25 procent autorů vyžadovaných při zkouškách z literatury by mělo být černých, požadují v Británii

Autor: odjinud | Publikováno: 21.10.2020 | Rubrika: ShortNews
afrocernoch

Nejméně jedna čtvrtina autorů studovaných ke zkouškám z anglické literatury by měla být černých nebo původem z jiných etnických menšin, říká zpráva vzdělávací charity Výuka v první řadě.

 

Vypadá to, že charita Výuka v první řadě původně založená s ušlechtilým cílem přesvědčit absolventy univerzit, aby nějaký čas strávili jako učitelé, než přejdou do lukrativnějších profesí, Černým životům sežrala všechnu tu rozdělující, rasistickou povídačku.

Úvod té zprávy – Chybějící stránky: Zvyšování rasové diverzity v literatuře, kterou vyučujeme – uvádí tisíce mil vzdálenou smrt George Floyda na druhé straně Atlantiku jako inspiraci.

Po vraždě George Floyda rukama policie a zajištění narůstající podpory pro hnutí – Na černých životech záleží, jsme se jako mnoho jiných organizací zaměřili na naléhavé požadavky, abychom zaujali aktivnější roli ve vymýcení rasismu ze společnosti.

A jejich brilantní řešení. Systém kvót, podle kterého by 25 procent autorů požadovaných na nižší středoškolskou zkoušku z anglické literatury pro všechny britské 16leté mělo být původem z etnických menšin.

 

 

Rovněž prosazují dodatečné financování ke ‚školení a podpoře učitelů při řádném zkoumání rasismu jejich žáků.‘ A také vytvoření fondu ‚financování pro školy, aby nakoupily knihy konkrétně od spisovatelů z etnických menšin.‘

„Absolvoval jsem střední školu, aniž bych studoval jedinou knihu sepsanou černým autorem,“ tvrdil v předmluvě černý učitel angličtiny Jason Arthur.

Možná. Ale vypadá to jako dost plytká stížnost, když mnoho britských dětí odejde ze školy, aniž by se alespoň povrchně obeznámili s Chaucerem, Miltonem, Shakespearem, Jane Austen, Charlesem Dickensem a mnoha dalšími ze základních děl anglické literatury.

Určitě by mělo být prioritou škol, využít to málo času, co je k dispozici v jejich už přecpaných výukových rozvrzích, aby byly co nejlépe uvedeny do toho, co bylo napsáno – a radši než by se knihy měly vybírat čistě na základě kůže autora.

Je prostým faktem vyplývajícím z historických důvodů, které nemají téměř nic společného s rasismem, že neexistuje ani jedno dílo anglické literatury před 20. stoletím, které by bylo napsáno autorem z etnických menšin.

 

 

Většina škol se všemožně snaží to napravit tím, že děti povzbuzují, aby při každé příležitosti četly kusy prózy a poezie od Mayi Angelou a Benjamina Zephaniah, ani nemluvě o Malorie Blackan Piškvorky o světě, kde jsou dominantní rasou černoši a bílí jsou utlačovanou menšinou.

Takže, když Arthur mluví o tom, že nestudoval o ‚jediné knize napsané černým autorem,‘ tak neříká nic smysluplného, natožpak šokujícího. Počet ‚jednotlivých knih‘ psaných i bílými autory a studovaných ve školách ke zkouškám je malý až skoro žádný, ale protože podle současné školské ortodoxie si děti neporadí s delším čtením, tak se to radši dělá studiem spousty výtažků z těch knih.

Je skličující, ale teď už ani ne překvapivé, když kdysi obdivuhodná a převážně nepolitická vzdělávací charita protlačuje rozdělující, anti-intelektuální a oblbující povídačku.

Výuka v první řadě tak nabízí další důkaz O‘ Sullivanova zákona: že jakákoliv organizace nebo podnik, který není výslovně pravicový v průběhu času zlevicovatí.

Samozřejmě, že děti v tom budou ty, co nejvíce ztratí, když ze školy odejdou ještě méně gramotné než jakákoliv generace posledních dvou století.

 

Getty Images

JAMES DELINGPOLE

1 Oct 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2020/10/01/delingpole-schools-charity-25-percent-of-exam-literature-texts-should-be-by-black-authors/

 

www.reformy.cz

Klíčová slova: politická korektnost  | neomarxismus
1488 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Dnes ve „svobodné Americe“ lidi propouštějí z práce ne kvůli nedostatečnému výkonu, ale kvůli tomu, že mají účty na sociálních sítích u společností, které necenzurujíJestli chcete, abychom dále existovali a přinášeli Vám nemainstreamové politicky nekorektní zprávy, podpořte nás prosímRuská mírová politika podporuje válku730 nebezpečných slov o likvidaci národního bohatství. Zničení českého školství způsobilo větší škody než ukradení lithia nebo než převzetí jakéhokoliv podniku zahraničním investoremJsou Evropané stále hloupější?

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

ePortal.cz

EU zrušila právní státyJaké bude pokračování? Manželství jako soužití více osob bez ohledu na jejich pohlaví? Manželství jako svazek se zvířaty?

Eurabia.cz

Klídek, Verhofstadte! Slovinsko není Kongo!Švédsko: Smrtelné pobodání nevěrců ještě není terorizmus!

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Proč musel zemřít/spáchat sebevraždu generál Lučanský?Proč Česká republika má nakoupit údajně předražené vakcíny proti koronaviru?

ParlamentniListy.cz

Odmítnout pomoc jen proto, že je z Východu? Zoufalství chorého mozku. Vzkaz Wollnerovi, Hrušínskému i JandoviČeská televize bude platit za lež o Vitáskové. Je to pravomocné
Články autora
Průzkum
Měla by Česká republika vystoupit z EU?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění