reklama

Generální tajemník OSN Antonio Guterres volá po „robustnější globální vládě“ s tím, že uvedl seznam globálních organizací jako Světová banka a Mezinárodní měnový fond (MMF) či Evropská unie

Autor: odjinud | Publikováno: 8.7.2020 | Rubrika: Politika
NWO

Generální tajemník OSN Antonio Guterres ve středu obnovil své volání po „robustnější globální vládě“ s tím, že uvedl seznam globálních organizací jako Světová banka a Mezinárodní měnový fond (MMF), stejně jako regionální nadvlády jako Africká unie a Evropská unie (EU), o kterých říká, že ty by se teď po rozvratu světa koronavirovou pandemií do toho měly vložit, aby právě ony nastolily „řád“ lepšího budoucího světa.

 

Tato nevolená hlava centrálního orgánu globalismu ve své eseji s názvem ‚Výzva ke globálnímu probuzení‘ prohlásila, že na věcech „počínajících COVID-19 přes klimatický rozvrat a tu rasovou nespravedlnost až po rostoucí nerovnost se ukazuje, že jsme světem v rozvratu.“

Jeho řešením tohoto rozvratu je více přebujelého státního aparátu a byrokratických institucí na více místech dodaných přes OSN a její mnohačetné agentury. Guterres píše:

Musíme znovu vynaleznout způsob, jakým národy spolupracují. Současný multilateralismus nemá žádný mocenský žebříček, žádné ambice a zuby k vynucení a ty jejich nečetné instrumenty, co vlastně zuby mají, stejně vykazuji nepatrnou až žádnou chuť kousat, jak to vidíme při těžkostech, s jakými se potýkáme v Radě bezpečnosti (kde se v poslední době nelze dohodnout na žádném humanitárním bombardování).

Potřebujeme zesíťovaný multilateralismus, v němž Spojené národy a jejich agentury, Světová banka a Mezinárodní měnový fond, stejně jako regionální organizace jako Africká unie a Evropská unie i obchodní organizace a další budou daleko úžeji a efektivněji vzájemně spolupracovat.

 

Řekl, že pandemie čínského koronaviru musí být „voláním k probuzení, které přiměje všechny politické vůdce, aby pochopili, že naše východiska a přístupy se musí změnit a že rozdělení je nebezpečné pro všechny.“

Takovou změnu dosáhne jedině OSN stanovující „daleko robustnější mechanismy globální vlády s mezinárodní spoluprací.“

Guterres to zakončil zdravicí „trvalým hodnotám Charty Spojených národů,“ kdy naznačuje, že OSN představuje takový nadnárodní model, který skoncuje s národními hranicemi a mohl by“ nás vytrhnout ze stavu náměsíčného kráčení ve spánku a zastavit to sklouzávání do čím dál většího nebezpečí.“ Řekl:

Je třeba, aby političtí vůdci celého světa tuto výzvu k probuzení vzali za svou a dali se dohromady, aby řešili tu křehkost tohoto věta, posílili naši schopnost globální vlády, dali zuby multilaterálním institucím (aby to usnadnilo humanitární bombarodování) a těžili z moci jednoty a solidarity a překonali tak konečně tu největší zkoušku našich časů.

To není poprvé, kdy Guterres maloval na zdi svět v rozvratu, aby pak nastínil záchranu přes zvyšující se roli Spojených národů.

Minulý měsíc Breitbart News referoval o tom, jak povídal, že svět potřebuje do všeho přesahující úroveň multilaterálního vládnutí, který bude moci na vedlejší kolej vytlačit problematiku „národních zájmů.“

Tvrdil, že v 21. století vlády už dávno nejsou jedinou politickou a mocenskou realitou s dodatkem: „Potřebujeme efektivní multilateralismus, který může fungovat jako instrument globální vlády, když to bude zapotřebí.“

Guterres je devátým generálním tajemníkem Spojených národů, který do úřadu nastoupil 1. ledna 2017 na pětileté funkční období.

Vede tuto organizaci v době, kdy se potýká jak s tím, že ji nikdo nechce brát vážně, tak s tím, že už jim nechtějí dávat peníze, řekl loni americký prezident Donald Trump:

 

Zrovna loni v prosinci Guterres vydal bezprecedentní výzvu národům, aby OSN dali okamžitou injekci 29 miliard $ globálních daňových poplatníků, aby měli na „klimatickou změnu“ a globální konflikty, kdy obojí přetěžuje existující rozpočet, referoval Breitbart News.

Guterres býval ministerským předsedou Portugalska od roku 1995 do roku 2002 a generálním tajemníkem portugalské Socialistické strany v letech 1992 až 2002.

 

Tento 71letý kariérní politik od roku 1999 do roku 2005 sloužil jako prezident Socialistické internacionály, než přešel do Spojených národů.

FABRICE COFFRINI/AFP via Getty

SIMON KENT

2 Jul 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/politics/2020/07/02/u-n-chief-guterres-renews-call-for-more-global-governance-bureaucratic-regulation/

www.reformy.cz

Klíčová slova: nový světový řád  | světovláda


946 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Evropská unie schválila směrnici, že budou muset minimálně na dva měsíce nastoupit na rodičovskou místo své partnerky otcové dětíEurokomisařka z hnutí ANO Věra Jourová už podle mého názoru patrně neví, jak by ještě více omezila naši svobodu a suverenitu. Nyní chce de facto zavést celounijní cenzuru sociálních sítíVážení čtenáři, pomozte nám prosímPremiér Andrej Babiš servilně podlézá americkým zájmůmEU nepomáhá, ale škodí. Čím dříve z ní odejdeme, tím lépe! Čeští občané jsou nespokojeni s EU. Vy je mi divíte?

euServer.cz

Jsi pro fair play? Pak nemůžeš fandit liberodemobloku.Nová ruská ústava

ePortal.cz

Prosíme o pomoc. Buď se budeme bránit, nebo náš svět zanikneRasismus je zpátky a sílí

Eurabia.cz

Video: Imigrantská sdružení mají Rakouský stát na hákuVideo: Jak Rómové z východní EU obohacují Basilej

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Ruská armáda má technologií, kterou nemají Američané. Armáda USA je zděšenaByl zprovozněn nový most mezi Ruskem a Čínou

ParlamentniListy.cz

Lodičky Moniky Babišové a chudina u počítačů. Novinář Kmenta se pokusil o vtip...Deset jízd na černo, dluh 200.000. Praxe exekutorů, na kterou PL nezapomněly. A v pozadí děsivé konexe Jiřího Pospíšila
Články autora
Průzkum
Měla by Česká republika vystoupit z EU?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění