reklama

35% všech pozic ve veřejné správě v Berlíně by měli dostat migranti a lidé s ‚cizími kořeny‘

Autor: odjinud | Publikováno: 10.2.2021 | Rubrika: ShortNews
nazislam

Tato kvóta by vyžadovala, aby 35% pozic ve veřejné správy zastávali ti s ‚cizími kořeny‘ a migranti a předpokládá se, že to bude korespondovat s jejich podílem v populaci

 

Požadavek na zavedení kvót pro migranty ve veřejných službách v berlínském senátu vyvolal spor, kdy Sociálně demokratická strana (SPD) a její vládnoucí starosta Michael Müller tento návrh senátorky pro integraci Elke Breitenbach ze Strany levice (Die Linke) označil za „ohromnou špinavost,“ hlásí Tagesspiegel.

Breitenbach si tím novým návrhem zjevně pokouší dělat jméno ohromnými požadavky, hlásí Junge Freiheit.

Podle Breitenbach by Berlín v budoucnu měl mít kvóty na lidi s cizími kořeny ve veřejné správě zrovna tak jako ve státních společnostech, nadacích, ve veřejné prokuratuře a v soudnictví. Ta kvóta by měla korespondovat se současným podílem 35 procent migrantů v obyvatelstvu. Breitenbach říká, že takový předpis by měl být součástí nové verze Zákona o účasti a integraci.

„Tvrdíme, že všichni lidé v tomto městě by měli mít stejné příležitosti. Nepřijímáme strukturální diskriminaci,“ ospravedlnila tuto iniciativu uvedená levicová politička s dodatkem, že diverzita Berlína se musí odrážet i v administrativě.

 

„V rámci kvót jsou zapotřebí pevná pravidla a jasné financování tak, aby bylo v administrativě zaměstnáno více lidí s migrační historií,“ řekla.

Odpovídající zákon by se měl schválit před podzimními zemskými volbami, čímž by se z Berlína stala první spolková země s takovým předpisem.

Krátce poté, co Breitenbach prezentovala svůj návrh, tak politický mluvčí pro domácí politiku SPD Frank Zimmermann tuto integrační senátorku kritizoval. Podle Zimmermanna je „poněkud odvážné“ oznámit, že koalice plánuje 35procentní kvóty na migranty, když SPD s žádným takovým rozhodnutím nesouhlasí.

Podle Tagesspiegel SPD také prohlásila, že aktualizace Zákona o účasti a integraci je ještě „vzdálenější“ a že bylo dohodnuto, že konečná verze nebude obsahovat kvóty, nýbrž jen „cíle“.

Na druhou stranu Zelení (Die Grünen) tento levicový nápad vychvalují, kdy jejich vrcholná kandidátka pro zemské volby Bettina Jarasch takový přístup při interview s uchazeči o práci nazývá správný.

„Každý, kdo by odmítal měkké cíle jako ty obsažené v tomto konceptu, by měl modernizovat svoje představy o společnosti, protože je má zastaralé,“ řekla.

Plánované kvóty však kritizují AfD, CDU a FDP, když je nazývají protiústavní. Expert na pracovní právo a ústavní právník Arnd Dringer zdůrazňuje, že podle Paragrafu 33, odstavce 2 Německé ústavy by takové kvóty byly „hrubě protiústavní.“ Paragraf zní jasně, že „na základě způsobilosti, schopnosti a profesionálního výkonu má přístup k veřejným funkcím každý Němec.“

January 19, 2021

editor:REMIX NEWS

author:JOHN CODY

Zdroj: https://rmx.news/article/article/germany-35-of-all-government-positions-in-berlin-should-go-to-migrants-and-those-with-foreign-roots

www.reformy.cz

Klíčová slova: multikulturalismus  | imigrace  | neomarxismus  | Německo


reklama
923 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Bělochy je třeba „zrušit“. Někdo by mohl říct – „konečně vyřešit“. Toto je, milí čtenáři, čirý rasismus, ovšem „laskavě“ pojmenovaný jako „akce proti bělošství.“ Prostě newspeakTo, co v současnosti napadá obyvatele Evropy, Asie, Ameriky a bělošských enkláv v Africe je již zcela jiný virus, nikoli mutace původního. Virus je vyroben uměle a je šířen záměrněJestli chcete, abychom dále existovali a přinášeli Vám nemainstreamové politicky nekorektní zprávy, podpořte nás prosímA pak zadratuju cele Česko a vyhlasi stanne pravo, jake si ani Hajdrych nedovolil. A ovce? Těm zavřu hubu a budu spokojene, bo dostanu 100% platu. Jak uboze zme se nechali dostat...To je zločin, za který v méně „demokratických“ zemích hrozí poprava, v EU nic. To je příliš málo. Jde o desítky miliard a desetitisíce mrtvých...

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

ePortal.cz

Jaké bude pokračování? Manželství jako soužití více osob bez ohledu na jejich pohlaví? Manželství jako svazek se zvířaty?Ve Spojených státech amerických už zase impíčují prezidenta.... Trump je vinen! Opravdu?

Eurabia.cz

Další noc protestů za "španělského Navalného" a svobodu slovaFrontální nasazaní proti islámistům v Berlíně: vyhrožují Merkelové

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Proč musel zemřít/spáchat sebevraždu generál Lučanský?Proč Česká republika má nakoupit údajně předražené vakcíny proti koronaviru?

ParlamentniListy.cz

Primář Koskuba z první linie: Místo očkování se řešilo, kdy otevřít salóny pro psy a kočičky. Říkali jsme, že bude málo JIP lůžek. Nikdo nás neposlouchal. Na přes drž*u!Advokátka Kovářová bouchla do stolu: Kdo bude stíhán za nedodržování opatření vlády, tomu nabízím své služby!
Články autora
Průzkum
Měla by Česká republika vystoupit z EU?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění