reklama

V meste Breda na juhu Holandska znesvätili vandali monument, predstavujúci Pannu Máriu Czestochowsku nápisy Black lives matter

Autor: odjinud | Publikováno: 8.7.2020 | Rubrika: ShortNews
maria3

Modlite sa, prosím, za pokoj v našom svete!

V meste Breda na juhu Holandska znesvätili vandali monument, predstavujúci Pannu Máriu Czestochowsku. Katolíci si túto jej podobizeň uctievajú aj ako Čiernu Madonu.

V správe čítame: "Obraz Čiernej Madony v Brede bol zámerne poškodený a postriekaný písmenami BLM (Black Lives Matter)./Mozaika bola venovaná poľským vojakom generála Maczeka, ktorí v roku 1944 oslobodili mesto od nemeckých nacistov./Odsudzujeme tento akt vandalizmu, ktorý uráža nielen Poliakov, ale všetkých katolíkov." Starosta mesta Paul Depla odsúdil tento vandalský čin ako "nehanebný a poburujúci" pre poľskú komunitu v Brede. Depla pre BN DeStem povedal: "Niečo takéto je neospravedlniteľné. Pre poľskú komunitu, pre ktorú má tento obraz nesmiernu hodnotu, je to veľmi poburujúce a pohoršujúce." Riaditeľ múzea generála Maczeka, Frans Ruczynski, uviedol, že pre poľskú komunitu je to veľmi urážlivé." Originál obrazu Čiernej Madony je uložený v Czestochowej, v južnom Poľsku. Je to pútnické miesto. Každý Poliak ho navštívi aspoň raz v živote. "Keď prišiel na návštevu poľský pápež, prišlo tam okolo milióna Poliakov. K obrazu prichádzali kolenačky. Poliaci sú veľmi nábožný národ. V nedeľu ich chodia do kostola tu v Brede celé stovky. Prečo ich niekto zraňuje a ubližuje im? Ak by niečo také pochádzalo sprava alebo zľava, vieme o čo ide, ale nechápeme, čo má s tým spoločné BLM. Veď Čierna Madona nemá s útlakom nič spoločné."

BLM protestovali zhruba pred týždňom, asi 2 kilometre od monumentu. Hovorca BLM, Patrick van Lunteren sa vyjadril, že nevie, prečo sa niečo také stalo: "Nevieme kto to urobil; ak aj niekoho nabudila k takému skutku demonštrácia, je to neakceptovateľné. Uráža to poľskú komunitu a to nie je zámerom."

Vzhľadom k tomu, že obraz je mozaika, bude si jeho oprava vyžadovať prácu špecialistu. V správe sa uvádza, že grafiti je už zatiaľ odstránené.

http://www.lifenews.sk/1144 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Evropská unie schválila směrnici, že budou muset minimálně na dva měsíce nastoupit na rodičovskou místo své partnerky otcové dětíEurokomisařka z hnutí ANO Věra Jourová už podle mého názoru patrně neví, jak by ještě více omezila naši svobodu a suverenitu. Nyní chce de facto zavést celounijní cenzuru sociálních sítíVážení čtenáři, pomozte nám prosímPremiér Andrej Babiš servilně podlézá americkým zájmůmEU nepomáhá, ale škodí. Čím dříve z ní odejdeme, tím lépe! Čeští občané jsou nespokojeni s EU. Vy je mi divíte?

euServer.cz

Jsi pro fair play? Pak nemůžeš fandit liberodemobloku.Nová ruská ústava

ePortal.cz

Prosíme o pomoc. Buď se budeme bránit, nebo náš svět zanikneRasismus je zpátky a sílí

Eurabia.cz

Video: Imigrantská sdružení mají Rakouský stát na hákuVideo: Jak Rómové z východní EU obohacují Basilej

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Ruská armáda má technologií, kterou nemají Američané. Armáda USA je zděšenaByl zprovozněn nový most mezi Ruskem a Čínou

ParlamentniListy.cz

Deset jízd na černo, dluh 200.000. Praxe exekutorů, na kterou PL nezapomněly. A v pozadí děsivé konexe Jiřího PospíšilaŠikovní Piráti. Milion z veřejných peněz na vlastní kampaň. Petr Štěpánek po rockersku napsal, co se skrývá za vlajkou s lebkou a hnáty
Články autora
Průzkum
Měla by Česká republika vystoupit z EU?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění