reklama

Tři moudré opice jsou teď rasistické, přiznává pokroková univerzita z Yorku

Autor: odjinud | Publikováno: 18.2.2021 | Rubrika: ShortNews
multikulti

Akademici z University of York odstranili ze svých webových stránek tři moudré opice, když zjistili, že by se na ně mohlo pohlížet jako na urážku etnických menšin.

 

Tři moudré opice, které ztělesňují japonské přísloví „nevidět zlo, neslyšet zlo, nemluvit o zlu“ se často používají k popisu těch, kdo zavírají oči nad špatnostmi, a ty se staly poslední obětí hnutí proti pomníkům – Na černých životech záleží – ve Velké Británii.

Organizátoři nadcházející konference o historii umění na University of York v Anglii se ve svém prohlášení o podrobení se omluvili za použití těchto tří opic a odstranili je ze svého webu.

„Po reflexi jsme rozhodně přesvědčeni, že naše původní hlavička byla nepatřičná, jelikož její ikonologie propaguje dlouhodobé vizuální dědictví stereotypů útlaku a rasového vykořisťování,“ napsali organizátoři v komentářích, o kterých referuje The Times.

„Upozorňujeme vás na to, abychom mohli být bráni k odpovědnosti za své činy během našich privilegií a mohli jsme se polepšit.“

Experti na japonskou historii a kulturu jsou tvrzením akademiků spojujícím ty tři opice s rasistickou ikonografií šokováni.

 

Bývalý kurátor japonské kolekce Britského muzea Tim Clark říká, že „nemá ani ponětí,“ proč by se na ně mělo pohlížet jako na urážlivé.

Expertka na japonský buddhismus Dr. Lucia Dolce řekla, že v Japonsku mají ty opice pozitivní konotaci a že opice by tam nešlo použít k urážkám jiných kultur, „protože opice jsou posvátné bytosti. Jsou zprostředkovateli božství.“

 

Mluvčí University of York toto rozhodnutí hájila prohlášením: „Tohoto japonského symbolu tří moudrých opic bylo zneužito k reprezentaci postgraduální konference o senzorických zážitcích těla a objevilo se to i na dokumentu, který žádal o předložení výzkumných prací do konference spadajících do této oblasti, kdy jedna z oblastí zahrnovala i články představující černé, domorodné a barevné lidi.“

„Bylo zváženo, že v minulosti byly opice zneužívány zneucťujícím způsobem tak, že v tomto kontextu by mohly způsobit urážku, přestože to nebylo úmyslem organizátorů, proto byl ten obrázek odstraněn,“ vysvětlovala.

Tři moudré opice poprvé v Británii vyvolaly kontroverzi roku 2007, kdy čtyři aktivisté Unison tento obrázek použili k vyobrazení vedení odborů kvůli tomu, že zavíralo oči nad problémy, které vznášeli řadoví členové.

Levicové odbory se tehdy pokoušely tvrdit, že tento žert je rasistický, jelikož jeden z vedoucích činitelů těchto odborů byl černý, ale pracovní tribunál tu žalobu zamítl nálezem, že žádný rozumný člověk by přeci nemohl dospět k závěru, že by tento japonský symbol mohl mít rasistickou konotaci.

 

Politický komentátor Calvin Robinson, který byl sám terčem útoku levicových aktivistů kvůli rasistickému zneužívání, řekl: „V japonské kultuře se na opice nahlíží jako na posvátné bytosti s pozitivní konotací.“

„Nemohu si pomoci, ale mám pocit, že jediným rasismem jsou v tomto východiska akademiků z York University,“ dodal Robinson.

 

KURT ZINDULKA

24 Jan 2021

https://www.breitbart.com/europe/2021/01/24/chimpanzee-that-three-wise-mnkeys-racist-owoke-university/

Klíčová slova: politická korektnost  | multikulturalismus  | neomarxismus


reklama
647 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Čína předběhne USA, aby se stala největší ekonomikou světa už v roce 2028Konkretizace srůstání Bergoglia a zednářstvíS „Bidenem“ v Bílém domě musí nyní Kreml přeřadit rychlost. Pokud Bůh dá, Putin bude dbát ponaučení z dějin RuskaJestli chcete, abychom dále existovali a přinášeli Vám nemainstreamové politicky nekorektní zprávy, podpořte nás prosímFrancouzi vkládají v boji proti islamistickému separatismu nejvíce důvěry do Marine Le Pen

euServer.cz

Mezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizaceTajemný vojenský server Deagel předpovídá pro rok 2025 pokles populace na západní polokouli o více než 300 milionů osob. Prý platí, že čím vyspělejší země, tím bude více mrtvých

ePortal.cz

Jaké bude pokračování? Manželství jako soužití více osob bez ohledu na jejich pohlaví? Manželství jako svazek se zvířaty?Ve Spojených státech amerických už zase impíčují prezidenta.... Trump je vinen! Opravdu?

Eurabia.cz

Kuba má 4 své vakcíny! všímají si rakouské novinyKancléř Kurz volal dnes prezidentu Putinovi: Sputnik V

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Proč musel zemřít/spáchat sebevraždu generál Lučanský?Proč Česká republika má nakoupit údajně předražené vakcíny proti koronaviru?

ParlamentniListy.cz

Vláda si nouzový stav užívá. Firma z daňového ráje... A tak je to se vším, rozčiluje se poslanec HrnčířPirát z Bruselu volá po obměně garnitury. Dnešní „parta šílenců“ už se prý nedá komentovat bez sprostých slov
Články autora
Průzkum
Měla by Česká republika vystoupit z EU?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění