EU výměnou za peníze na koronaviru vyžaduje podvolit se

Autor: odjinud | Publikováno: 26.5.2020 | Rubrika: Ekonomika
Euro 01

BRUSEL (AP) – Ve středu Evropská unie signalizovala, že nebude trestat země, které poruší pravidla pro rozpočtový deficit tohoto bloku, aby vyřešily koronavirus, ale že podmíní jejich přístup k zoufale potřebným penězům na zotavení tím, že budou poslouchat jejich pokyny, jak mají své rozpočty řídit.

 

Předpokládá se, že tento blok 27 národů „letos propadne do recese historických proporcí,“ jelikož koronavirus zdevastuje jejich ekonomiky s průměrným propadem produktu o 7,5%. Téměř všechny překročily práh rozpočtového deficitu 3% HDP, jelikož utrácely, aby udržely systémy zdravotní péče, podniky a pracovní místa při životě.

„Ve všech případech, kromě Bulharska, musíme konstatovat, že kritéria deficitu podle smlouvy nejsou dodržena. V normálních časech by to vedlo k zahájení řízení o nadměrném deficitu. Teď jsou ale výjimečné časy,“ řekl výkonný místopředseda Evropské komise Valdis Dombrovski.

Prohlášení Dombrovského přichází spolu s tím, že odhaluje doporučení od této výkonné složky EU, tj. Evropské komise, o tom, jak by země měly zvládat ekonomickou bouři spolu prosazování neustálého růstu a investičních politik, které bojují s klimatickou změnou a usnadňují přechod na ekonomiku založenou na počítačích.

Ač příručka předpisů pro účastníky jednotné měny euro bude teď asi moci zapadat prachem, tak Dombrovski varoval, že ta „nejsou suspendována“ a že země, se budou ve střednědobém výhledu k rozpočtové neposkvrněnosti muset vrátit.

„Doporučení od komise pro jednotlivé konkrétní země“ byla ve středu publikována jako součást systému, v rámci něhož bude výkonná moc EU monitorovat národní rozpočtové plány a poskytovat politické pokyny. Země sice pokyny obvykle pochválí, ale většinou je poslouchají dost pomalu.

Breitbart London@BreitbartLondon

EU President: ‘The Final Word on EU Law is Always Spoken in Luxembourg’ as Coronavirus Cracks Show https://www.breitbart.com/europe/2020/05/11/eu-president-the-final-word-on-eu-law-is-always-spoken-in-luxembourg-as-coronavirus-cracks-show/ …

EU Pres: ‘The Final Word on EU Law is Always Spoken in Luxembourg’

The President of the European Commission Ursula Von der Leyen said that EU law has "primacy over national law".

breitbart.com

15

19:55 - 11. 5. 2020

Informace o reklamách na Twitteru a soukromí

O tomto tématu mluví hned několik lidí: 21.

 

Tentokrát však Dombrovski řekl, že ta doporučení budou „provázána“ s ohromným fondem zotavení, který má komise odhalit 27. května a od nějž se předpokládá, že bude součástí nového dlouhodobého rozpočtu EU, který má dohromady obnášet dost přes bilion euro. Neuvedl podrobnosti o tom, jak budou ta doporučení propojena s fondy zotavení.

Pandemie poškodila spotřebitelské výdaje, průmyslovou produkci, investice, obchodování, kapitálové toky a dodavatelské řetězce. Rovněž postihla pracovní místa. Nezaměstnanost mezi 27 zeměmi EU má podle předpovědi vzrůst z 6,7% v roce 2019 na 9% v roce 2020, ale pak v roce 2021 spadnout na asi 8%.

Ač virus postihl všechny členské země, tak rozsah škod, které nakonec uštědřil, bude záviset na rozvoji choroby v každé z nich, na odolnosti jejich ekonomik a na politikách, které nasadí v reakci na to.

Těžce postižené země, jako Itálie a Španělsko, si budou nejspíš muset, aby přežily, půjčit z fondu zotavení.

Breitbart London@BreitbartLondon

European Commission Warns EU Faces Historic Recession due to Coronavirus https://www.breitbart.com/europe/2020/05/07/european-commission-warns-eu-faces-historic-recession-due-to-coronavirus/ …

EU Commission Warns EU Faces Historic Recession Over Coronavirus

The European Commission has warned that the entire EU could be facing a historic recession due to the economic impact of coronavirus.

breitbart.com

13

14:46 - 7. 5. 2020

Informace o reklamách na Twitteru a soukromí

Podívejte se na další tweety uživatele Breitbart London.

BREITBART LONDON

20 May 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2020/05/20/eu-demands-compliance-in-exchange-for-coronavirus-cash/

www.reformy.cz

Klíčová slova: EU
1550 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Evropu čeká další a mnohem větší vlna migrace. Do pohybu se dá miliarda lidíÚtoky proti bílým lidem se neomezují pouze na USA. Například v Anglii vzniklo nové černošské hnutí, jehož vůdce tvrdí, že cílem je udělat z bílých lidí jejich otrokyBoj o hodnoty včera a dnes: U Vídně jsme na čas slavně zvítězili. Řádění Turků na Moravě a zánik na dosah. Dnešní nepřítel je silnějšíPodpořte prosím EUportal.czDnes je snadné prohlásiti se v souladu s vlastními pocity za osobu opačného pohlaví, případně některého z dalších 57 neopačných pohlaví. I my můžeme respektovat, že se pan Vystrčil cítí být Taiwancem...

euServer.cz

Už i ta žárovka zčernalaZápadní civilizace prochází inkluzí

ePortal.cz

Pomozte nám, prosímJsme hákliví, když si na nás otevřou ústa Čínani a Rusové. Ale když von der Lejnová hovoří o tom, že nám Brusel nařídí přijetí uprchlíků a nemáme na vybranou, kde jsou hrdinové Hřib, Kolář, Novotnej, Vystrčil...

Eurabia.cz

NOVINKA: AMERICKÉ VÁLKY - FAKTA A REALITAZlatá generace dostává hustou sodu

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Miláček Západu Navalný je lhář a skončil v exekuci za své lži ...Mýtus malé produktivity Čechů aneb jak český otrok dře na německý blahobyt

ParlamentniListy.cz

„Já můžu říkat, co si myslím, protože nikam nekandiduju...“ Xaver měl u Soukupa „zlou“ myšlenku Čtvrtníček bojuje o život! Chřipečkáři, styďte se. Jenže je to jinak
Články autora
Průzkum
Měla by Česká republika vystoupit z EU?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění