reklama

Věhlasný americký znalec mezinárodní politiky: EU čeká brzký rozpad a Rusko geopolitické ztráty

Autor: odjinud | Publikováno: 13.5.2020 | Rubrika: Politika
No EU

Spojené státy za současnou krizi zaplatí vysokou cenu, ale tato cena nebude zahrnovat geopolitické ztráty, které koronavirová pandemie způsobí Rusku, Číně a EU. (Foto: Geopoliticalfutures)

Tvrdí to americký politický analytik George Friedman. V rozhovoru s Gazetou Polskou předpovídá konec éry EU, jejíž politici jen mohou kvůli hrozbám jen svolávat schůzky.

„Při pohledu na Evropskou unii můžeme říci, že se brzy rozpadne. Pandemie jasně ukázala všem národům v Evropě, že vůbec nejsou Evropané, ale Němci, Italové a Poláci,“ uvedl americký politolog George Friedman.

 

„Hranice byly vráceny a měnová politika se neustále přizpůsobuje Německu, a nikoli například Itálii," poukázal expert. Politolog zdůrazňuje, že dříve byla EU stejně neúčinná, a tváří v tvář koronaviru vůbec nefungovala. „Nyní byrokraté začínají organizovat schůzky, což je vždy hlavní reakce EU na jakoukoli krizi,“ poznamenal.

Na otázku novinářů, jak by strach z ekonomické katastrofy mohl změnit přístup k pandemii, americký profesor odpověděl: „Blížíme se k bodu, ve kterém budeme nakonec muset vyrovnat s určitým počtem úmrtí výměnou za fungující ekonomiku.“ Analytik poznamenal, že společnost ještě není v tomto okamžiku, protože lidé dosud neucítili, jakou cenu budou muset zaplatit.

V rozhovoru s Gazetou Polskou uvedl, že kolem léta, i když vakcína proti koronaviru nebude připravena, dospějí lidé k závěru, že už nemohou sedět doma, a to nejen z ekonomických, ale také ze společenských důvodů. Přijde proces, který politolog nazývá „rutinizací nemoci“.

 

George Friedman navíc věří, že to bude Rusko, které utrpí více než ostatní země. „Spojené státy samozřejmě zaplatí vysokou cenu za skutečnou krizi, ale tato cena nebude zahrnovat geopolitické ztráty ve výši, které utrpí Evropa, Rusko nebo Čína," dodal americký politolog George Friedman v rozhovoru s Gazetou Polskou. 

S posledními vývody se dá ale silně polemizovat. Není jasné, proč by měla právě Čína utrpět geopolitické ztráty (větší než USA). Vzhledem k tomu, že se její ekonomika patrně vzpamatuje dříve než americká, můžeme jen spekulovat zda tento účinek bude mít kampaň proti Pegingu ohledně údajného skrývání epidemie. U Ruska naopak lze očekávat velké ekonomické ztráty zapříčiněné nejen epidemií, ale také pádem ceny ropy. S jistou ironií můžeme s americkým politologem polemizovat o geopolitických ztrátách Ruska, neboť, jak sám Friedman předpovídá, čeká EU brzký rozpad - což je podle rusofobních západních politologů, politiků a novinářů prý cílem Moskvy - a pak by naopak role Ruska nejen na kontinentu vzrostla.

Zdroj: pz.czgazetapolska.pl

Klíčová slova: EU  | Rusko  | USA


2288 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Černoši se tedy podílejí na vraždách z 85%, ačkoli tvoří 13% populace. Mají vysoký podíl i v ostatních kategoriích trestných činůArabští imigranti už útočí i v naší zemiVážení čtenáři, pomozte nám prosímFrancie vyhrožuje Polsku, že přijde o peníze z EU, pokud nezavede genderovou totalitu do svého zákonodárstvíNelegální imigrant, který znásilnil nezletilou českou dívku u Lukavce, dostal dva roky, muži, který při Prague Pride spálil vlajku symbolizující homosexualistickou ideologii LGBT, můžou hrozit tři roky vězení!

euServer.cz

Nová ruská ústava Kalousek ví stejně dobře jak to ví generál Flynn, že hnutí Blak Lives Matter je jen dočasnou zástěrkou toho, co má přijít po něm. Což je nová barevná revoluce fašistického střihu

ePortal.cz

Prosíme o pomoc. Buď se budeme bránit, nebo náš svět zanikneIstanbulská pirueta Andreje Babiše

Eurabia.cz

LGBT: Poskvrnili státní vlajku duhouOpravdu musí čeští vojáci být součásti francouzské okupace Afriky?

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Ruská armáda má technologií, kterou nemají Američané. Armáda USA je zděšenaByl zprovozněn nový most mezi Ruskem a Čínou

ParlamentniListy.cz

Mafie z Kavčích hor? Drsná slova z Hradu, doplněná osobní zkušenostíNaštvaný zemědělec: Ať pan Prouza lidem řekne, kolik peněz zůstává u nich v supermarketech. Aby to stálo osmkrát více, než za kolik nakoupí?
Články autora
Průzkum
Měla by Česká republika vystoupit z EU?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění