reklama

Některé členské státy EU se kvůli zhroucení logistiky vakcín AstraZeneca obrací na Rusko a Čínu

Autor: odjinud | Publikováno: 25.1.2021 | Rubrika: ShortNews
lekar

Už to začíná vypadat, že potíže s dodávkami a skladováním injekcí AstraZeneca-Oxford navíc k otázkám kole účinnosti a spolehlivosti této vakcíny vyvolávají slábnutí poptávky po ní nejen v Británii, ale po celé Evropě.

 

Předchozí zprávy tvrdily, že EU očekává, že během prvního kvartálu letošního roku bude k dispozici 100 milionů dávek. Ale zdroje WSJ tvrdí, že společnosti se asi nepodaří dodat ani polovinu tohoto množství, ač zdůrazňují, že konečná čísla ještě nebyla stanovena.

Prohlášení AZN připomíná podobná oznámení Pfizer, Moderna a McKesson, u kterých také všechno vázne na problémech spojených s výrobou a logistikou.

Distributor vakcín McKesson sídlící v USA před pár dny přiznal, že skoro dva tucty dodávek jejich injekcí na COVID se v USA znehodnotily, neboť byly během přepravy v naší době globálního oteplování vystaveny příliš studenému počasí, kvůli čemuž město New York muselo odložit 23 tisíc pozvánek k očkování v 15 očkovacích centrech města.

A je praktický jisté, že se budou čím dál více zintenzivňovat obavy členských států EU i jiných bohatých zemí jako USA a Velká Británie, když se ještě po Kontinentu i po světě už šíří „mutovaný“ kmen.

Obavy z šíření vysoce nakažlivého mutovaného viru nutí řadu evropských zemí včetně mj. Německa, Dánska a Irska, aby se zase znovu uchýlily k vyhlašování lockdownů.

 

Údaje o revizi dodávek do EU za první čtvrtletí se stále ještě vypracovávají, ale možná nebudou ani 40 milionů, řekla řada evropských činitelů, což je hodně pod cílovým počtem.

Část důvodů k nejistotě pramení i z toho, že provizorní časový rozvrh závisí na tom, kdy vakcína dostane regulatorní schválení, k čemuž by mohlo dojít příští týden. Z krátkodobého hlediska to pro dodávky injekcí AstraZeneca „nevypadá dobře,“ řekl jeden evropský činitel.

Ten druhý popsal uvedený nedostatek jako „značný,“ zatímco ten další to označil za „hanbu,“ v čemž se odráží rostoucí frustrace Evropy nad problémy s imunizačním programem proti Covid-19. Evropská komise uvedla:

„Chceme ty vakcíny co nejrychleji podle smluv.“

Také druhé plánované „posilující“ injekce vypadají, že narazí na další zádrhely.

EU dostala nabídku práva na první odmítnutí vakcín AZN-Oxford nejdříve předobjednaných na 400 milionů dávek pro očkování dvěma injekcemi (což by stačilo skoro na polovinu ze 446 milionů obyvatel regionu).

Kvůli zklamání z vakcín AstraZeneca se řada členských států Evropy snaží sehnat alternativy z Ruska a Číny.

Už předtím maďarský vůdce Viktor Orbán, kterého frustrovalo bruselské vedení, podepsal právě takovou dohodu o velké objednávce vakcín od čínské společnosti Sinopharm.

 

„Máme zamluvených několik milionů čínských vakcín, které můžeme dostat zítra ráno nebo během pár dní.“

Jak uvádí Bloomberg EU vakcíny z Číny a Ruska neschválila, neboť ty zveřejnily méně bezpečnostních a testovacích informací než jejich západní konkurenti, i když v případě nouze mají členské státy právo regulátora léčiv tohoto bloku obejít.

Ač se nárůsty počtů mrtvých a hospitalizovaný zpomalují, máme podezření, že teď v úvodu světové bitvy o očkování řada vůdců bude následovat Orbána a použije konkurenční injekce.

BY TYLER DURDEN

SATURDAY, JAN 23, 2021 – 9:55 Zdroj: https://www.zerohedge.com/covid-19/eu-cant-keep-orders-astrazeneca-jab-some-members-turn-russia-china

www.reformy.cz

Klíčová slova: zdravotnictví


reklama
1400 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Bělochy je třeba „zrušit“. Někdo by mohl říct – „konečně vyřešit“. Toto je, milí čtenáři, čirý rasismus, ovšem „laskavě“ pojmenovaný jako „akce proti bělošství.“ Prostě newspeakTo, co v současnosti napadá obyvatele Evropy, Asie, Ameriky a bělošských enkláv v Africe je již zcela jiný virus, nikoli mutace původního. Virus je vyroben uměle a je šířen záměrněJestli chcete, abychom dále existovali a přinášeli Vám nemainstreamové politicky nekorektní zprávy, podpořte nás prosímA pak zadratuju cele Česko a vyhlasi stanne pravo, jake si ani Hajdrych nedovolil. A ovce? Těm zavřu hubu a budu spokojene, bo dostanu 100% platu. Jak uboze zme se nechali dostat...To je zločin, za který v méně „demokratických“ zemích hrozí poprava, v EU nic. To je příliš málo. Jde o desítky miliard a desetitisíce mrtvých...

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

ePortal.cz

Jaké bude pokračování? Manželství jako soužití více osob bez ohledu na jejich pohlaví? Manželství jako svazek se zvířaty?Ve Spojených státech amerických už zase impíčují prezidenta.... Trump je vinen! Opravdu?

Eurabia.cz

Další noc protestů za "španělského Navalného" a svobodu slovaFrontální nasazaní proti islámistům v Berlíně: vyhrožují Merkelové

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Proč musel zemřít/spáchat sebevraždu generál Lučanský?Proč Česká republika má nakoupit údajně předražené vakcíny proti koronaviru?

ParlamentniListy.cz

Primář Koskuba z první linie: Místo očkování se řešilo, kdy otevřít salóny pro psy a kočičky. Říkali jsme, že bude málo JIP lůžek. Nikdo nás neposlouchal. Na přes drž*u!Advokátka Kovářová bouchla do stolu: Kdo bude stíhán za nedodržování opatření vlády, tomu nabízím své služby!
Články autora
Průzkum
Měla by Česká republika vystoupit z EU?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění