Ladislav Jakl: Pokud byl pád vlády k něčemu dobrý, tak ke smetení Lisabonské smlouvy

Autor: Redakce | Publikováno: 25.3.2009 | Rubrika: Rozhovory
Jakl

 

Zodpovězené otázky

Odpovězeno: 25. 03. | 12:52Autor: Petr Smutný, Cheb
Otázka: Dobrý den! Padl zde dnes dotaz, zda vidíte na tom, co se včera odehrálo, něco pozitivního pro občany CˇR? Přidal bych se s otázkou, zda ještě mají politici v těch tzv. nejvyšších patrech napříč celým spektrem včetně p. Klause vůbec potřebu, cokoli pozitivního pro tuto republiku dělat?
Ladislav Jakl: Politici jsou stejní lidé jako vy. Ušlechtilí i troubové. Není to jiný živočišný druh.

Odpovězeno: 25. 03. | 12:51Autor: jaromír hanzal
Otázka: Dobrý den...lze nějak odhadovat jakou dobu bude trvat než prezident jmenuje nového předsedu vlády? Nebo nebude hledat nikoho do skončení českého předsednictví v radě EU?
Ladislav Jakl: Tak dlouho podle mne čekat nelze. Česká republika potřebuje vládu s mandátem.

Odpovězeno: 25. 03. | 12:50Autor: m.f.s.s.
Otázka: Dobrý den, přemýšlím, co asi vede pana prezidenta v poslední době k tak nestandardnímu chování. Nejdříve se dostaví na předvolební mítink ODS na Staroměstském náměstí, pak vystoupí z ODS, dostaví se na sjezd ČSSD.....a teď pád vlády.... mám věřit, že v tomnehraje aktivní roli?
Ladislav Jakl: Nestandardní z tohoto pohledu mohlo být leda to Staroměstské náměstí. Já ho chápu jako skoro jedinou šanci zmírnit debakl ODS ve druhém kole senátních voleb.

Odpovězeno: 25. 03. | 12:49Autor: Nováková Eva
Otázka: Dobrý den, myslím, že je ten správný čas být k sobě, ale především k lidem upřímný. Vláda ODS padla v té nejméně příhodné době. Máte řešení?

PS: nesvéprávní voliči naší země by si nejraději za hlavu státu zvolili " zlatého slavíka Káju", nedivím se tedy, že nám není umožněno volit prezidenta
Ladislav Jakl: Žádná doba není více nebo méně vhodná na jakýkoli krok v rámci demokracie.

Odpovězeno: 25. 03. | 12:49Autor: karmela
Otázka: Dobrý den,v jedné odpovedi jste uvedl,že je možné,že pan Klaus pověři sestavením vlady předsedu nejsilnější politické strany.Tím je ale v současnosti Jiří Paroubek-je tedy možna i tato varianta?děkuji
Ladislav Jakl: To jsem v žádné odpovědi neuvedl a Jiří Paroubek není předsedou nejsilnější politicé strany.

Odpovězeno: 25. 03. | 12:48Autor: Michal
Otázka: Pevne verim, ze pan president jiz neposkytne dalsi moznost panu Topolankov, ktery se jiz :dostatecne predvedl" se svymi Daliky a spol
prece ODS neni jen Topolanek, jeste tam zustali slusni lide...
Ladislav Jakl: Pan prezident se určitě rozhodne zodpovědně.

Odpovězeno: 25. 03. | 12:48Autor: Lukáš Visingr
Otázka: Jak se podle vás včerejší pád české vlády podepíše na osudu paskvilu zvaného Lisabonská smlouva? Je podle Vás hrozba dokončení ratifikace Lisabonu teď větší, nebo naopak menší? A bude to v rozhodování pana prezidenta (jemuž v tomto velice fandím) hrát nějakou roli? Zdravím a děkuji.
Ladislav Jakl: Osobně doufám, že pokud byl včerejšek k něčemu dobrý, mohlo by to být právě smetení Lisabonské smlouvy. Ta je teď v rukou Senátu.

Odpovězeno: 25. 03. | 12:47Autor: MavoraP
Otázka: Vždycky jsem měl za to, že pan Topolánek je typickým představitelem tzv. selfmademanství a že by tedy měl u pana prezidenta mít "body" sympatií za to jak se dokázal vypracovat (tím myslím, že se stal politikem jaksi jinak než např. pan Klaus).Jak si vysvětlujete nevraživost V.K. vůči M.T.? Děkuji
Ladislav Jakl: Nevím o nevraživosti. Osobně bych pana Topolánka za jeho dnešní vystoupení vůči americké antikrizové politice jen pochválil.

Odpovězeno: 25. 03. | 12:46Autor: pro odlehčení
Otázka: Neudělá Václav Klaus nejprve to, že se ráno probudí, vyčůrá, vykaká a pak vstane z postele?
Děkuji za odpověď
Ladislav Jakl: Zkuste zapichovat špendlíčky do fotky. To prý lidem vašeho typu uleví víc, než internet.

Odpovězeno: 25. 03. | 12:45Autor: Miroslav Ottomanský
Otázka: Dobrý den, pane Jakle! Chtěl jsem se jenom zeptat, zda současné události na vnitropolitické scéně nějak ovlivnili program státní návštěvy ukrajinského prezidenta Juščenka v ČR?
Ladislav Jakl: Trochu ano. Změnil se čas schůzky s premiérem. Jinak ne.

Odpovězeno: 25. 03. | 12:45Autor: Jana Krausová
Otázka: Musím poděkovat p. prezidentovi, že se také přičinil na situaci, která tady vznikla,fandila jsem mu ale že podrazí pravicovou stranu jsem nečekala pane prezidente díky
Ladislav Jakl: Nemyslím, že pan prezident někoho podrazil. Včera rozhodoval parlament. A rozhodl

Odpovězeno: 25. 03. | 12:44Autor: js
Otázka: Dobry den,
je zajimave jak se pan Klaus domluvil s panem Paroubkem na padu vlady, pricemz poskodili nasi ekonomiku, coz jako podnikatel jsem jiz od vcerejsiho dne pocitil, nic naplat, budu propoustet vice, zamestnanci at si "stezuji u viniku Klaus+Paroubek". Kde byl motiv tohoto spojeni? Dekuji.
Ladislav Jakl: Příliš věříte fámám.

Odpovězeno: 25. 03. | 12:44Autor: BAZA
Otázka: nechci se ptát, je to naprosto zbytečné. Ale vyřiďte panu prezidentovi, že ztratil moji důvěru. Mám starého otce a čím je starší, tím je jeho chování bezohlednější k okolí. Myslím, že toto se stalo i panu prezidentovi.
Ladislav Jakl: Je mi líto, že se tak mýlíte.

Odpovězeno: 25. 03. | 12:43Autor: Akriji
Otázka: Občan této země ,musí požádat pana Klause aby sestavil úřednickou vládu tzn.vládu odborníků a aby rozpustil sněmovnu .Jelikož budeme svědky hádek a urážek na politické scéně .A je to ODS ,která se bude snažit tuhle zemi svými výroky destabilizovat a dovést k největším problémům jenom proto aby příšt
Ladislav Jakl: Už bylo.

Odpovězeno: 25. 03. | 12:43Autor: A.Č.
Otázka: Věřím, že pan prezident to vezme pevně do svých rukou a takové Dalíky,Paroubky,Ráthy, Škromachy a jim podobným se nebude věnovat.
Děkuji za odpověď.
Ladislav Jakl: V rámci svých ústavních pravomocí "to do rukou" určitě vezme.

Odpovězeno: 25. 03. | 12:43Autor: Franta Kachlička
Otázka: Vážený Pane tajemníku.
Kdy prosím pan Klaus přestane obyvatelstvu utahovat opasky, jak s oblibou říkal, a začne s utahováním opasků těm, ktří nás do této situace dostávají, to je všem politikům bez rozdílu, a hlavně všem poslancům, jejich vystupování je ostuda národa.
Ladislav Jakl: Pan prezident opasky nikomu neutahoval a utahovat nebude. Spíše poradí lidem, aby si vyhrnuli rukávy.

Odpovězeno: 25. 03. | 12:42Autor: Antonín Brachtl
Otázka: Sukno a oblečení bylo z přírodních materialu a Vlarské strojirny vyráběli stroje Akutis Kontis ,kdežto po roce 1989 vše rozkradeno zničeno privatizací Klause Ježka Kočárníka .Zdražení nastalo chybnou privatizací kdy si nakradli zájmové skupiny kolem Klause a velkých politiku dané moci.
Ladislav Jakl: Že vás baví šířit takové hlouposti.

Odpovězeno: 25. 03. | 12:41Autor: Anonym
Otázka: Proč říkáte, že se bude rozhodovat až někdo přinese nějaké papíry s demisí atd. Scénář přeci prezident zná, stejně jako vy, protože jste o něm již vedli politická jednání. Všichni účastníci je sice popřeli, ale to vůbec neznamená, že nebyla. Jste vůbec schopen odpovědět úplně a pravdivě?
Ladislav Jakl: Žádné jednání jsme nevedli a scénář pan prezident dosud nezná.

Odpovězeno: 25. 03. | 12:41Autor: Ja
Otázka: Jak se osobne stavi pan prezident k obvinovani z toho, ze se spolcuje s Ruskem aj.? Mrzi ho to nebo ho takoveto blaboly vzdy spise pobavi?
Ladislav Jakl: Myslím, že se podobnými blbostmi, které jsou kolem něj šířeny už dvacet let, nezabývá.

Odpovězeno: 25. 03. | 12:40Autor: charles
Otázka: Dobrý den, myslíte si, že prezident Klaus považuje pád této vlády za dobrou, špatnou či neutrální zprávu?
Ladislav Jakl: V tuto chvíli neutrální. Vývoj příštích dnů ukáže na kterou stranu to hodnocení sklouzne.

Odpovězeno: 25. 03. | 12:39Autor: Akriji
Otázka: Občan této země ,musí požádat pana Klause aby sestavil úřednickou vládu tzn.vládu odborníků a aby rozpustil sněmovnu .Jelikož budeme svědky hádek a urážek na politické scéně .A je to ODS ,která se bude snažit tuhle zemi svými výroky destabilizovat a dovést k největším problémům jenom proto aby příšt
Ladislav Jakl: Už bylo.

Odpovězeno: 25. 03. | 12:39Autor: Akriji
Otázka: Pane Jakl proč mi neodpovíte
Ladislav Jakl: Odpovídám na všechny dotazy. Udělal to tady už někdo jiný?

Odpovězeno: 25. 03. | 12:39Autor: Tygřice
Otázka: Co říkáte pravdoláskové hysterii, že ve svržení vlády má prsty pan prezident? Opravdu ovládá Zubovou, Jakubkovou, Tlustého i Schwippela jako loutky?:-) Předpokládám, že přinejmenším pro první pokus pověří prezident člověka, kterého navrhne ODS. Nacpe-li se tam opět Topolánek, bude to pokus marný.
Ladislav Jakl: Určitě neovládá. Přeběhlíci jsou z obou táborů. Ti nerozhodli. Rozhodlo Bursíkovo vyloučení dvou poslankyň z tábora koalice v době, kdy jeden přeběhlík podpoorující vládu z parlamentu odešel a její mandát začal být velmi sporný. Nevím, proč to pan Bursík udělal.

Odpovězeno: 25. 03. | 12:37Autor: denisa
Otázka: Dobry den jen doufam ze pan Klaus bude zodpovedny a pana Topolanka a Langera atd nebude podporovat nerikam ze cela ODS stoji zanic ale tohle co tam provadi tihle pani plus Bursik to nema obdobi jsem rada ze vlada padla a pevne doufam ze se sestavi lepsi jen pan Topolanek uz by mel skoncit
Ladislav Jakl: Já také doufám, že nové řešení nebude k horšímu.

Odpovězeno: 25. 03. | 12:37Autor: Jiří D.
Otázka: Dobrý den, považoval bych za rozumný krok pověřit pana Paroubka sestavením nové vlády. Vím, je to nestandardní krok, ale pro republiku by asi udělal to nejlepší, co jen může. Jistě by se ČSSD stihla ještě do předčasných voleb zdiskreditovat. Je tato alternativa reálná?
Ladislav Jakl: Odpověď najdete u příběhu prezidentova trenéra.

Odpovězeno: 25. 03. | 12:36Autor: JZ
Otázka: Bude pán prezident inicializovat jednání mezi pány Topolánkem a Paroubkem?

 
Ladislav Jakl: Ne. To musí oni sami.

Odpovězeno: 25. 03. | 12:36Autor: Akriji
Otázka: Občan této země ,musí požádat pana Klause aby sestavil úřednickou vládu tzn.vládu odborníků a aby rozpustil sněmovnu .Jelikož budeme svědky hádek a urážek na politické scéně .A je to ODS ,která se bude snažit tuhle zemi svými výroky destabilizovat a dovést k největším problémům jenom proto aby příšt
Ladislav Jakl: Už bylo.

Odpovězeno: 25. 03. | 12:36Autor: Martin K.
Otázka: Dobrý den, pane Jakl myslíte si, že ODS volila pana Klause z přesvědčení, nebo už jen z principu ?
Ladislav Jakl: Z principu svého přesvědčení.

Odpovězeno: 25. 03. | 12:36Autor: Pierre
Otázka: Jaké jsou vlastně současné porezidentovy mořžnosti, můžete je stručně shrnout? Děkuji.
Ladislav Jakl: To je na delší výklad. Faktem je, že v podobných situacích jsou prezidentovi ústavní pravomoci velmi rozsáhlé.

Odpovězeno: 25. 03. | 12:35Autor: Brachtl Antonin
Otázka: Doolik platí president,na běžkách jsem najezdil přes tisíc kilometrů a termo kalhoty z trhu když je tržní ekonomika a naskákali mě vřídky na hýždovem svalstvu.Nemám sponzora policiji Cr dojim pouze domaci kozi a to nevynaší ani místo zastupce ředitele Vanka policie který dojil avšak sukno bylo kontr
Ladislav Jakl: Já radši o voze.

Odpovězeno: 25. 03. | 12:35Autor: Tomas
Otázka: Dobrý den. Můžete nám popsat bezprostřední reakce pana prezidenta po tom, co se dozvědel, ze vláda padla? Vyjadřoval se k tomu? Očekával to?
Ladislav Jakl: Byl v tu chvíli hostitelem ukrajinského prezidenta a byl tím dosti zaměstnán.

Odpovězeno: 25. 03. | 12:34Autor: JINDRA
Otázka: podrazvuji pana prezidenta
Ladislav Jakl: Děkuji, vyřídím.

Odpovězeno: 25. 03. | 12:34Autor: Akriji
Otázka: Občan této země ,musí požádat pana Klause aby sestavil úřednickou vládu tzn.vládu odborníků a aby rozpustil sněmovnu .Jelikož budeme svědky hádek a urážek na politické scéně .A je to ODS ,která se bude snažit tuhle zemi svými výroky destabilizovat a dovést k největším problémům jenom proto aby příšt
Ladislav Jakl: Už bylo.

Odpovězeno: 25. 03. | 12:33Autor: aleš007
Otázka: je reálné uspořádat parlamentní volby současně s evropskými na začátku června?
Ladislav Jakl: Není. To se nedá stihnout.

Odpovězeno: 25. 03. | 12:33Autor: Joe the Plumber
Otázka: Dobrý den, domníváte se, že by včerejší nečekané události mohly dále posílit pozice komunistů na naší pol. scéně?
Ladislav Jakl: Nedomnívám. Doufám, že je to naopak.

Odpovězeno: 25. 03. | 12:33Autor: Bureš
Otázka: Dobrý den! Také Vás udivuje názor pana Topolánka, že prezident musí (!) pověřit sestavením nové vlády jenom a jenom jeho?!
Ladislav Jakl: Neudivuje.

Odpovězeno: 25. 03. | 12:32Autor: Akriji
Otázka: Občan této země ,musí požádat pana Klause aby sestavil úřednickou vládu tzn.vládu odborníků a aby rozpustil sněmovnu .Jelikož budeme svědky hádek a urážek na politické scéně .A je to ODS ,která se bude snažit tuhle zemi svými výroky destabilizovat a dovést k největším problémům jenom proto aby příšt
Ladislav Jakl: Už jsme měli.

Odpovězeno: 25. 03. | 12:32Autor: Koupělík
Otázka: Zdravím. Stalo se Vám někdy, pane Jakle, že jste přetlumočil něco jinak než to pan prezident myslel? Díky za upřímnost.
Ladislav Jakl: Netlumočím. Od toho je mluvčí.

Odpovězeno: 25. 03. | 12:32Autor: michal
Otázka: Jak se postaví pan president k názoru že je na hradě neoprávněně a že volba byla zmanipulována
Ladislav Jakl: Takový názor nikdy nikde nepadl.

Odpovězeno: 25. 03. | 12:32Autor: Zdeněk
Otázka: Pan prezident má jistě radost z pády vlády, nebo ne? Jeho Papenheimští se o to postarali. Má z toho radost i jako ekonom? Určitě to velmi prospěje naší velmi silné ekonomice,že? Jsem rád, že osobní půtky jsou povýšeny nad problémy, ve kterých se tato země ocitá. Bude Vlasta komouš Tlustý premiér?
Ladislav Jakl: Myslím, že o pád vlády se postaral pan Bursík, když z řad koalice vyloučil dvě poslankyně a dal jim najevo, že vláda jejich hlasy nepotřebuje.

Odpovězeno: 25. 03. | 12:31Autor: Ondra
Otázka: Dobrý den, nemyslíte si že tak Vámi vychvalovaná názorová "Konsistentnost" u pana prezidenta je spíše v dnešní dobe na škodu - mám na mysli že ochybné moderní myšlení je lepší než konzervativní nemenný tradiční pohled na svet!?
Ladislav Jakl: Jsem opačného názoru. Raději myšlení než moderní myšlení.

Odpovězeno: 25. 03. | 12:30Autor: John Abruzzi
Otázka: Víte jaký je rozdíl mezi papouškem a Ladislavem Jaklem? Prakticky žádný, ale Jakl za svoje komentáře dostává zaplaceno.
Ladislav Jakl: Papoušek je hezčí a barevnější.

Odpovězeno: 25. 03. | 12:30Autor: Jakub S.
Otázka: Dobrý den, dovolí pan prezident vládu za tiché nebo otevřené podpory komunistů? Děkuji za odpověď.
Ladislav Jakl: To si nemyslím.

Odpovězeno: 25. 03. | 12:29Autor: Akriji
Otázka: Občan této země ,musí požádat pana Klause aby sestavil úřednickou vládu tzn.vládu odborníků a aby rozpustil sněmovnu .Jelikož budeme svědky hádek a urážek na politické scéně .A je to ODS ,která se bude snažit tuhle zemi svými výroky destabilizovat a dovést k největším problémům jenom proto aby příšt
Ladislav Jakl: To už jsme měli.

Odpovězeno: 25. 03. | 12:29Autor: Anna Bočková
Otázka: Dobrý den, pane Jakle. Chtěla bych se zeptat na váš názor - jaké dopady myslíte bude mít "svržená" vláda v evropském kontextu?
Ladislav Jakl: Myslím, že v Evropě jsou na demokracii zvyklí.

Odpovězeno: 25. 03. | 12:29Autor: Akriji
Otázka: Občan této země ,musí požádat pana Klause aby sestavil úřednickou vládu tzn.vládu odborníků a aby rozpustil sněmovnu .Jelikož budeme svědky hádek a urážek na politické scéně .A je to ODS ,která se bude snažit tuhle zemi svými výroky destabilizovat a dovést k největším problémům jenom proto aby příšt
Ladislav Jakl: Prezident ani nikdo jiný podle naší Ústavy možnost rozpustit sněmovnu nemá.

Odpovězeno: 25. 03. | 12:28Autor: pan Tau
Otázka: rad bych se zeptal pana tajemnika jestli predpoklada Vaclav Klaus ze i pres ustavni zakon jenz mu nedovoluje se stat po treti hlavou statu bude o tuto pozici stat nadale popripade jakou cinnost bude vynakladat v ramci vseobecneho blaha v roli {ne}prezidenta. Dekuji za odpovedet a otacim burinkou.
Ladislav Jakl: Václav Klaus nemusí být prezidentem čtyřikrát.

Odpovězeno: 25. 03. | 12:27Autor: bobo
Otázka: Dobrý den, myslíte si, že by pan prezident pozval na Hrad p. Topolánka a p. Paroubka a pokusil se nějak s nimi dohodnou toleranci menšinové vlády ODS až do řádných voleb?
Ladislav Jakl: Myslím, že pan prezident nebude řídit případná jednání mezi jednotlivými hráči.

Odpovězeno: 25. 03. | 12:27Autor: Příznivec
Otázka: Pane Jakle, poctíte zase někdy Vaší návštěvou Kapsa pub v Plzni? Omlouvám se za dotaz nesouvisející s ústředním tématem :))
Ladislav Jakl: Podnik Kapsa v Plzni bohužel loni skončil. Do Plzně moje kapela Folimanka Blues přijede 6. května do klubu Anděl. Více na www.folimankablues.cz.

Odpovězeno: 25. 03. | 12:25Autor: Karel z Prahy
Otázka: Poveri sestavenim vlady pan president take nekoho z Prahy a nejen y Moravy?
Prece jejsilnejsi ODS je v Praze a umi se chovat a vyjadrovat kultivovane, na rozdil od soucasnych radoby zastupcu ODS mimoprazskych a z Moravy.
Ladislav Jakl: Nemyslím, že při jmenování příštího premiéra bude pan prezident přihlížet k rodišti případných kandidátů. To bych mu musel poradit někoho z Chebu.

Odpovězeno: 25. 03. | 12:24Autor: právník
Otázka: dobrý den, jediná otázka: nemá pan president, jež má - dle mého názoru - výrazně vyšší koeficient ndž zástupci stran - možnost řešit danou situaci způsobem, za který by se nemusel stydět?
Ladislav Jakl: Pan prezident si je vědom svých pravomocí a jistě je využije ve prospěch své republiky.

Odpovězeno: 25. 03. | 12:24Autor: Josef K.
Otázka: Jaká je vlastně v současné situaci vlády úloha politické sekce prezidentova aparátu? Neboli co v takové situaci chce prezident od vás osobně? Je to nějaká rada, doporučení, posudek, zpráva?
Ladislav Jakl: Prezidentův aparát je především úřad. Není to spolek klábosících kumpánů. Děláme svoji práci.

Odpovězeno: 25. 03. | 12:23Autor: Jan Jelinek
Otázka: Vážený pane,
proč pan president okamžitě nevystoupil, když je - alespoň podle mne - situace víc než závažná? Právě on by měl uklidnit lidi a dát do pořádku to, co způsobila ČSSD...
 
Ladislav Jakl: Situace není víc než závažná. V demokracii občas vláda padne. Přesto by bylo dobré nastalou situaci co nejdříve vyřešit.

Odpovězeno: 25. 03. | 12:23Autor: tomáš
Otázka: Dobrý den, neměl by teď pan prezident požádat o sestavení vlády člověka, který to vše zavinil? Ing. Jiřího Paroubka?
Ladislav Jakl: Pan prezident občas vzpomíná na svého někdejšího trenéra z dob, kdy byl ligovým basketbalistou. Ten při střídání prý posílal hráče na hřiště se slovy: jdi, ať ukážeš, že tam nepatříš. Politika ale není hra.

Odpovězeno: 25. 03. | 12:21Autor: marie
Otázka: Dobrý den,proč se máme na to co udělá prezident ptát jeho tajemníka?Pan prezident at už radši nedělá nic ,už to stačí až do konce jeho volebního období.Dovedl dobře poděkovat těm,kteří ho podvodem zvolili.
Ladislav Jakl: Tak se neptejte.

Odpovězeno: 25. 03. | 12:21Autor: Miloš Kulhánek
Otázka: Skutečně jste oprávněn mluvit jménem prezidenta, tzn. jste pověřen a nese prezident za Vaše výroky odpovědnost ? V naší politice je obvyklé působení tajemníků, zmocněnců a tiskových mluvčích, kteří sami odpovědnost nenesou, jejich nadřízení odpovědnost necítí a zbytečně se zahlcuje mediální scéna.
Ladislav Jakl: Nejsem. Oprávněn mluvit jménem prezidenta je pouze tiskový mluvčí. Já mluvím za sebe.

Odpovězeno: 25. 03. | 12:20Autor: adam
Otázka: byt zabezpeceny jako pan prezident tak taky budu euroskeptik, vy jste taky euroskeptik pane Jakl?
Ladislav Jakl: Pan prezident je eurorealista. Já jsem euroskeptik.

Odpovězeno: 25. 03. | 12:20Autor: Roman
Otázka: Dobrý den, jsem podnikatel. Chování parlamentu a podobných institucí mě poškozuje. Měli by jste s tím něco udělat. Vždyť táhneme ekonomiku a haštěření vládnoucích stran nás táhne dolů. Kdy se tam vy nahoře začnete chovat slušně ?
Ladislav Jakl: Až vy dole zvolíte nahoru jiné lidi. Pak si budete stěžovat zase na ně. Hašteření politiků vadilo vždy nejvíc těm, co chtěli demokracii rovnou zrušit.

Odpovězeno: 25. 03. | 12:19Autor: Zd.Chládek
Otázka: Dobrý den.
Ať pan prezident udělá cokoliv, určitě to udělá lépe, než si myslí pan Topolánek. Už dávno to mělo být. Tam, kam to dovedl pan Topolánek, to by snad neměl pan prezident znovu dovolit. On je ale jeden z moudrých, kterému lidé věří a jistě je nezklame. Co vy na to ?
Ladislav Jakl: To není moc těžká otázka. Děkuji pěkně.

Odpovězeno: 25. 03. | 12:18Autor: Vladimír
Otázka: Dobrý den pane Jakle. Asi se shodneme, že do konce euromandátu je třeba nechat tuto vládu dovládnout. Co pak ? Není čas vzhledem k hospodářské nestabilitě na vládu se silným mandátem - velkou koalici obnovené ODS-ČSSD ... ovšem jaksi - BEZ Mirka Topolánka and his boys?
Ladislav Jakl: Myslím, že vláda v demisi nemůže vládnout celé měsíce. Velká koalice je vždy jedno z možných řešení. Ano, zpradla to ale bývá řešení z nedostatku jiných.

Odpovězeno: 25. 03. | 12:17Autor: Dagmar
Otázka: Dobrý den,chtěla jsem se zeptat jestli je pan prezident spravedlivý člověk a záleží mu na lidech.Protože v této zemi to vypadá,že si každý chce jen nahrabat a ukořistit co se dá.Jak bude pan prezident pokračovat dál?Doufám,že né jako doposud.Děkuji moc
Ladislav Jakl: Já naopak doufám, že ano. Na lidech panu pezidentovi záleží. Jinak by svou práci nedělal.

Odpovězeno: 25. 03. | 12:16Autor: zzz
Otázka: Dobrý den,myslím že se dalo čekat že vláda padne,myslíte že pan prezident sestaví úřednickou vládu?Nebylo by to nejlepší řešení,do předčasných voleb?
Ladislav Jakl: Úřednická vláda bývá zpravidla řešení krajní. Někdy ale jediné.

Odpovězeno: 25. 03. | 12:16Autor: Jindrich
Otázka: Proc se pan prezident necha sponzorovat
ruskymi petrodolary? Jsou mu lhostejne
obavy mnoha lidi z posilovani role Ruska
ve stredni Evrope?
Ladislav Jakl: Prezident se žádnými petrodolary nenechal sponzorovat. Jeho knihy vyšly v mnoha zemích v mnoha překladech a vydavatelé těchto překladů si často shánějí ve svých zemích různou podporu.

Odpovězeno: 25. 03. | 12:15Autor: ctenar Pavel
Otázka: Jak se stavíte k informaci, že proběhlo nedávno jednání Bém, Paroubek, Klaus? Nedá se snad současná situace vysvětlit tímto způsobem. Jinak věřím prezidentovi, že se rozhodne pro standartní řešení a ne nějaký nezodpovědný experiment.
Ladislav Jakl: Nevěřím "informacím" o takové schůzce.

Odpovězeno: 25. 03. | 12:14Autor: Jan Větrník
Otázka: Je pravda, že prezident Klaus sympatizuje s panem Tlustým a pověří právě jeho sestavením vlády?
Ladislav Jakl: O tom nic nevím.

Odpovězeno: 25. 03. | 12:13Autor: jo
Otázka: Za ODS se dobře kradlo. Jsem zklamaný, že už tato vláda padla. Co Vy na to? :-)
Ladislav Jakl: Vaše zkušenosti s kradením nemám, tak to nemohu posoudit.

Odpovězeno: 25. 03. | 12:13Autor: martin,humpolec
Otázka: pane Jakl,
prosim chtelo by se to trochu ostrihat a oholit aby jste trochu vypadal rozumne v roku 2009, preci jen Hippies a 60leta uz jsou davno pryc..co vy na to? dekuji
Ladislav Jakl: Váš problém s mými vlasy už velmi rozhodným způsobem řeší čas a gravitace.

Odpovězeno: 25. 03. | 12:13Autor: Jiri, Praha
Otázka: Vidite na tom, co se vcera odehralo, neco pozitivniho pro obcany CR?
Ladislav Jakl: To se teprve uvidí.

Odpovězeno: 25. 03. | 12:12Autor: Nesvéprávný volič
Otázka: Vážený pane Jakle,Jako nesvéprávný volič který nesmí volit svého prezidenta tak jako např: Slováci už druhé volební období,by mě zajímalo kdy zkončí tato diskriminace.....?

Zároveň touto cestou podávám trestní oznámení na neznámého pachatele,který neumožnil národu volit svého presidenta !
Ladislav Jakl: Na to se zeptejte parlamentu. Mimochodem "nesvéprávní" voliči jsou třeba i v Německu.

Odpovězeno: 25. 03. | 12:12Autor: jirka
Otázka: Udivuj9 mne některé nevkusné dotazy aswi Dalíkových příznivců. Pana presidenta si vážíme a věřím, že nepověří sestavením vlády
Topolánka a jeho blízkých, přece Toplánek není celá ODS.
Ladislav Jakl: Já už jsem na takové lidi zvyklý. Oceňte aspoň, že se naučili psát.

Odpovězeno: 25. 03. | 12:11Autor: jirka,brno
Otázka: hezky den,
doufam ze pan Prezident zase neda moznost Topolankovi sanci znovu delat takovou vladu by me zajimalo.dekuji
Ladislav Jakl: Stejná vláda vzniknout nemůže. Dopadla by ve sněmovně stejně.

Odpovězeno: 25. 03. | 12:10Autor: Standa Konečný
Otázka: Dobrý den, jak odhadujete, že dlouho bude trvat sestavení nové vlády?
Ladislav Jakl: Asi to nebude záležet na mém odhadu. Rád bych, aby to bylo ne více, než pár týdnů.

Odpovězeno: 25. 03. | 12:10Autor: Jindřich, Ostrava
Otázka: Dobrý den, kdybyste seděl v Parlamentu, jak byste včera hlasoval?
Ladislav Jakl: Požádal bych premiéra, aby zajistil odmítnutí Lisabonské smlouvy v Senátu. Pokud by mi to slíbil, hlasoval bych proti nedůvěře.

Odpovězeno: 25. 03. | 12:09Autor: Tomáš Kuna
Otázka: Již delší dobu se spekuluje, že je Václav Klaus homosexuál.
Sex. orientace je osobní téma, ale u nejvyššího představitele státu může být tajení takovéto informace hrozbou (např. vydírání). Není ve veřejném zájmu, aby se prezident k tomuto postavil jako chlap a jasně se vyjádřil?
 
Ladislav Jakl: To nevím. Ale když tak čtu váš dotaz, rozhodl jsem se vyjít s pravdou ven osobně. Už to nemohu déle skrývat. Jsem heterosexuál.

Odpovězeno: 25. 03. | 12:08Autor: Edie
Otázka: Dobrý den, domníváte se, že předseda ODS Topolánek má u pana prezidenta ještě šanci znovu sestavit vládu? děkuji
Ladislav Jakl: Ano.

Odpovězeno: 25. 03. | 12:07Autor: Laďa
Otázka: Nejsou v poslední době kroky a chování od pana Klause trochu nevděk a podraz vůči panu Topolánkovi, který mu vehementně pomáhal, aby byl zvolen prezidentem ?
Ladislav Jakl: Chtěl byste mít prezidenta, který doživotně bude skrývat své kritické názory na kohokoli, kdo ho kdy podpořil?

Odpovězeno: 25. 03. | 12:07Autor: MM
Otázka: Ještě bych se rád zeptal Vás osobně. Jste rád, že tato vláda padla ? Jak dlouho bude trvat sestavování vlády ? Pokud se to nepovede ani na třetí pokus, měli by být předčasné volby co nejdříve nebo "to nějak doklepeme" do řádného termínu v červnu 2010 ? Děkuji za Vaše odpovědi a přeji hezký den.
Ladislav Jakl: Pokud tento pád povede k ustavení vlády lepší nebo k odmítnutí Lisabonské smlouvy, bylo by to podle mne správné. Ale to se ještě uvidí. A předčasné volby? Někdy je lepší hrozný konec, než hrůza bez konce.

Odpovězeno: 25. 03. | 12:05Autor: Viktor Dlouhý
Otázka: Kdyby měl Klaus včera hlasovat o důvěře vládě, je pravda, že by hlasoval proti, z důvodu (ne)schválení Lisabonské smlouvy?
Ladislav Jakl: To nevím, ale pokud by seděl v Senátu, určitě by hlasoval proti této smlouvě.

Odpovězeno: 25. 03. | 12:05Autor: Václav Bříza
Otázka: Pořád brousí prezidentovu manželku Roman Martinec?
Ladislav Jakl: Utřete si obrazovku.

Odpovězeno: 25. 03. | 12:04Autor: Karel Kramář
Otázka: Dobrý den, prosím o soukromou odpověď - považujete svržení vlády v době krize za zodpovědné?
Ladislav Jakl: Nemyslím, že by se demokracie se všemi svými zatáčkami měla zastavit vždy, když se světové ekonomice začne dařit hůř.

Odpovězeno: 25. 03. | 12:04Autor: Ludva K.
Otázka: Dobrý den,
považoval byste za problém, kdyby hlava českého státu skrývala před veřejností svoji homosexualitu?
Díky
Ladislav Jakl: Hodláte kandidovat?

Odpovězeno: 25. 03. | 12:03Autor: MM
Otázka: Dobrý den, pane Jakle, jak bude prezident Klaus postupovat ? Pověří znovu předsedu nejsilnější strany ve Sněmovně, aby sestavil novou vládu? Nebo má v záloze nějaké nestandardní řešení ? Pokládám prezidenta Klause za konzervativního politika a předpokládám tedy, že zvolí první alternativu.Děkuji Vám
Ladislav Jakl: Nestandardní řešení pan prezident v záloze nemá. Pověří nejspíše toho, kdo nabídne reálnou šanci na získání důvěry. Rozhodne ale prezident.

Odpovězeno: 25. 03. | 12:02Autor: neuman
Otázka: Jaké má podle Vás v nové situaci šanci nová strana spolupracovníka prezidenta Klause Petra Macha SSO - Svobodní?
Ladislav Jakl: Jako jediná strana vystupující proti bruselskému centralismu má podle mne šance dobré, vliv "nové situace" ještě posoudit neumím.

Odpovězeno: 25. 03. | 12:01Autor: jenda
Otázka: dobrý den, pověří pan prezident sestavení vlády někoho jiného než mirka topolánka?
Ladislav Jakl: Dobrý den všem. O tomto kroku se bude pan prezident rozhodovat až poté, co od odstupujího premiéra Topolánka převezme demisi vlády.

 

www.aktualne.cz

3412 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Je Rusko odsouzeno k zániku?Porno je podporováno, protože u bílého muže v důsledku způsobuje neschopnost si založit rodinu. Co může být větším ponížením ženy než porno? A co je proti pornu zmíněný sexismus?Pomozte nám, prosím, bez Vás to nedáme. Byla by škoda, kdybychom po 15 letech existence museli skončitVystoupení z Evropské unie je výhodné. Zde máte faktaMerkelová a s tím Novým Zeleným údělem už mají výsledky: Dohnaly Německo do recese, čísla jsou katastrofická!

euServer.cz

Čeho všeho se chvilkaři budou muset ještě dopustit, než na ně padne zákon?Levice opustila pracující třídu a přeběhla k migrantům, k LGBT a posedlostí Gretou, hořekují švédští komunisté

ePortal.cz

Propaganda na výbornou: Jak to funguje u ČTV případě, že by se nepodařilo déle sehnat více peněz, činnost Eportalu bude ukončena

Eurabia.cz

Co nám Babiš neříká! Jednání vládců EU má jasný závěr, Němci chtějí oficiálně vznik IV. německé říše ...Šéf Ryanairu: Teroristy jsou obvykle muslimští muži

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Spisovatel obětí cenzury: Mám knihy vydané v USA i Itálii. A pak mě někdo na „fejsu“ zablokuje nebo smaže?! Kdo? Jakou má kvalifikaci...„U některých hostů má člověk pocit, že je tam mají přišroubované k židli a jen je vozí před kameru.“ Vážný střet názorů Jakla a Jelínka nad objektivností ČT
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění