reklama

Ředitel Facebooku Zuckerberg daroval 500 milionů dolarů volebním úředníkům. Podle TMS nezákonně ovlivňoval volby v USA

Autor: odjinud | Publikováno: 26.1.2021 | Rubrika: Politika
USA

Podle nové zprávy projektu Thomas More Society byly k porušení volebních zákonů použity stovky milionů dolarů dodané zakladatelem Facebooku, Markem Zuckerbergem.

Amistad Project, který provozuje Thomas More Society, nevládní organizace zaměřující se na oblast práva, vydala 39stránkovou zprávu, ve které uvádí, že 500 milionů dolarů, které poskytl Mark Zuckerberg volebním úředníkům, bylo použito k nerovnému zacházení s voliči a k ovlivnění voleb ve prospěch prezidentského kandidáta Joea Bidena.

Převážná část finančních prostředků šla do Centra pro technický a občanský život (Center for Tech and Civic Life), což je nezisková organizace založená bývalými manažery a zaměstnanci Nového organizačního institutu (New Organizing Institute), progresivní [1] neziskové organizace. Více zde…

Podle zprávy Amistadu začala tato nezisková organizace začátkem letošního roku „vysílat své agenty do různých států, aby rekrutovali určité pevnosti demokratů a pomohli jim připravit granty požadující peníze“ od jejich centra, které financoval Zuckerberg.

Tímto způsobem centrum poskytlo 100 tisíc dolarů Corymu Masonovi, starostovi města Racine ve státě Wisconsin. Finance byly využity na nábor dalších čtyř měst a k vytvoření plánu a žádostí o další větší grant. Těchto pět měst předložilo takový plán v červnu 2020 a na jeho realizaci obdrželo od centra 6,3 milionu dolarů.

 

Tento druh privatizace voleb „podkopává zákon HAVA (Help America Vote Act), který vyžaduje, aby byly plány státních voleb předloženy federálním úředníkům a schváleny, a vyžaduje respektování ochrany rovnosti tím, že jsou všechny zdroje k dispozici stejným dílem všem voličům“, uvádí zpráva projektu Amistad.

„Poskytnutí prostředků od Zuckerberg-CTCL umožnilo těmto baštám demokratů utratit zhruba 47 $ na voliče, ve srovnání s 4 až 7 $ na voliče v tradičně republikánských oblastech státu. Navíc tento nábor cílených jurisdikcí pro konkrétní vládní akce a provozování jejich financování jsou v rozporu s legislativními volebními plány a povzbuzuje vládu, aby si ve volebním procesu pomocí peněz zajistila větší oblíbenost.“

Phill Kline, ředitel projektu Amistad nadace Thomase Morea, na souborové fotografii. (S laskavým svolením Philla Klinea)

Mluvčí starosty Coryho Masona neodpověděla na žádost o komentář. Stejně tak neodpověděli mluvčí Facebooku a mediální kancelář Centra pro technický a občanský život.

 

„Toto je skutečně stínová vláda, která řídí naše volby,“ řekl Phill Kline, ředitel projektu Amistad, na tiskové konferenci ve Virginii.

„Vláda má hlavní odpovědnost za správu voleb. Nevypisujeme na volby tendr. Nemáme volby, které vám přináší Coca Cola. Úkolem vlády je řídit volby a musí tak činit bez palce na stupnici (pozn.: tento obrat v angličtině, thumb on the scale, znamená: akt zaujatosti nebo taktika podvádění, jež vytváří situaci, která nespravedlivě prospívá jedné straně zapojené do interakce),“ upozorňuje Kline.

Projekt uvedl, že mezi hlavní nadace financující tyto akce patří The Democracy Fund, New Venture Fund, Skoll Foundation a Knight Foundation.

Další neziskové organizace považované za klíčové pro distribuci peněz od Zuckerberga jsou kromě Centra pro technický a občanský život následující projekty: Center for Electronic Innovation Research, Center for Civic Design, National Vote at Home Institute, Center for Secure and Modern Elections a Rock the Vote.

Žádná z organizací zatím neodpověděla na žádost o komentář.

Záznam tiskové konference projektu Amistad ve Virginii

 

 

POZNÁMKY:

[1] Progresivní odkazuje na progresivismus: pojem je používán jako opak konzervatismu a tradicionalismu, v 60. letech byl spojován s novou levicí a v současnosti je prosazován částí Demokratické strany USA. Ekonomicky je určitým ekvivalentem evropské sociální demokracie. Jeho velkými prosazovateli jsou v současnosti Bernie Sanders nebo Alexandria Ocasio-Cortezová a další radikálně levicoví politici Demokratické strany USA.

Pojí se s prosazováním myšlenek multikulturalismu, feminismu, rasové/etnické rovnosti, silný důraz klade na environmentalismus, podporu práv leseb, gayů, transgenderů a podporu sociálního státu.

 

Náhledový obrázek: Generální ředitel Facebooku Mark Zuckerberg v Paříži 24. května 2018. (Gerard Julien / AFP / Getty Images)

ZACHARY STIEBER | 18. 12. 2020

Prezidentské volby v USA 2020

původního článku newyorské redakce deníku The Epoch Times přeložil a upravil M. K. Článek převzat z české verze Epoch Times: https://www.epochtimes.cz/2020/12/18/zuckerberg-reditel-facebooku-daroval-500-milionu-dolaru-volebnim-urednikum-podle-tms-tak-nezakonne-ovlivnoval-volby-v-usa/

Klíčová slova: nový světový řád  | USA


reklama
732 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Čína předběhne USA, aby se stala největší ekonomikou světa už v roce 2028Konkretizace srůstání Bergoglia a zednářstvíS „Bidenem“ v Bílém domě musí nyní Kreml přeřadit rychlost. Pokud Bůh dá, Putin bude dbát ponaučení z dějin RuskaJestli chcete, abychom dále existovali a přinášeli Vám nemainstreamové politicky nekorektní zprávy, podpořte nás prosímFrancouzi vkládají v boji proti islamistickému separatismu nejvíce důvěry do Marine Le Pen

euServer.cz

Mezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizaceTajemný vojenský server Deagel předpovídá pro rok 2025 pokles populace na západní polokouli o více než 300 milionů osob. Prý platí, že čím vyspělejší země, tím bude více mrtvých

ePortal.cz

Jaké bude pokračování? Manželství jako soužití více osob bez ohledu na jejich pohlaví? Manželství jako svazek se zvířaty?Ve Spojených státech amerických už zase impíčují prezidenta.... Trump je vinen! Opravdu?

Eurabia.cz

Temné varování: Velmoci budoucnosti není Čína či Rusko, ale islámské TureckoRovněž ve Švýcarsku ukončil imigrant vztah zabitím partnerky

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Proč musel zemřít/spáchat sebevraždu generál Lučanský?Proč Česká republika má nakoupit údajně předražené vakcíny proti koronaviru?

ParlamentniListy.cz

Propaganda německých protektorů. Vzpomínáte na ten odpad na ČT? Vyoral se dobře baví nad vysíláním pro Maďarsko Takový bizár jinde neuvidíte. Poslankyně Hyťhová odhaluje, co se děje ve sněmovně kolem pandemického zákona
Články autora
Průzkum
Měla by Česká republika vystoupit z EU?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění