená vazba Bakalův Respekt – Bakalova Česká televize, se kterou běžně pracuje v případě objednaných kauz, které se mají stát velkými. Může to působit dojmem, že se do této fikce nikomu nechce, protože “z toho kouká průser”.


Starosta Kolář má ochranku už půl roku – kvůli jeho útokům na památník osvoboditele Prahy a Osvětimi maršála Koněva. Primátor Hřib si vyloudil ochranku kvůli anonymnímu telefonátu souvisejícím s koronaviremStarosta Novotný ochranku nemá a ani ji nechce.

Podivné je také, to že časopis Respekt nepoutá kauzu Ricin na titulní straně. Kdyby to byla pravda – jak tvrdí Kundra – je to skandál mezinárodních rozměrů.


Čtěte též: Kde se skrývá uhlobaron Bakala? Druhý požár vydavatelství Economia krátce za sebou. Dezinformační impérium v plamenech. Vznítily se mastné usazeniny. Policie bije na poplach


Brutální únik informací?

Rozhodně by se však mělo zaktivovat státní zastupitelství. Pokud je to pravda a v Praze se skutečně pohybuje vraždící agent, pak jde o brutální únik informací z bezpečnostních složek.

Pokud tak není, mělo by dát státní zastupitelsví podnět k šetření podezření ze šíření poplašné zprávy novinářem Bakalova týdeníku Respekt.

Kauza novičok jako inspirace

Kauza Novičok (nebo též kauza Skripal) otřásla veřejností poté, co světová média spojila záhadnou otravu bývalého plukovníka vojenské zpravodajské služby (GRU) Sergeje Skripala ruskou tajnou službou.


Údajní ruští agenti, kteří údajně otrávila bývalého agenta Skripala jedem novičok


Podle západní mediální verze, úlisně přejaté českým mainstreamem, otrávila agenta Sergeje Skripala a jeho dceru ruská tajná služba jedem novičok v britském Salisbury v roce 2018. Okolnosti otravy se nikdy řádně nevysvětlili, zřejmě se otrávili jídlem – mořskými plody, které si nechali přivézt z pizzerie.


V důsledku této události došlo k vyhoštění téměř 150 diplomatů Ruska z Velké Británie, z některých dalších zemí EU a z USA a Kanady. Rusko oplatilo tato opatření obdobným způsobem.

Rusko: Je to tase kachna

Tiskový mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov prohlásil, že neví nic o informaci českého týdeníku Respekt, který napsal, že do Česka údajně přicestoval ruský občan vybavený smrtelným jedem za účelem atentátu na místní komunální politiky. Podle jeho slov se to podobá další „kachně“.


Kundrův článek v Respektu ZDE

https://www.arfa.cz/ve-stinu-koronaviru-rusky-agent-s-kufrikem-a-prudkym-jedem-ricin-prijel-vrazdit-do-prahy-tvrdi-bakaluv-respekt-atentat-na-ceske-politiky-unik-informaci-nebo-obludna-dezinformace-expert-se-pta/?fbclid=IwAR1wMs4casRpc0Oo0sqfbNxtsxzSMX5xPnrjielkDHChZTz4ZjQ2Xk1BW54#.XqhBhWgzZPa

Klíčová slova: Rusko


1951 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Ve Španělsku letos narostly ilegální vstupy afrických migrantů o 700 %Evropská komise veřejně vyhlásila válku evropským zemědělcům: Jak zlikvidovat zbytky evropské výroby a vše dovážetBez Vás nepřežijeme...Nic takového se zatím ještě nestalo, Čína investuje přes bilion $ do nového plánu na technické předběhnutí USANáš blok by byl bez migrantů ochuzen, káže eurokomisařka . Jedinými lidmi, kteří popisují imigraci jako problém, jsou podle Johansson „pravicoví extremisté“

euServer.cz

Skryté záměry pomníkové válkyZdeněk Hřib by Emanueli Moravcovi udělal radost...

ePortal.cz

V případě, že by se nepodařilo déle sehnat více peněz, činnost Eportalu bude ukončenaGeorge Soros. Génius hybridní války

Eurabia.cz

Uprchlík v Německu znásilňoval a vraždil. Potrestán ovšem bude policista, který jej pomohl dopadnout ...Přímý přenos oslav Ramadánu: Norská televize

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Ruska vláda zahájila rozsáhlý program finanční podpory pro rodiny postižené koronaviremPrezident Beneš: Nikdy nezapomeňme na to, co s námi Němci v této válce dělali a co zamýšleli s námi učinit

ParlamentniListy.cz

Babiš se ve sněmovně zcela mimořádně vytočil: Co to tady předvádíte? Takhle oblbovat lidi bych nedokázalBoj o ČT vrcholí. Xaver a jeho otevřená zpověď jen pro PL: lahvičky koňaku, byznys, ale i pochvala. Budete koukat
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění