Rozzuřené NATO a USA: Srbsko má od Ruska nové protiletadlové zbraně

Autor: odjinud | Publikováno: 11.5.2020 | Rubrika: Politika
srbsko

Verze „Pancir-S1“, kterou získala Srbská republika, je vybavena novým typem SOC rychlého skenovacího radaru. (Foto: Youtube)

Radar také pracuje s pásmem S a je zvláště účinný při detekci a sledování širokého spektra vzdušných cílů tváří v tvář aktivnímu a pasivnímu rušení protivníky. Jedná se o sofistikovaný radar, který má extrémně vysoké schopnosti detekovat, rozpoznávat a automaticky sledovat vzdušné objekty v zónách až 40 kilometrů daleko, píše Informer.

Řada odborníků z východu i ze západu považuje tento systém za jeden z nejlepších na světě, pokud jde o systémy protivzdušné obrany krátkého dosahu. Systém protivzdušné obrany Pancir S1 také podstoupil významné bojové zkušenosti v Sýrii, kde se podílel na pádu více než 100 leteckých cílů, hlavně z řízených střel a bezpilotních letounů. Je to velmi vyhledávaná bojová zbraň na světovém trhu se zbraněmi a vojenským materiálem.

Srbská verze „Pancir-S1“ je vybavena novým typem SOC rychlého skenovacího radaru sestávajícího z oboustranné antény. Radar také pracuje s pásmem S a je zvláště účinný při detekci a sledování širokého spektra vzdušných cílů tváří v tvář aktivnímu a pasivnímu rušení protivníky. Je to vysoce sofistikovaný radar s extrémně vysokou detekcí, detekcí a automatickým sledováním leteckých objektů do 40 kilometrů. Díky pokročilým schopnostem tohoto radaru ve srovnání s předchozí verzí (mod. 1RS1-1E), zejména pokud jde o rychlost skenování vzdušného prostoru, jakož i schopnost zachytit malé vzdušné cíle s vysokou manévrovatelností, jako jsou např. protiradarové rakety nebo bomby, tento typ radaru je začleněn do sériových modelů hybridního raketového kanónového systému Pancir-S1 pro potřeby ruské armády, ale v poslední době exportní verze (Alžírsko).

Prezident Republiky Srbska Aleksandar Vucic se seznámil s novými systémy protivzdušné obrany při návštěvě členů 3. raketové divize 250. raketové brigády pro protiletadlové operace při příležitosti 21. výročí, kdy tehdejší srbské ozbrojené síly sestřelily americké multifunkční letadlo F16, které se účastnilo agrese NATO proti SRJ.

96K6 Armored S1 je protiletadlový hybridní raketový systém krátkého doletu určený k ochraně civilních a vojenských objektů před útoky všemi moderními a slibnými prostředky vzdušného útoku., s masivním využitím nepřátelských antielektronických systémů. Rakety mohou sestřelit cíle ve vzdálenosti 20 km / nadmořská výška 15 km, zatímco děla pokrývají dosah až 5 000 metrů. Systém řízení palby umožňuje současný útok na čtyři různé cíle.

Odhaduje se, že pro potřeby srbských ozbrojených sil je vyžadováno minimálně 5 raketových baterií s přibližně 30 jednotkami samohybného systému protivzdušné obrany 96K6 "Panzer S1".

Zdroj: pz.cz

Klíčová slova: Srbsko  | armáda  | Rusko  | bezpečnost
2566 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Amerika bude ve válce zničena, ví to obyčejní Američané? Rozumí ten pitomec vládnoucí ve Washingtonu tomuto  jazyku?Chcete válku s Ruskem? Chcete islamizaci Evropy? Chcete se stát otroky sluníčkářské diktarury?Tři měsíce po nástupu Bidena do úřadu hrozí v Evropě válka. NATO si zaslouží, aby se ztratilo ze světaZvrácený pastýř papež František. Ničí Církev a fakticky kryje korupční a hospodářské zločiny i sexuálně zvrácené biskupy i kněžíA tak zme se opět stali pitomcama, jako už mnohokrat, tentokrat ovšem před očima celeho světa...Ale aji ta prostytutka, kera prodava sama sebe, za to dostane jakusik protihodnotu

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavit

Eurabia.cz

Doporučujeme: Jak novináři oficiálních medií manipulujíAnketa: Jak myslíte, že ČR vypadá s "Vrběticemi" na mezinárodní scéně ?

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Vrbětice: Továrna pro výrobu raket USA, šlo o ni. BIS tutlá pravdu. Načasování. Nová faktaTo je dárek, pane Fialo. Pavel Bém zhodnotil, jak dobře to děláte
Články autora
Průzkum
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění