reklama

Komise EU prohlásila odmítnutí azylu na hranicích za ilegální

Autor: odjinud | Publikováno: 9.7.2020 | Rubrika: Politika
eurabia_flag

Evropská komise prohlásila, že členské státy Evropské unie nemohou žadatelům o azyl odmítnout žádosti o azyl na svých hranicích nebo blízko u svých hranic.

 

Komisařka pro vnitřní záležitosti a migraci Ilva Johansson prohlásila, že země by neměly migranty odhánět od svých hranic a že všem žadatelům o azyl by se mělo dovolit, aby žádosti podali uvnitř území Evropské unie.

„Odmítání je ilegální. Sice ne všichni musí mít právo na azyl, ale všichni mají právo, aby se s nimi zacházelo v souladu s našimi hodnotami. Když lidé žádají o azyl v EU, tak se dovolávají evropských hodnot. A my musíme takovýto apel ctít,“ řekla podle Il Giornale paní Johansson.

Johansson dodala, že EU povede vyšetřování členských států, které si dovolí migranty na svých hranicích odmítat. Komisařka řekla: „Nemůžeme chránit hranice EU porušováním lidských práv. Podle mého názoru nastal čas zvážit možnost zřídit nový mechanismus monitorování odmítání na hranicích. Musíme totiž zajistit, že členské státy budou zákony EU respektovat.“

 

 

Evropská komise dávala jasně na srozuměnou, že podporuje, aby její hranice zůstaly pro žadatele o azyl otevřené i během koronavirové krize.

V březnu se zpočátku předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyen pokoušela udržet i všechny vnitřní hranice EU otevřené, kdy prohlašovala: „V tomto krizovém okamžiku je nanejvýš důležité udržet fungovat náš vnitřní trh.“

Mnohé země své hranice zavíraly kvůli pandemii, ale v poslední době po uvolnění karantén zažívají vzestup příchodů nových žadatelů o azyl, zvláště v Itálii.

Tyto příchody jsou v posledních týdnech v souběhu s obnovou aktivit neziskovek provozujících přívozy migrantů ve Středozemním moři.

Minulý týden přivezla neziskovka Mediterranea záchrana lidí do Itálie ze Severní Afriky 43 migrantů, z nichž osm bylo pozitivně testováno na wuhanský koronaviru. Minulý měsíc německá neziskovka Sea-Watch přivezla 209 migrantů, z nich 28 bylo na tento virus otestováno pozitivně.

ANNE CHAON/AFP/Getty Images

CHRIS TOMLINSON

8 Jul 2020

www.reformy.cz

Klíčová slova: EU  | imigrace


1017 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Evropská unie schválila směrnici, že budou muset minimálně na dva měsíce nastoupit na rodičovskou místo své partnerky otcové dětíEurokomisařka z hnutí ANO Věra Jourová už podle mého názoru patrně neví, jak by ještě více omezila naši svobodu a suverenitu. Nyní chce de facto zavést celounijní cenzuru sociálních sítíVážení čtenáři, pomozte nám prosímPremiér Andrej Babiš servilně podlézá americkým zájmůmEU nepomáhá, ale škodí. Čím dříve z ní odejdeme, tím lépe! Čeští občané jsou nespokojeni s EU. Vy je mi divíte?

euServer.cz

Jsi pro fair play? Pak nemůžeš fandit liberodemobloku.Nová ruská ústava

ePortal.cz

Prosíme o pomoc. Buď se budeme bránit, nebo náš svět zanikneRasismus je zpátky a sílí

Eurabia.cz

Video: Imigrantská sdružení mají Rakouský stát na hákuVideo: Jak Rómové z východní EU obohacují Basilej

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Ruská armáda má technologií, kterou nemají Američané. Armáda USA je zděšenaByl zprovozněn nový most mezi Ruskem a Čínou

ParlamentniListy.cz

Lodičky Moniky Babišové a chudina u počítačů. Novinář Kmenta se pokusil o vtip...Deset jízd na černo, dluh 200.000. Praxe exekutorů, na kterou PL nezapomněly. A v pozadí děsivé konexe Jiřího Pospíšila
Články autora
Průzkum
Měla by Česká republika vystoupit z EU?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění