reklama

Kterak si Erdogan vyrábí uprchlíky, aby jimi mohl vydírat Evropu

Autor: Ivan David | Publikováno: 7.1.2021 | Rubrika: Zamyšlení
Turecko

Francouzský web Kurdistan au Feminin zveřejnil informace, které se kupodivu nikde v uplakaných žádostech o přijímání uprchlíků z Lesbu – třeba Somálců – nedočtete. Turecko a jeho islamistické gangy zintenzivnily své útoky na kurdskou oblast Ain Issa v severní Sýrii na hranicích oblasti, kterou okupují od podzimu 2019, a na sousední dálnici M4. V důsledku toho odsud v zimě utíkají před tureckou palbou stovky a tisíce lidí. Rusové si v této oblasti zřídili po dohodě s kurdsko-arabskými silami SDF svá stanoviště, ale nijak nezasahují, i když civilisté se u jejich stanovišť dožadují ochrany, která byla součástí dohody.


„V posledních týdnech se zvýšila agrese a intenzita útoků Turecka a jeho žoldáků na region Ain Issa. Tváří v tvář této situaci zveřejnily úřady z Ain Issa zprávu, ve které shromáždily údaje o humanitárních důsledcích útoků, a o humanitární krizi. Jelikož se ostřelování Syrskou národní armádou podporovanou Tureckem v oblasti Ain Issa jižně od Tel Abyadu zintenzivňuje, bylo téměř 9 600 civilistů, kteří zůstali v zóně konfliktu, nuceno uprchnout. 38 lidí bylo zraněno v důsledku nevybíravého ostřelování a nejméně 8 lidí zemřelo. Některá těla ještě nebyla vyproštěna z trosek.“, píše Kurdistan au Feminin.


Zde jsou podrobnosti zprávy připravené kanceláří organizací v Tal Abyad - Ain Issa: „Ode dne 15. prosince 2020 se v poslední době zvýšilo utrpení obyvatel Ain Issa a okolních vesnic kvůli nárůstu útoků ozbrojených organizací podporovaných tureckým státem a dosáhlo úrovně humanitární katastrofy, zejména v zimním období, kdy mnoho lidí opustilo své vesnice a domovy a zanechalo za sebou veškerý svůj majetek, při útěku daleko od linií střetů a nevybíravého ostřelování tureckými houfnicemi, v naději, že se vrátí do svých domovů a zemí.


V poslední době bylo vysídleno velké množství místních obyvatel, zejména z vesnic na frontové linii, jako je (Al-Jahbl - Mashraqa - Ain Isa al-Hayy al-Sharqi), kromě západních vesnic Ain Issa v obavě z ostřelování a bombardování Turky.
Vesnice východní linie byly poškozeny po nedávném útoku zahájeném tureckou okupací. 1. - vesnice Al-Jahbel, počet obléhaných rodin je 30, počet rodin vysídlených je 25 rodin, z toho asi 120 lidí, počet mrtvých je 4, dva bratři jsou pod troskami a zraněných je 8. Uprchlíci utekli do města Al-Hisha a pobývají na volném poli kvůli nedostatku přístřeší po předchozím vysídlení mnoha lidí před deseti měsíci, kdy útoky začaly.


Vesnice Al-Mashraqa, počet vysídlených 34 rodin (155 osob), vysídlenci odešli do města Al-Hisha, oblasti Al-Shibl a vesnice Tawila s tím, že obyvatelé této vesnice museli překonat velké nebezpečí, aby se dostali ven kvůli nevybíravému bombardování tureckou stranou, bez pomoci ruských sil.
Sousedství Ain Issa - Asi 840 rodin, včetně přibližně 6500 lidí, uprchlo do města za posledních pět dní, do města Raqqa - vesnice severně od Rakká a vesnic v oblasti Ain Issa daleko od frontové linie.
Vesnice západní linie, které byly vyprázdněny, tedy Debs, Hoshan, Khalidiya, Atshana, Rummana, Koberlik, Korek, Qazali, Bir Arab Al-Jarin.
Konečné statistiky od začátku útoků od 1. října do 15. prosince 2020 jsou následující:
Počet vysídlených je 1600 rodin - téměř 9 600 lidí
15 vesnic a město Ain Issa byly zcela vyprázdněny od obyvatelstva
Vyhnaní obyvatelé směřují k vesnicím hraničícím s vyprázdněnými vesnicemi a zbytek směrem k Rakká a vesnicím v jejím okolí na severu a východě.
Počet zraněných je 38 zraněných - počet zabitých je 8.
Turecko-džihádistické síly se zaměřují na ty, kteří překračují silnici M4, včetně vysídlených civilistů, před očima ruských sil, které nereagují.“


Tolik citát z webu Kurdistan au Feminin. Dodávám, že zatímco jsou televize plné uprchlíků z táborů na Lesbu, dopravených tam pašeráky lidí a tzv. neziskovými organizacemi, které se na pašování lidí podílí, tyhle uprchlíky z Rojavy – severovýchodní Sýrie – nikde neuvidíte. A že by tam bylo plačících dětí, které se jinak mezi převážně mladými muži z Lesbu shánějí daleko hůře. Ale Turecko přece nic špatného nedělá, kromě toho, že kupuje Ruské S-400. A jak se zdá, dobře mu tento kalkul vychází. Provincie Rakká se zřejmě stane dalším tureckým „zásekem“ do Sýrie, a tak pořád dále – na sever, na východ, na jih, na západ, Sýrie, Irák, Kavkaz, Libye, Kypr, Řecko – všude Turecko rozšiřuje své území, vyhání lidi, stěhuje národy a celý svět přihlíží a přemítá, co mu to vynese. A neptá se, zda mu náhodou nezvoní hrana.

Klíčová slova: imigrace  | Turecko


reklama
706 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Patří žena k oltáři?Ben Kuras: V USA za týden stihli, co Gottwald za rok. Bude z toho katastrofa pro celý světGlobalistická média nás označují za dezinformátory...Přispějte prosím na provoz EUportaluPomsta vítězů. Snaží se vybudit strach jak v řadách Republikánů, tak v řadách Trumpových příznivců

euServer.cz

Volby budou soubojem konzervativních zastánců národního státu a progresivistů v čele s Piráty usilujících o „více Evropy“ a podporu imigrace a islamizaceBez práva na slávu. K dějinám ruské rozvědky

ePortal.cz

Daně nás dusíODS, TOP 09 a KDU-ČSL, magoři, gauneři, zločinci anebo všechno tak nějak dohromady?

Eurabia.cz

Aktivista Antify byl mezi útočníky na americký Kapitol a vyzýval lidi k násilíProhlášení ministerstva zahraničí Arménie k 31. výročí anti-arménských masakrů v Baku

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Proč musel zemřít/spáchat sebevraždu generál Lučanský?Proč Česká republika má nakoupit údajně předražené vakcíny proti koronaviru?

ParlamentniListy.cz

Covid a škola! šířil novinář. Narazil. Kontrola nic nenašla, je to jinak. Studenti se začali bránit, zametla s nimi tvrdá cenzuraBudeme mít premiérku. Mám informace od ruských tajných služeb, padlo v XTV, kam dorazil Plesl
Články autora
Průzkum
Měla by Česká republika vystoupit z EU?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění