Falešné a prázdné předvolební koblihy ČSSD i ODS prostě nežeru

Autor: LP | Publikováno: 22.3.2009 | Rubrika: Zamyšlení
odssd

 

ODS přišla v rámci své předvolební kampaně s klipem na YouTube, v němž dva kuchaři vaří koblihy podle receptu ČSSD. Koblihy jsou na první pohled dobře vypadající, ale uvnitř jsou falešné a prázdné jako populistický program socialistů, kdy sociální demokraté něco naslibují, ale pak to nesplní.
 
Tento příměr je trefný, ale v případě ODS to vypadá tak, jako když zloděj volá "chyťte zloděje", protože její předvolební koblihy jsou stejné jako ty socanské.
 
ODS nám také slíbila Tlustého daňové kolečko a jeho tlustou peněženku, o které si můžeme jen nechat zdát. To samé platí o slibovaném daňovém přiznáním na jednu stránku.
 
Boj s korupcí po kauzách Morava a Dalík je opravdu výsměchem a nejnovější kauza Dalík je mimochodem nepřímým důkazem, že pan poslanec Morava nejednal ze své vlastní iniciativy, ale že různé praktiky pozitivní a negativní motivace jsou v premiérově okolí poměrně běžné.
 
ODS porušuje i svoje vlastní stanovy a dvojkou na eurokandidátce se stal Evžen Tošenovský, který nezískal podporu v primárních volbách. Tato trafika za podporu Topolánka na kongresu je až příliš očividná. Nevím, jak čtenáři, ale ještě jsem neslyšel jediný názor pana Tošenovského týkající se zahraniční politiky a vztahu k Evropské unii. Mimochodem pan Tošenovský vždy platil za slušného člověka, ale kvůli pašalíku je ochoten společně s dalšími pošlapávat stanovy své strany. On ten plat europoslance také není vůbec špatný. 
 
Nejflagrantnějším porušením programu ODS je její postoj k Lisabonské smlouvě, která změní Českou republiku v provincii franko-germánského socialistického euroimpéria. V programu ODS do voleb do Evropského parlamentu z roku 2004 stojí  že:  bude-li vývoj v EU směřovat k ústavní smlouvě, bude ODS prosazovat, aby její text v žádném směru nezhoršoval postavení České republiky oproti stávajícímu stavu, sjednanému v dohodě o přístupu ČR k EU. Poslanci EP za ODS nepodpoří takový text ústavní smlouvy, který by byl v zásadním rozporu s obecnými principy politiky ODS a v rozporu s národními zájmy ČR.
 
Lisabonská smluva dokumentem poškozujícím národní zájmy a postavení České republiky v Evropské unii jednoznačně je. Je pravdou, že konrétně europoslanci pro Lisabon v europarlamentu nehlasovali, ale zároveň předseda jejich klubu vyzval české poslance, aby pro smlouvu hlasovali a díky poslancům ODS byla ve sněmovně schválena.
 
ODS je na tom už tak mizerně, že porušuje i vlastní nedávné usnesení kongresu, které praví, že je nutné primárně podpořit radar a po jeho přijetí případně následně Lisabon. ODS zdaleka nemá schválený radar a už podpořila ve sněmovně Lisabon. Navíc není vůbec jisté, jestli díky změně americké administrativy není již radar mrtvým projektem.
 
Obchod Lisabon za radar je špatným obchodem, to každý ví. Ale pokud ODS schválí Lisabon a nebude mít ani ten radar, který zdaleka nevyvažuje negativa Lisabonu, bude už tuplem vypadat jako spolek idiotů a lhářů. Navíc, když není jisté, jak tato vláda dlouho ještě vydrží a co ještě prosadí.
 
Zdá se, že politika ODS se řídí již jen snahou Mirka Topolánka získat výnosné koryto eurokomisaře výměnou za schválení Lisabonu (komisařství za Lisabon). Ono živit dvě rodiny není jednoduché, tak nějaký ten přivýdělek panu Topolánkovi přejme. Že to je na úkor této země a jejích občanů, už asi v ODS (téměř) nikoho nezaráží.
 
Pan europoslanec Zahradil na konci klipu říká: „Nežerte jim prázdný sliby“.
 
Falešnou a prázdnou koblihu slibů ČSSD opravdu nesežeru. Nesežeru ale ani falešnou a prázdnou koblihu slibů ODS.
 
 

5737 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Tato věc podle mého názoru dokazuje, že elity Evropské unie prosazují, aby Česká republika i Evropa byla osídlena imigranty...V čele OSN pomatený feminista: Pořád je tu patriarchát. Hrdé stvůry usilují o likvidaci civilizace. Pandemie nerovnosti? Svět vybudovaný muži musí být zničen. Jsou na to v Africe a Asii zvědavi? Loď se potápí: Z finančníků nemocní gambleři a spekulanti. Nikdo neví, co bude dál. Po nás potopa? Elity dočista ztratily rozum. Jaderný reaktor před výbuchem?Podpořte prosím EUportal.czDnes je snadné prohlásiti se v souladu s vlastními pocity za osobu opačného pohlaví, případně některého z dalších 57 neopačných pohlaví. I my můžeme respektovat, že se pan Vystrčil cítí být Taiwancem...

euServer.cz

Už i ta žárovka zčernalaZápadní civilizace prochází inkluzí

ePortal.cz

Pomozte nám, prosímJsme hákliví, když si na nás otevřou ústa Čínani a Rusové. Ale když von der Lejnová hovoří o tom, že nám Brusel nařídí přijetí uprchlíků a nemáme na vybranou, kde jsou hrdinové Hřib, Kolář, Novotnej, Vystrčil...

Eurabia.cz

NOVINKA: AMERICKÉ VÁLKY - FAKTA A REALITAŘídí vedení EU agenti turecké tajné služby MIT?

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Mýtus malé produktivity Čechů aneb jak český otrok dře na německý blahobytMajdan na Ukrajině slaví úspěch, už z ni uteklo 13 milionu lidí a porodnost klesla o 40%

ParlamentniListy.cz

Ven z EU! velí Okamura. Slova Leyenové o migrantech a penězích ho vytočilaZkušený doktor: Ten virus musel někdo připravit, pak to uniklo. Šmucler je žvanil, Babišovi chtějí přišít, co není jeho vina
Články autora
Průzkum
Měla by Česká republika vystoupit z EU?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění