reklama

Důvěra Američanů v média mainstreamu se propadla do historicky největších hlubin a „žurnalisté“ jsou z toho šokovaní. Poprvé většina Američanů mainstreamovým médiím nevěří

Autor: odjinud | Publikováno: 20.2.2021 | Rubrika: Politika
média

Kvůli té hysterické propagandě valící se z mainstreamových médií 24 hodin denně 7 dnů v týdnu je jasně vidět, jak jsou Američané zmatení v chápání skutečné povahy současných událostí, ať už je to politika, COVID nebo zahraniční politika.

 

Přichází ale i dobré zprávy.

Poprvé většina Američanů mainstreamovým médiím nevěří

Podle PR firmy Edelman’s Annual Trust-Barometer  už mainstreamovým médiím i přes neustálý příval propagandy věří méně než polovina všech Američanů.

Každý v žurnalistice nebo v médiích by vám už před dlouhou dobou mohl říci, že to tak dopadne. Ten dinosaurus zvaný Média mainsreamu hyne. Předtím než se Google s Zuckerbergem a dalšími digitálními mamuty spikli do konspirace za rozdrcení alternativních médií, tyto alternativní kanály s mainstreamem soutěžily a vítězily nad ním.

Mainstream s Technickými mamuty se pokusily tuto revoluci zastavit, ale škoda už byla napáchána. Alternativní média velké části Američanů poskytla náhled na reálný žurnalismus a od té doby mainstream pozvolna uvadá.

Edelmanův „barometr důvěry“ ukazuje, že důvěra Američanů v mediální establishment se teď roku 2021 propadla do nejnižších hodnot všech dob, když poklesla o další tři body na 46 procent. Takže poprvé se to číslo propadlo pod 50procentní hranici.

 

Sociální média tomu vévodí, kdy důvěra Američanů k obsahu, co najdou na Facebooku, Twitteru apod., je jen 27%.

Chybějící důvěra v mainstream není žádnou zvláštností Ameriky. I po celém světě je víra v sociální média jen 35 procent. Globálně jen 35 procent lidí bere sociální média jako věrohodná pro „obecné zprávy a informace.“

Další související informace ukazují, že Američané nejsou s žurnalisty spokojeni, ani s žurnalistickou profesí. Padesát šest procent Američanů řeklo, že žurnalisté se „účelově snaží lidi ošálit tvrzením věcí, o kterých vědí, že jsou nesmyslné nebo hrubě přehnané.“ Padesát osm procent souhlasilo, že většině mediálních kanálů „jde více o podporu ideologie nebo politických postojů než o informování veřejnosti.“ Tento web publikoval článek o tom, jak mainstream veřejnost postrkává k dané víře už roku 2018.

Divné a ne tak divné statistiky o politice a Mamutích korporacích

Jednou z nikoliv překvapujících statistik je, že rozložím-li čísla podle politických stran, tak existuje prudký rozdíl mezi příznivci Bidena a Trumpa. Jen 18 procent Trumpových příznivců řeklo, že média mainstreamu jsou věrohodná, přičemž padesát sedm procent Demokratů říká, že mainsreamu se dá věřit. Přičemž je ironií, že ani ta více než polovina, tj. 57% zdaleka nepředstavuje vítěznou většinu.

 

Jelikož má Edelman vazby na velké korporace a zvláště na Velké ropáky, tak není „nezávislý“. O těchto vazbách začali hned mnozí lidé na internetu vykřikovat s poukazy, že obecná veřejnost by také mohla být více vnímavá k tomu, kdo za mediálními kanály stojí, než tomu bývalo dříve.

Jednou z divných statistik, která se objevila z těchto průzkumů (dost možná kvůli uvedeným vazbám průzkumové firmy), bylo to, že z vlády, médií, neziskovek a megakorporací, byly jedinou skupinou, které většina Američanů věří, ty megakorproace. Jedním z faktorů, který by mohl tu větší důvěru v megakorporace vysvětlit, je ten, že ty ostatní instituce vedou otevřenou válku proti americké ekonomice vyhlášenou vládnoucí třídou pod záminkou COVIDU a klimatické hysterie.

Žurnalisté na Edelmanovu zprávu odpověděli úpěním o pomoc při přebudování infrastruktury

Axios a další „žurnalisté“, kteří reagovali na Edelmanovu zprávu 2021, se chytili toho nugetu důvěry vytěženého ze vší té hlušiny, tj. důvěry v Business korporace výzvou jejich ředitelům, aby „viditelně pomohli zpravodajským médiím“ a pomohli i korporacím mediálních kanálů.

„Nastal teď čas, aby tito ředitelé využili důvěry, kterou si vybudovali, aby pomohli přebudovat naši společenskou infrastrukturu,“ prohlašuje Axios.

Axios také od těchto ředitelů chtěl, aby se obrátili na Trumpovi příznivce, kteří mají obecně na velké podniky daleko příznivější pohled než Bidenova voličská základna. Někteří si však nejsou jisti, jestli by to více neublížilo těm zapojeným podnikům, než aby to pomohlo mediálnímu mainstreamu.

Axios si rovněž uvědomuje, že nedůvěra v média není jen problém Ameriky, nýbrž je to problém globální. Tudíž to nebyla jen „práce války Donalda Trumpa proti ‚fake news‘.“ Ale i v tom, že těmto „zpravodajským“ stránkám nezabránili zesměšňovat ty čtenáře, kteří se opovážili vložit důvěru v profesi žurnalistů. Tato stránka dokonce vystavovala odkazy, aby umožnila zdrceným žurnalistům poznat, jak ve svých propagandistických článcích přestřelili.

Poznámka: Důvěra ve společnosti s hlavním sídlem ve Spojených státech se propadla o čtyři procenta do další největší hlubiny všech dob 51 procent.

 

Mnohé žurnalisty mainstreamu  by ten nedostatek důvěry Američanů mohl šokovat

Mohlo by to na mnohé žurnalisty pracující pro kanály mainstreamu zafungovat jako skutečný otvírák očí, když vidí, že jim ani korporacím, pro které pracují, Američané nevěří. Ale žurnalisté, které to šokuje, zjevně váznou ve své vlastní bublině. Po čtyřech letech s tím hoaxem o Rusku, po reportážích „všechno je rasismus“ a po okamžitém převracení „převážně mírumilovných“ protestů na „teroristické bouře,“ teď už Trumpovi příznivci velice dobře vědí, že mainstreamu důvěřovat nemohou.

Ta vlna cenzury, která v této zemi běží už řadu let, by měla být potvrzením toho, že média mainstramu to dohání k děsu. Samozřejmě, že kriticky uvažující čtenáři už dávno věděli, že média mainstreamu nejsou nic víc než propaganda, a proto i poté, co se Technologičtí mamuti pokusili rozdrtit alternativní média, tak tato pořád stejně přežívají.

BY TYLER DURDEN

SUNDAY, JAN 31, 2021 – 22:50

Authored by Robert Wheeler via The Organic Prepper blog,

Zdroj: https://www.zerohedge.com/political/americas-trust-mainstream-media-hits-all-time-low-and-journalists-are-shocked

www.reformy.cz

Klíčová slova: nový světový řád  | média


reklama
826 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Čína předběhne USA, aby se stala největší ekonomikou světa už v roce 2028Konkretizace srůstání Bergoglia a zednářstvíS „Bidenem“ v Bílém domě musí nyní Kreml přeřadit rychlost. Pokud Bůh dá, Putin bude dbát ponaučení z dějin RuskaJestli chcete, abychom dále existovali a přinášeli Vám nemainstreamové politicky nekorektní zprávy, podpořte nás prosímFrancouzi vkládají v boji proti islamistickému separatismu nejvíce důvěry do Marine Le Pen

euServer.cz

Mezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizaceTajemný vojenský server Deagel předpovídá pro rok 2025 pokles populace na západní polokouli o více než 300 milionů osob. Prý platí, že čím vyspělejší země, tím bude více mrtvých

ePortal.cz

Jaké bude pokračování? Manželství jako soužití více osob bez ohledu na jejich pohlaví? Manželství jako svazek se zvířaty?Ve Spojených státech amerických už zase impíčují prezidenta.... Trump je vinen! Opravdu?

Eurabia.cz

Temné varování: Velmoci budoucnosti není Čína či Rusko, ale islámské TureckoRovněž ve Švýcarsku ukončil imigrant vztah zabitím partnerky

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Proč musel zemřít/spáchat sebevraždu generál Lučanský?Proč Česká republika má nakoupit údajně předražené vakcíny proti koronaviru?

ParlamentniListy.cz

Propaganda německých protektorů. Vzpomínáte na ten odpad na ČT? Vyoral se dobře baví nad vysíláním pro Maďarsko Takový bizár jinde neuvidíte. Poslankyně Hyťhová odhaluje, co se děje ve sněmovně kolem pandemického zákona
Články autora
Průzkum
Měla by Česká republika vystoupit z EU?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění