reklama

Pokrokové Německo vyhlašuje spálení vlajky EU za nenávistný zločin trestný třemi lety žaláře

Autor: odjinud | Publikováno: 16.5.2020 | Rubrika: ShortNews
Bolšnac 19

Německý Bundestag schválil nový zákon uvalující trest vězení až tři roky za poškození nebo zničení vlajky Evropské unie, aby se tak omezila „nenávist“.

 

Národní parlament ve čtvrtek odhlasoval dodatek trestního zákoníku na ochranu vlajky Evropské unie před zničením, poškozením nebo zohavením. Trest za porušení tohoto zákona je v rozsahu od pokuty až po rozsudek tří let žaláře.

K hlasování došlo po měsících debat o tomto zákoně a po předchozím lednovém zasedání parlamentu k ochraně vlajky EU před fyzickými projevy kritiky. Deutsche Welle v té době referoval o nesmírné kontroverznosti tohoto tématu, kdy někteří poslanci tvrdili, že spálení vlajky je legitimní formou politického projevu a jeho zakázání by omezilo svobodu projevu.

V té době různé strany tomuto návrhu odporovaly, včetně Die Linke (Strany levice) a populistické pravicové Alternativy pro Německo (AfD), která tvrdila, že Evropská unie není stát, tak si jako takový ochranu nezaslouží. Fabian Jacobi z AfD řekl, že skutečným důvodem tohoto zákona je donutit „občany, aby si rozmysleli, než se odváží jakkoliv veřejně EU kritizovat,“ uvádí se ve zprávě.

Nakonec ale proti tomuto zákazu hlasovala už jen AfD, kdy uváděla „ohromný zásah do svobody projevu.“

Breitbart London@BreitbartLondon

Man in Court for Facebook Post Threatening to Burn Islamic State Flag http://bit.ly/1M9PJts 

Zobrazit obrázek na Twitteru

6

10:24 - 7. 8. 2015

Informace o reklamách na Twitteru a soukromí

O tomto tématu mluví hned několik lidí: 42.

 

Předtím bylo zločinem spálit a veřejně vystavovat vlajku, pokud např. došlo na útok na cizí ambasádu. Ale když si soukromá osoba koupila vlajku a spálila si ji, tak to nebyl problém – až do teďka.

Ministryně spravedlnosti Angely Merkel Christine Lambrecht v projevu na podporu této změny řekla, že spálení vlajky by nemohlo být mírumilovným protestem, a tudíž by se nemělo chránit. Právě naopak, řekla, spálení vlajky rozdmýchává „nenávist, hněv a agresi“ a „uráží city mnoha lidí,“ hlásí německé noviny Die Presse.

Zpráva uvádí, že tato změna zákona zaplňuje mezeru v německém trestním zákoníku a znamená, že vlajka EU má teď stejnou ochranu jako národní vlajky.

Tyto zákony jsou součástí sady zákonů, jimiž si Německá vláda nárokuje monopol na organizaci vztahů s cizími národy, kdy soukromí občané mají zakázanou jakoukoliv aktivitu projevující postoj k zahraničním subjektům počínaje spálením vlajek až třeba urážky cizích politiků.

Tyto zákony byly v posledních letech německou vládou používány a občas údajně zneužívány i proti umělcům, kteří se dopouštěli satyry zahraničních vůdců. V roce 2016 Breitbart London referoval o kuriózním případu německého televizního komika Jana Böhmermanna, který použil svoji show, aby se pustil do tureckého prezidenta Recep Tayyip Erdogana, když tohoto islamistu zostouzel za zacházení s žurnalisty a menšinami.

 

Tureckou vládu chování tohoto komika tak pobouřilo, že byl předvolán německý velvyslanec a od Německa požadovali, aby komika, co se toho dopustil, stíhali.

Báseň v Německu zakázali poté, co soud shledal, že jen šest z jejích 26 řádků bylo legálních a Böhmermannovi hrozilo až pět let vězení podle paragrafu 103 německého trestního zákoníku, který zakazuje urážky cizích hlav států nebo diplomatů, přičemž vláda Merkelové dala se stíháním souhlas.

Ten komik v obhajobě tvrdil, že zacházení s ním naplňuje skutkovou podstatu státní perzekuce, tu ale soudce v roce 2019 zavrhl.

Tak zakázaná práce nazvaná Pomlouvačná báseň zní nějak takto:

Blbej jak punčtok, zbabělej a urážlivej,

Takovej je Erdogan, ten prezident podrážděnej,

Z držky mu smrdí kebab zkaženej,

Líp smrdí i čuníka prd vypuštěněj,

Je to ten chlap, co mládí holky,

V masce gumový, z který čumí jen očička rumový,

Ale kozy šuká nejradši, to je tutový,

A to je ten, pan správný, co menšiny zastupuje jako pan rázný,

Když kope do Kurdů,

A mlátí křesťany,

Tak čumí na porno s dětskými huristkami

A ještě v noci, to nechrní,

Stádu oveček je vylíže a přitom vrní,

Jo, Erdogan je určitě,

Ten prezident s  pinďourem maličkým, zakrslým na úbitě,

Každej Turek ti řekne,

Že ten tupej blb má koule zcvrklý jak sušený třešně,

Od Ankary po Istanbul,

Každej ví, jakej teplouš je ten jejich somnabul,

Perverzní, všivák a zoofil,

Recep Fritz Priklopil

Jak má prázdný koule, taková je i jeho kebule,

Na každým mejdanu grup-chlípníků na dámu, je jedničkou programu,

Dokud mu pták neshoří při čůrání v nádvoří,

Takový je Recep Erdogan,

Turků prezident tak tobogán.

Náhledový obrázek: LOUISA GOULIAMAKI/AFP/Getty Images

OLIVER JJ LANE

www.reformy.cz

Klíčová slova: EU  | Německo


944 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Ve Španělsku letos narostly ilegální vstupy afrických migrantů o 700 %Evropská komise veřejně vyhlásila válku evropským zemědělcům: Jak zlikvidovat zbytky evropské výroby a vše dovážetBez Vás nepřežijeme...Nic takového se zatím ještě nestalo, Čína investuje přes bilion $ do nového plánu na technické předběhnutí USANáš blok by byl bez migrantů ochuzen, káže eurokomisařka . Jedinými lidmi, kteří popisují imigraci jako problém, jsou podle Johansson „pravicoví extremisté“

euServer.cz

Skryté záměry pomníkové válkyZdeněk Hřib by Emanueli Moravcovi udělal radost...

ePortal.cz

V případě, že by se nepodařilo déle sehnat více peněz, činnost Eportalu bude ukončenaGeorge Soros. Génius hybridní války

Eurabia.cz

Uprchlík v Německu znásilňoval a vraždil. Potrestán ovšem bude policista, který jej pomohl dopadnout ...Přímý přenos oslav Ramadánu: Norská televize

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Ruska vláda zahájila rozsáhlý program finanční podpory pro rodiny postižené koronaviremPrezident Beneš: Nikdy nezapomeňme na to, co s námi Němci v této válce dělali a co zamýšleli s námi učinit

ParlamentniListy.cz

Babiš se ve sněmovně zcela mimořádně vytočil: Co to tady předvádíte? Takhle oblbovat lidi bych nedokázalBoj o ČT vrcholí. Xaver a jeho otevřená zpověď jen pro PL: lahvičky koňaku, byznys, ale i pochvala. Budete koukat
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění