Turecké ozbrojené síly zabraly Řecku kus území

Autor: odjinud | Publikováno: 24.5.2020 | Rubrika: Politika
Turecko

Hellénské ozbrojené síly hlásí, že turečtí vojáci a policisté, nestoudně přezírající suverenitu jak Řecka, tak Evropské unie, trvale okupují úsek řeckého území podél jejich společné hranice.

 

Tento úsek leží na řece Evros, která teče podél hranice, v region Feres. Jde o nezpochybnitelnou část Řecka, i Google mapy toto území, kde se teď usadili Turci, jasně ukazují jako řecké území.

K okupaci došlo, když řecké pohraniční síly za pomoci policistů a vojáků z mnoha zemí Evropské unie bojovali s novou vlnou ilegálních migrantů, kteří se každou noc, často za pomoci tureckých vojáků, snažili na hranici útočit, jelikož v únoru turecký prezident Recep Erdogan oznámil, že jeho země už nebude dále zastavovat migranty, aby z jeho území nezkoušeli vnikat do Řecka.

Poslední průnik tureckých vetřelců začal, když si zhruba deset tureckých vojáků a příslušníků bezpečnosti postavilo stan u sporné oblasti na vlastním území. Tam se postupně shromažďovalo více a více vojáků, až to nakonec obnášelo sílu více než 35 mužů. Ti pak přešli na řecké území a postavili si tam tábor a odsud postupovali i do odlesněné oblasti, jak o tom referoval zpravodajský portál Hellenistických ozbrojených sil Army Voice.

Jelikož hranici tvoří řeka Evros, tak se její přirozený tok v důsledku toho občas mění kvůli přirozenému působení eroze a vytváří na kterékoliv své straně naplaveniny. To způsobuje, že určitá část řeckého území se se posouvá na východní stranu řeky, ač to Turecko odmítá uznat a tvrdí, že taková místo jsou jeho vlastní.

 

Za těmito spornými oblastmi se táhne historie obtížných vztahů mezi oběma zeměmi. V roce 2018 byli zatčeni dva turečtí vojáci a v roce 1986 byl tureckými silami zabit řecký voják Zisis Kragogou.

Řecké ozbrojené síly nedávno do tohoto regionu vyslaly zeměpisce, aby určili, jak by šlo jakožto bezpečnostní opatření rozšířit přehradu na řece Evros. Takovéto rozšíření by fungovalo jako bariéra, která by migrantům ztěžovala přechod řeky. Takové úpravy by ale vyžadovaly určité činnosti na východní straně řeky a řecké ozbrojené síly požádaly Turecko o součinnost při poskytnutí informací o těchto naplaveninách. Avšak Turecko kooperaci neustále odmítalo a odmítá takové naplaveniny uznat za řecké území.

Tento poslední krok je zjevně součástí koordinované kampaně tureckých vojsk na zvýšení tlaku na svého evropského souseda. Turecké bitevní letouny a vojenská plavidla v posledních týdnech opakovaně narušovaly řecké území a turečtí vojáci dokonce do Řecka přes hranici stříleli, jak už o tom Voice of Europe referoval.

 

By Michael Lord 21 May 2020

 

 

 

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2020/05/greece-turkish-armed-forces-seize-pocket-of-greek-territory/

www.reformy.cz

Klíčová slova: EU  | armáda  | Turecko  | bezpečnost
1476 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Amerika bude ve válce zničena, ví to obyčejní Američané? Rozumí ten pitomec vládnoucí ve Washingtonu tomuto  jazyku?Chcete válku s Ruskem? Chcete islamizaci Evropy? Chcete se stát otroky sluníčkářské diktarury?Tři měsíce po nástupu Bidena do úřadu hrozí v Evropě válka. NATO si zaslouží, aby se ztratilo ze světaZvrácený pastýř papež František. Ničí Církev a fakticky kryje korupční a hospodářské zločiny i sexuálně zvrácené biskupy i kněžíA tak zme se opět stali pitomcama, jako už mnohokrat, tentokrat ovšem před očima celeho světa...Ale aji ta prostytutka, kera prodava sama sebe, za to dostane jakusik protihodnotu

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavit

Eurabia.cz

Doporučujeme: Jak novináři oficiálních medií manipulujíAnketa: Jak myslíte, že ČR vypadá s "Vrběticemi" na mezinárodní scéně ?

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Vrbětice: Továrna pro výrobu raket USA, šlo o ni. BIS tutlá pravdu. Načasování. Nová faktaTo je dárek, pane Fialo. Pavel Bém zhodnotil, jak dobře to děláte
Články autora
Průzkum
Měla by Česká republika vystoupit z EU?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění