reklama

Ursula von der Leyen: spleť její protekce a korupce

Autor: Ivan David | Publikováno: 26.12.2020 | Rubrika: Politika
EU - Vykřičník

Ursula von der Leyen prakticky uprchla z postu ministryně obrany v Berlíně poté, co se „konzultantská aféra“ stala příliš nepříjemnou. Všechno to bylo hodně nahusto: Uschi (Ursula) udělala z bývalých zaměstnanců poradenských společností státní tajemníky, kteří poté - nelegálně a bez předepsaného výběrového řízení - zadávali svým bývalým zaměstnavatelům a dalším zakázky na poradenství v hodnotě několika milionů. Skutečnost, že syn von der Leyenové David jen tak mimochodem získal dobře placenou práci v jedné z těchto společností v San Francisku, měla její rozhodnutí „osladit“.


To vše je nezákonné, protože šlo o trestné činy při zadávání státních zakázek, šlo o trestní obvinění politiků za zneužívání výhod a další trestné činy, zkrátka šlo o spleť protekce a korupce, kterou si Uschi vytvořila na svém ministerstvu. Nikdo však nebyl potrestán, protože politici v Německu nemohou být legálně napadeni, i když páchají trestné činy. To platí ovšem za předpokladu, že jsou jinak loajální vůči oficiální linii, protože rozhodnutí o tom, zda politikovi hrozí trestní stíhání, není v Německu na státním zástupci, ale na vládě.


Pozn. red.: Je tedy mimořádně roztomilé, když poslanci EP Zdechovský TOP09 a Piráti posílají do Bruselu paní von der Leyen stížnosti na konflikt zájmů Andreje Babiše. 


V případě Uschi jsem to zde ukázal pomocí příslušných odstavců. Ale jde to ještě dále, němečtí politici pro sebe obecně legalizovali korupci a vytvořili vlastní odstavec v německém trestním zákoníku (StGB). To vše není nemocná fantazie, tak rozhodl také Evropský soudní dvůr, jak v rozsudku z května 2019.
Ale politici - pochopitelně - za těchto podmínek v Německu nechtějí nic měnit.


Uschi a Blackrock

 
V březnu podepsala Leyenové Evropská komise konzultační smlouvu se společností Blackrock. Veřejná ochránkyně práv EU, která to nyní velmi kritizovala, vysvětluje pozadí své tiskové zprávy následovně: „Komise vyvíjí nástroje a mechanismy pro integraci environmentálních a sociálních faktorů do obezřetnostního rámce pro bankovní sektor EU. V červenci 2019 zveřejnila studii, která nastiňuje současnou situaci a identifikuje relevantní výzvy. V březnu 2020 obdržela devět nabídek a zakázku zadala společnosti BlackRock Investment Management, jediné velké investiční společnosti mezi žadateli. “


Blackrock, jedna z největších investičních společností na světě, která také investuje velké množství do průmyslových odvětví škodlivých pro životní prostředí a drží většinu v mnoha bankách, by tedy měla pro Evropskou komisi vypracovat způsob, jak zajistit, aby se bankovní sektor EU v budoucnu více zaměřil na sociální a ekologické otázky.


To by bylo jako, kdyby organizátoři skandálu se zkaženým masem napsali pokyny pro hygienický dohled. To je naprosto dada!


Kromě toho, jak rovněž uvádí veřejná ochránkyně práv, Evropská komise obdržela osm nabídek od poradenských společností, které nebyly investičními společnostmi, to znamená, že by neurčovaly budoucí pravidla pro svůj vlastní průmysl.


Evropská komise ale shledala jako zásadní mimo jiné to, že nabídka Blackrock ve výši 280 000 eur byla nejlevnější; pro změnu měla Evropská komise zájem o úsporu peněz. Blackrock by to určitě rád udělal i zdarma, koneckonců, byla to jedinečná příležitost utvářet regulaci EU takovým způsobem, aby Blackrock mohl dosahovat obrovských zisků.


Brusel a lobbisté

 
Kritici obviňují EU, že lobbisté jsou v Bruselu dlouho u moci. A sotva můžete udělat cokoli, abyste tomu čelili, pokud je možné, že ti, kterých se tyto zákony dotýkají, mohou psát zákony sami a dokonce za to dostávat peníze. Každý normálně uvažující člověk by si zaměstnal neutrální poradce a neudělal by z kozlů zahradníky.


Dalším příkladem moci lobbistů, tj. korupce v Bruselu, je bývalý komisař EU Oettinger, který je po deseti letech jako komisař EU v Bruselu dobře zapojen do všemožných sítí a nyní to chce finančně zúročit. Ačkoli po opuštění úřadu existuje dvouleté období, během něhož musí být schváleny smlouvy s konzultanty s lobbisty, Oettinger schválil už nyní až 13 smluv s konzultanty s lobbisty. Evropská komise za vlády Uschi je velkorysá.


Každý, kdo si pamatuje práci Oettingera jako komisaře EU, si nemůže pomoci, ale má podezření, že motivem lobbistických společností zapojit Oettingera není jeho brilantní znalost nějakého oboru. Jediným důvodem jsou jeho kontakty a jeho síť. Hovorově se tomu říká „vata a nepotismus“.


Jde o více než bilion eur

 
Uschi se samozřejmě nestará o kritiku ombudsmanky, protože to nemá žádné právní důsledky. A Uschi to zná už z Berlína. Výsledky, které Blackrock „vypracovala“ jako konzultant, mají být nyní začleněny do předpisů EU.


A existují pro to dobré důvody: Jde o pravidla pro „Zelený úděl“, který Uschi s velkou pompou oznámila po svém nástupu do funkce pod dojmem božské Grety. Tato záležitost srdce Uschi má hodnotu bilionu eur a Uschi se samozřejmě chce ujistit, že peníze půjdou správným lidem. A kdo to lépe zaručí než Blackrock?


Uschi je také ve svém živlu, pokud jde o miliardy pro farmaceutické společnosti, protože má vyjednané smlouvy s výrobci vakcín, které zprošťují výrobce odpovědnosti za poškození vakcínou, zaručují jim plnou zálohu, která je rovněž nevratná, pokud by nakonec nemohli vakcínu vyvinout a smlouvy jsou utajovány, aby nikdo nemohl kritizovat podrobnosti těchto smluv. Koneckonců, Uschi můžeme slepě věřit, s penězi daňových poplatníků vždy zacházela velmi správně, takže nikdo nemůže přijít s nápadem chtít tyto smlouvy vidět, že?


Kromě syna Davida má Uschi mnoho dětí, které všechny potřebují dobrou práci, s bilionem Green Deal a dvouciferným miliardovým darem pro farmaceutické společnosti by se mělo najít několik bank, farmaceutických společností, investičních a poradenských firem, které zaměstnaní Uršuliny dětičky. Nabídka hezkých, ne příliš stresujících, ale dobře placených pracovních míst. A jako vedoucí Evropské komise má prakticky neodvolatelnou imunitu.


Co by se mohlo pokazit?

Klíčová slova: EU


reklama
3576 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Planetární diktatura nastupuje přes finance: BlackRock ovládne svět. Nahradí dolar nová měna? Peníze už jen digitální. Konec národních státůGlobalistická média nás označují za dezinformátory...Přispějte prosím na provoz EUportaluSrbský prezident Vučič pomohl Rusku vyhnout se plynovému vydírání UkrajinyTo sa vážne nenájde niekto mladší (Sorosovi bolo vlani rovných 90 rokov), kto by od neho mohol prevziať prápor revolúcie? Začnime preto hneď z úvodu radostnou správou, že sa to podarilo

euServer.cz

Volby budou soubojem konzervativních zastánců národního státu a progresivistů v čele s Piráty usilujících o „více Evropy“ a podporu imigrace a islamizaceBez práva na slávu. K dějinám ruské rozvědky

ePortal.cz

“Prasečinky” v poštěDaně nás dusí

Eurabia.cz

Vláda Arménie informuje OSN, že Ázerbájdžáncům se nedá věřit, protože porušuji uzavřené dohodySvrchovaná: Kuba má svoji vakcínu!

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Proč musel zemřít/spáchat sebevraždu generál Lučanský?Proč Česká republika má nakoupit údajně předražené vakcíny proti koronaviru?

ParlamentniListy.cz

To jsem neříkal, kdo to je? Profesor Beran po ,,Staromáku” překvapí mnohé. Důrazný textNevyřčený důvod Kalouskova odchodu? Expremiér promluvil nejen o tom. A přidal varování před Pekarovou Adamovou
Články autora
Průzkum
Měla by Česká republika vystoupit z EU?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění