reklama

Další vlna cenzury: Facebook jde tvrdě proti svobodě a Trumpovi

Autor: Pavel Kopecký | Publikováno: 20.10.2020 | Rubrika: Zamyšlení
PC

PAVEL KOPECKÝ si všímá dalšího drastického útoku na svobodu slova v globálním měřítku, ke kterému dochází pár dnů před prezidentskými volbami v USA

Je tu další globální úder proti svobodě slova. Facebook rozhodl o radikálních opatřeních proti šíření takzvaných konspiračních teorií. Tentokrát se zrak cenzorů upřel na účty, které jsou jakýmkoli způsobem spojeny se skupinami propagujícími skupinu QAnon. Ta poukazuje na propojení globálních elit se satanistickými a pedofilními kruhy.

Mnoho jejich příznivců patří k tvrdému jádru voličů prezidenta Donalda Trumpa, takže není pochyb o tom, že celá operace tři týdny před rozhodujícím střetem o Bílý dům, je namířena právě na jeho voliče.

Záhadný pan Q

Ať už si myslíme cokoli o teorii zvrácenosti světových elit, kterou na sociálních sítích začal rozvíjet před třemi lety záhadný pan Q, je jasné, že masové mazání statisíců stránek pravicových voličů je snahou o drastické ovlivnění voleb a přilévá olej do ohně v už tak dramaticky rozjitřené předvolební atmosféře ve Spojených státech. V brzké době se patrně nedozvíme, jestli je záhadný pan Q (a na něj napojené "konspirační sítě") pouze dobře promyšlenou provokací, pomocí které se podařilo Deep State zmapovat komunitu upřímných vlastenců, nebo zda jde o dobře informovaného insidera z amerických bažin, který se rozhodl podělit se o své informace o mocných tohoto světa.

Kolem několika stovek facebookových stránek však vyrostlo masivní hnutí amerických patriotů, kteří jsou přesvědčeni, že světové elity jsou součástí temných sil, se kterými Donald Trump vede urputný boj. Informace o propojení globalistů včetně mnoha celebrit, byznysmenů, bankéřů a politiků s okultismem, magií a s pedofilními kruhy byly všeobecně známé dlouhou řadu let, ale v poslední době se s podobnými zvrácenostmi už tyty kruhy ani moc neskrývají.

Naopak se pomocí pseudokultury a médií snaží udělat tyto obludnosti součástí hlavního mediálního a společenského diskursu. Není divu, že se stále více lidí proti nim staví na odpor a obracejí se s nadějí na Donalda Trumpa, který se ve svých vyjádřeních na adresu těchto skupin vyjadřuje stále ostřeji. Tak, jak se v létě letošního roku vyostřila kulturní válka na Západě v souvislosti s rasovými nepokoji a s tím souvisejícím nástupem progresivistů na všech frontách, zostřuje se stále více i otevřená cenzura na sociálních sítích.

Čtěte ZDE: Zločiny mocenských a “kulturních” elit: Pije se v Hollywoodu krev dětí? Aféry, konspirace a výpovědi. Myslel to Gibson doslova? Je Epstein živý nebo mrtvý? Dozvíme se někdy všechny odpovědi?

Závadoví uživatelé

„Od nynějška budeme odstraňovat veškeré facebookové stránky, skupiny a účty na Instagramu (napojené na QAnon),” uvedl minulý týden Facebook na svých oficiálních stránkách. Jeho zaměstnanci na tom začali pracovat okamžitě. Nejde ale zdaleka jen o stránky spojené s tímto hnutím. Cenzurní zásah bude mnohem komplexnější. Jak sdělil tento týden Facebook, úder bude veden i proti dalším stránkám „podobného“ obsahu. Kde „podobnost“ začíná a končí, o tom cenzoři mlčí, ale „akce Q“ by se mohla dotknout milionů stránek po celém světě, které vystupují kriticky proti globalistickým elitám, aniž se tam musí nutně výraz QAnon objevit.

Gumové nařízení je tak možné aplikovat v podstatě na kohokoliv, kdo nebude dostatečně chválit globální struktury nebo jakkoliv podpoří prezidenta Trumpa. Dobrodinci z Facebooku k tomu vytvořili podle vlastních slov zvláštní tým a globální firma se tak nebude při hledání zakázaných příspěvků spoléhat jen na hlášení sítě udavačů tak jako dosud. 

Podle Facebooku se tímto krokem zpřísňují opatření, přijatá již letos v srpnu, jejichž cílem bylo zamezit přívržencům „konspiračních teorií“ v tom, aby se mohli organizovat na jeho platformách. Společnost tak podle svých slov zablokovala v posledních měsících tisíce "politicky závadných" facebookových skupin a přes 10.000 účtů na Instagramu.

Cenzoři však mají problém. Podle uvědomělé reportérky BBC Marianny Springové, jež se specializuje na tzv. fake news a sociální média, je nejnovější krok společnosti Facebook vítaný, nicméně zřejmě přichází příliš pozdě. Dnes se tito závadoví uživatelé dokážou podle ní, pohybovat v digitálním prostoru mnohem opatrněji a také využívají hesla, která nejsou sama o sobě kontroverzní.

Na pochod

Jedním z příkladů je znak #SaveOurChildren (zachraňte naše děti), který odkazuje na název staleté britské humanitární organizace Save The Children. Daří se jim tak prorůstat sociálními sítěmi a pronikat i do kruhů běžných uživatelů, kteří jinak podobné informace nevyhledávají. Řada amerických voličů se tak začíná setkávat ve svých skupinách s informacemi o tom, že špičky demokratů obchodují s dětmi a jejich prezidentský kandidát Joe Biden je zneužívá.

Není třeba vycházet z údajně utajovaných informací, které daly vzniknout v roce 2017 teorii QAnon, aby bylo i z dostupných veřejných informací zřejmé, že pedofilie a další zvrácenosti jsou mezi globalistickými elitami včetně struktur Demokratické strany hojně rozšířeny. Informace uniklé z mailů Johna Podesty, který byl poradcem Billa Clintona i Baracka Obamy, ukazují na rozsáhlé sítě pedofilního průmyslu, do kterého byly zapleteny i špičky Demokratické strany včetně Billa a Hillary Clintonových. 

Nedávná odhalení pedofilních sítí, jež udržoval v chodu jejich nejbližší přítel a sponzor, americký finančník Jeffrey Epstein, který před rokem za záhadných okolností zemřel v cele newyorské věznice, kam byl poslán právě za pedofilii a kuplířství, ukazují právě tímto směrem. Verzi sebevraždy věří v USA jen málokdo. Vše nasvědčuje tomu, že byl odstraněn, aby se neprovalilo rozsáhlé pedofilní spiknutí, do kterého byly přední osobnosti zapleteny.

Co bude následovat dál? Budou pod záminkou boje proti QAnon a stránkám „podobného obsahu“ zablokováni všichni příznivci Donalda Trumpa?

Nejde ale zdaleka jen o Spojené státy. Globální cenzoři se dali na pochod, a tak si nedělejme iluze, že se nám nová obří cenzorská tsunami vyhne.

Protiproud.cz

Klíčová slova: politická korektnost  | občanské svobody


reklama
1201 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

O stavu civilizace: Mizí jedna dobrá věc za druhou. Normalizace Západu v plném proudu. Pád do chaosu a islamizace? Služebníci nové moci okolo i v naší blízkosti. Máme ještě šanci na obnovu?Brusel zakázal prodej králičího a drůbežího masa přímo z faremPomozte, prosím. Z prezidentských voleb v USA vidíme, že přituhuje. Zdá se, že se neomarxisté neštítí ani zfalšovat volby. V Evropské unii zase přibývá cenzura a teroristických útoků muslimských imigrantůDnes je snadné prohlásiti se v souladu s vlastními pocity za osobu opačného pohlaví, případně některého z dalších 57 neopačných pohlaví. I my můžeme respektovat, že se pan Vystrčil cítí být Taiwancem...Podle Evropské unie přijdou do ČR dva miliony imigrantů a do celé EU 55 milionů

euServer.cz

Každý, kdo nám bude chtít vnutit migranty, ohrožuje naše životy. Propaganda EU na tom nic nezměníNěmcům jsme nic neukradli, nic jim nedluhujeme. Naopak je to Německo jako nástupnický stát hitlerovské říše, které nám dosud nezaplatilo reparace v původní výši cca 360 miliard

ePortal.cz

Pomozte. Sluníčkáři chtějí vyvolat anarchii a urychlují svou revoluci a totální převzetí moci. Vidíme to v USA a západní Evropě. Buď se budeme bránit, nebo náš svět zanikne Vše okolo Kavčích hor je tak strašně jednoduché. Za peníze nás všech tu partička uzurpátorů, kteří si veřejnou televizi zprivatizovali sami pro sebe, provozuje jednobarevnou televizi pouze pro někoho

Eurabia.cz

Nová kniha: Idea českého národního státu třetího tisíciletíToto vám velká media neřeknou - další podrobnosti o volebních manipulacích v USA

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

EU pokračuje v likvidaci drobných podnikatelů. EU zakázala prodej drůbežího masa přímo z faremUkázka jak český ekonomický otrok buduje ekonomický blahobyt Západu a hlavně Německa

ParlamentniListy.cz

Obrovský skandál a zatýkání na Slovensku může poznamenat i Babiše. Majitele Penty zná víc než dobře. U jejich firmy se ale fotil i KalousekNelži. Chudáčku. Nacher a Čižinský v sobě. A ve Sněmovně bitva o rozpočet
Články autora
Průzkum
Měla by Česká republika vystoupit z EU?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění