Amnesty International a další Sorosem podporované neziskovky obviňují Orbána z homofobie a z podněcování nenávisti

Autor: odjinud | Publikováno: 7.11.2020 | Rubrika: ShortNews
Orbán

„Maďarsko je vůči homosexualitě tolerantní a trpělivá země, existuje však červená linie, která se nesmí překročit, a svůj postoj shrnu následovně: Nechte na pokoji naše děti!“ řekl premiér Viktor Orbán.

 

Amnesty International a sedm dalších neziskovek podalo stížnost na maďarského ministerského předsedu Viktora Orbána k maďarskému ústavnímu ombucmanovi, v níž ho obviňují z vylučování LMBTQI komunity ze společnosti, z jejich ponižování a z porušování jejich lidské důstojnosti garantované ústavou.

Podle těchto organizací posiluje Orbán určité negativní stereotypy, které se nachází v maďarské společnosti proti sexuálním menšinám.

Tato stížnost přichází jako reakce na slova ministerského předsedy během interview v rádiu, v němž komentoval publikaci dětské pohádkové knihy vydané Lesbickou společností Labrisz. Orbán uvedl, že maďarská legislativa vůči homosexualitě se zakládá na „velice tolerantní a trpělivém přístupu, jelikož Maďaři jsou k tomuto jevu tolerantní. Maďaři jsou navíc tolerantní až do té míry, že se vyrovnají s velice provokativními demonstracemi… Maďarsko je vůči homosexualitě velice tolerantní a trpělivé země, avšak existuje červená linie, která se nesmí překročit, a shrnu svůj postoj následovně: Nechte na pokoji naše děti!“

Možná nepřekvapí, že vydavatel této pohádkové knihy k genderovému vzdělávání dětí, tj. Lesbická společnost Labrisz, je jedním ze signatářů petice proti Orbánovi. Ta je štědře financována stejnými Norskými fondy, které se v roce 2014 staly předmětem kritiky Orbánovy vlády kvůli aktivnímu podvracení demokraticky zvolené vlády. Rovněž jsou obviňovány z financování organizací zapojených do aktivit politických stran, ač předstírají, že jsou to charity.

 

Hlavní mezi těmito organizacemi je další signatář té petice, Nadace Ökotárs, což je neziskovka pověřená skutečným rozdělováním Norských fondů. Tato nadace byla obviněna z politické zaujatosti za účelem aktivní diskriminace vůči ne-progresivním a konzervativním nadacím žádajícím o finanční podporu, a se zacházím s penězi netransparentním způsobem.

K dalším jménům, která se příliš často vyskytují v mezinárodní kritice současné maďarské vlády, patří Amnesty International, Budepest Pride, Maďarská unie občanských svobod a Helsinká komise, kdy všechny jsou částečně financované organizacemi spojenými s americkým miliardářským oligarchou Georgem Sorosem. Tyto všichni jsou také signatáři protestujícími proti údajné homofobii maďarského ministerského předsedy.

Amnesty International si ve svém prohlášení stěžuje na to, o čem tvrdí, že to je státem sponzorované podněcování nenávisti. Rovněž tvrdí, že celá ta negativní kampaň proti dětské pohádkové knize přichází i přes skutečnost, že to neobsahuje žádný sexuální obsah a nesnaží se děti inspirovat, aby se staly homosexuály.

Obsah pohádkové knihy samotné poněkud těmto tvrzením odporuje, jelikož jedna z těch pohádek popisuje malého chlapce, který se vrací ze školky a ptá se svých rodičů, zda si může zkusit sukni své sestry. Když se jeho šokovaní rodiče ptají, proč to chce dělat, tak vysvětluje, že vychovatelka ve školce je podnítila, aby to udělali, když jim četla příběhy o změnách pohlaví. Kniha rovněž popisuje případ partnerství gayů, kdy se do sebe vzájemně zamilují dvě princezny.

Zapojení neziskovek s dlouhou historií kritiky a aktivismu vůči Orbánově vládě může vyvolat obavy, že jejich potenciální zaujatost a stranění by mohlo zdiskreditovat legitimní úsilí těch, kdo byli instrumenty při zvýšení povědomí o problémech sexuálních menšin v zemích bývalého Sovětského bloku, kde bylo takové téma pod komunistickým režimem obecně považované za tabu. Záležitost ze zahraničí financované kampaně genderové identity by také mohla nakonec v Maďarsku narazit, jelikož mezi domácím obyvatelstvem je pro takové věci jen málo podpory.

Mnoha rodičům rovněž dělá starosti to, co jejich děti čtou a učí se v mladých letech, kdy se formují. Aby se ilustrovalo, jak je ta debata sporná, tak profesionální psycholožka Emöke Bagdy vyjádřila názor v rozporu s těmi, co podporují agendu této knihy, tak nejenže se stala předmětem intenzivní kritiky příznivců hnutí LGBT, ale dostala i hrozby smrtí.

Bagdy tvrdí, že děti přijímají klíčové impulsy ve věku mezi třemi a pěti lety, které jim pomohou přijmout sociální identitu odpovídající jejich biologickému pohlaví, a že dětské pohádky a další ovlivňující impulsy hrají klíčovou roli během těchto let. Je to v tomto časovém období, kdy se taková poselství mohou přenést do jejich mysli a ony je akceptují bez jakékoliv kritiky, neboť ještě nemají kritické mechanismy ani zkušenost ze srovnávání.

October 24, 2020

editor:REMIX NEWS

author:DANIEL DEME

Zdroj: https://rmx.news/article/article/amnesty-international-and-other-soros-backed-ngos-accuse-orban-of-homophobia-and-hate-mongering

www.refromy.cz

Klíčová slova: homosexuálové  | neomarxismus
1581 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Jsme kolonií západuTři měsíce po nástupu Bidena do úřadu hrozí v Evropě válka. NATO si zaslouží, aby se ztratilo ze světaZvrácený pastýř papež František. Ničí Církev a fakticky kryje korupční a hospodářské zločiny i sexuálně zvrácené biskupy i kněžíPomozte prosím s financováním EUportal.czEvropská unie je diktát a tyranie!

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavit

Eurabia.cz

Doporučujeme: Jak novináři oficiálních medií manipulujíLituje, že Rusko porazilo Hitlera. Hayato Okamura lituje porážky nadřazených Němců

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Nic nemáte a zde je důkaz. Explukovník rozstřelil BIS VrběticeVrbětice: „Venkov chce mír! A důkazy!“ Překvapený novinář se vrátil do Prahy a probudil hvězdy
Články autora
Průzkum
Měla by Česká republika vystoupit z EU?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění