reklama

Turecké ozbrojené síly zabraly Řecku kus území

Autor: odjinud | Publikováno: 24.5.2020 | Rubrika: Politika
Turecko

Hellénské ozbrojené síly hlásí, že turečtí vojáci a policisté, nestoudně přezírající suverenitu jak Řecka, tak Evropské unie, trvale okupují úsek řeckého území podél jejich společné hranice.

 

Tento úsek leží na řece Evros, která teče podél hranice, v region Feres. Jde o nezpochybnitelnou část Řecka, i Google mapy toto území, kde se teď usadili Turci, jasně ukazují jako řecké území.

K okupaci došlo, když řecké pohraniční síly za pomoci policistů a vojáků z mnoha zemí Evropské unie bojovali s novou vlnou ilegálních migrantů, kteří se každou noc, často za pomoci tureckých vojáků, snažili na hranici útočit, jelikož v únoru turecký prezident Recep Erdogan oznámil, že jeho země už nebude dále zastavovat migranty, aby z jeho území nezkoušeli vnikat do Řecka.

Poslední průnik tureckých vetřelců začal, když si zhruba deset tureckých vojáků a příslušníků bezpečnosti postavilo stan u sporné oblasti na vlastním území. Tam se postupně shromažďovalo více a více vojáků, až to nakonec obnášelo sílu více než 35 mužů. Ti pak přešli na řecké území a postavili si tam tábor a odsud postupovali i do odlesněné oblasti, jak o tom referoval zpravodajský portál Hellenistických ozbrojených sil Army Voice.

Jelikož hranici tvoří řeka Evros, tak se její přirozený tok v důsledku toho občas mění kvůli přirozenému působení eroze a vytváří na kterékoliv své straně naplaveniny. To způsobuje, že určitá část řeckého území se se posouvá na východní stranu řeky, ač to Turecko odmítá uznat a tvrdí, že taková místo jsou jeho vlastní.

 

Za těmito spornými oblastmi se táhne historie obtížných vztahů mezi oběma zeměmi. V roce 2018 byli zatčeni dva turečtí vojáci a v roce 1986 byl tureckými silami zabit řecký voják Zisis Kragogou.

Řecké ozbrojené síly nedávno do tohoto regionu vyslaly zeměpisce, aby určili, jak by šlo jakožto bezpečnostní opatření rozšířit přehradu na řece Evros. Takovéto rozšíření by fungovalo jako bariéra, která by migrantům ztěžovala přechod řeky. Takové úpravy by ale vyžadovaly určité činnosti na východní straně řeky a řecké ozbrojené síly požádaly Turecko o součinnost při poskytnutí informací o těchto naplaveninách. Avšak Turecko kooperaci neustále odmítalo a odmítá takové naplaveniny uznat za řecké území.

Tento poslední krok je zjevně součástí koordinované kampaně tureckých vojsk na zvýšení tlaku na svého evropského souseda. Turecké bitevní letouny a vojenská plavidla v posledních týdnech opakovaně narušovaly řecké území a turečtí vojáci dokonce do Řecka přes hranici stříleli, jak už o tom Voice of Europe referoval.

 

By Michael Lord 21 May 2020

 

 

 

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2020/05/greece-turkish-armed-forces-seize-pocket-of-greek-territory/

www.reformy.cz

Klíčová slova: EU  | armáda  | Turecko  | bezpečnost


1222 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Z USA přicházejí každý den nové zprávy o šílených a ještě šílenějších akcích sluníčkářů a „bojovníků proti rasismu“ a člověk už ani nestačí sledovat, co vše z historie a tradic ničí či chtějí zničit...V meste Breda na juhu Holandska znesvätili vandali monument, predstavujúci Pannu Máriu Czestochowsku nápisy Black lives matterGenerální tajemník OSN Antonio Guterres volá po „robustnější globální vládě“ s tím, že uvedl seznam globálních organizací jako Světová banka a Mezinárodní měnový fond (MMF) či Evropská unieChcete, aby imigranti a suníčkářská lůza rabovali i v našich městech?‚Kaju se,‘ omlouvá se na sebe-pokořujícím videu princ Harry za ‚institucionální rasismus‘...

euServer.cz

Koněvobijci a churchillobijci vyvolávají dojem fašistů. Na které straně stály za okupace a protektorátu rodiny pana Hřiba, Koláře a Novotného?Evropská komise vypracovala další dokument, jenž počítá s rozmísťováním migrantů do členských zemí, které bude možno provádět i bez jejich souhlasu. Solidaritu si v EU prostě rozvracet nedáme

ePortal.cz

Sluníčkáři chtějí vyvolat anarchii a urychlují svou revoluci a totální převzetí moci. Buď se budeme bránit, nebo náš svět zanikneObrana hotovosti

Eurabia.cz

Okamura chtěl řešit vyhrožování Němců, ale poslanci KDU-ČSL, ANO, ČSSD a Pirátů mu to zakázaliRakousko: Ministryně pro integraci je mimo. Imigranti odmítají jednat o příměří

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Byl zprovozněn nový most mezi Ruskem a ČínouTakže když potřebují zničit Trumpa, tak kvůli tomu zničí i USA?

ParlamentniListy.cz

Šéf nadace: Bílý muž může za nejděsivější války a krutosti v historii. Ale i za objevy. Nemá za sebe na planetě náhraduPsychiatr varuje: Agenti Nového světového řádu, ničení soch. Nestačí jim jen převyprávět dějiny, oni musí gumovat osobnosti!
Články autora
Průzkum
Měla by Česká republika vystoupit z EU?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění