Evropský soud pro lidská práva pokutuje Rumunsko za upírání práv trans-genderům

Autor: odjinud | Publikováno: 1.2.2021 | Rubrika: Politika
travesti

Rumunská Pravoslavná církev se rozhodně staví proti trans-genderové školní výuce a jejímu propagování v zemi, ale jak rumunské, tak evropské soudy rozhodují proti vládním politikám.

 

Evropský soud pro lidská práva (ECHR) ve svém rozhodnutí Rumunsko odsoudil, když shledal, že v zemi neexistuje pro trans-genderové lidi žádná administrativní procedura, aby změnili svá osobní data, jako je křesní jméno, pohlaví nebo první číslici na občanském průkazu.

Zemi před ECHR žalovali dva trans-genderoví muži. Podle soudu rumunský právní systém porušuje Článek 8 Evropské konvence o lidských právech. Prohlášení Bukurešťské asociaci za práva LGBT lidí, ACCEPT, uvádí, že právní změna pohlaví je v rumunském právním systému velice obtížná.

Nastaly i případy, kdy soudci trans-genderovým lidem nařídili podstoupit chirurgickou operaci. Podle ACCEPT v Rumunsku mezi lety 2006 až 2017 dosáhlo změny pohlaví ve svých osobních dokumentech pouhých 48 trans-genderových lidí.

Až dosud bylo možné najmout si právníka a žalovat odpovídající obec. Během soudního řízení museli předkládat dokumenty, opatřovat si svědky a v některých případech museli podstoupit forenzní lékařské vyšetření.

Ve 32 případech jim navíc soud nařídil, aby podstoupili chirurgickou operaci, kdy takové úkony se v současnosti v Rumunsku neprovádí bezpečně. Podle ACCEPT soudy nařizováním operace porušují právo na soukromí trans-genderových lidí. Podle ACCEPT jsou v Rumunsku nutné postupy správních řízení, při kterých se údaje o pohlaví mohou v osobních dokumentech změnit na základě prohlášení žádajícího. Rumunsko musí oběma žalujícím zaplatit celkem 15 000 € za morální újmu, 9 755 € nákladů řízení a 1 153 € odškodnění za finanční ztrátu.

 

Rumunsko je jednou z nábožensky nejvíce založených zemí Evropy, kdy 92,3 procenta obyvatel představují křesťané a velká většina z nich (81 procent) patří k Rumunské pravoslavné církvi, která se rozhodně proti globálním LGBT trendům staví. Loni v červnu přijalo Rumunsko zákon zakazující „činnosti zaměřené na šíření teorie nebo názorů genderové identity“ ve vzdělávacích institucích. Ale v prosinci tento zákon Ústavní soud zrušil rozsudkem, podle kterého tento porušuje mezinárodní závazky Rumunska o lidských právech.

Náhledový obrázek: Bukurešťský pochod hrdosti roku 2019.

January 21, 2021

editor:REMIX NEWS

author:DÉNES ALBERT

www.reformy.cz

Klíčová slova: gender
760 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Podpořte prosím EUportal.czČas utíká. 20 let už uplynulo ode dne, kdy mrakodrapy Světového obchodního centra, které byly vystavěny tak, aby odolaly nárazu letadel, byly strženy k zemi řízenou demolicíZlí Češi, Lidice se postřílely samy, uslyšíme. Za německé peníze. Historik a zásadní fakta o Němcích u násBudeme fandit Tálibánu?Vystřídá Orbána coby hlavního padoucha EU Kurz?

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

ePortal.cz

Europoslanec z Irska v rádiu: Lidé touží po zdražování, bídě a ekototalitěPlynová krize v Evropě se stále zhoršuje! Ceny plynu narůstají do obrovských výšek

Eurabia.cz

Strana domorodců chce přejmenovat "koloniální" Nový ZélandMaďarsko posiluje ostrahu hranic proti imigrantům

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Práskat vlastní zemi do Bruselu! Bašta se pustil do Pirátů tak, že musel zasáhnout ŽeleznýLáďa Vízek rozstřelil Piráty. Natvrdo v TV, až se přidali i další
Články autora
Průzkum
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění