reklama

Francouzi vkládají v boji proti islamistickému separatismu nejvíce důvěry do Marine Le Pen

Autor: odjinud | Publikováno: 25.2.2021 | Rubrika: Politika
Arábia

Spolu s tím, jak francouzská vláda přikročila k boji proti islamistickému separatismu ve francouzské společnosti, tak průzkum ukazuje, že ve věci řešení tohoto problému mají Francouzi nejvíce důvěry v populistickou vůdkyni Marine Le Pen a ne v Macrona.

 

Ve čtvrtek francouzský parlament jednohlasně přijal zákon, který ze „separatismu“ činí podle francouzského práva trestný čin v rámci snahy prezidenta Emmanuela Macrona o posílení republikánských hodnot ve Francii.

Nový zákon zavede pokutu až 75 000 euro a vězení až pět let pro kohokoliv, kdo by byl nachytán, jak ohrožuje nebo zastrašuje zvoleného funkcionáře nebo kohokoliv ve veřejné službě a pokud je ten přečin spáchán cizím státním příslušníkem lze vydat i zákaz vstupu na francouzské území.

Průzkum vedený Ifop zjistil, že 81 procent Francouzů vidí tento zákon jako důležitý, kdy nejvíce podpory pro tato opatření přišlo od centro-pravicových Republikánů a od Národní obrody (RN) Marine Le Pen, hlásí CNews.

 

 

Ač je to vláda prezidenta Macrona, kdo tato zákonná opatření prosazuje, tak podle tohoto průzkumu to není tento francouzský vůdce, kdo má mezi Francouzským lidem nejvíce důvěry, že si s tímto problémem poradí.

Populistická vůdkyně Národní obrody Marine Le Pen požívá důvěru 46 procent lidí, že si poradí s islamistickým separatismem, tedy je před francouzským prezidentem s 43 procenty. Poslední je politický vůdce krajní levice Jean-Luc Melenchon s jen 22 procenty, co mu věří v řešení tohoto problému.

Le Pen je také jediným z vůdců v průzkumu, která vykazuje stejnou míru podpory od těch ve věku do 35 let jako těch nad 35 let.

Výsledky těchto průzkumů přichází jen dny poté, co průzkum odhalil, že Le Pen a Macron jsou těsně vedle sebe v prvním kole prezidentských voleb příští rok, ale jsou také téměř vedle sebe v potenciálním druhém kole hlasování.

 

THOMAS SAMSON/AFP via Getty Images

CHRIS TOMLINSON

 

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2021/02/07/poll-french-have-most-confidence-in-marine-le-pen-to-tackle-islamist-separatism/

www.reformy.cz

Klíčová slova: islám  | imigrace  | Francie


reklama
746 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Jsme kolonií západuTři měsíce po nástupu Bidena do úřadu hrozí v Evropě válka. NATO si zaslouží, aby se ztratilo ze světaZvrácený pastýř papež František. Ničí Církev a fakticky kryje korupční a hospodářské zločiny i sexuálně zvrácené biskupy i kněžíPomozte prosím s financováním EUportal.czEvropská unie je diktát a tyranie!

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavit

Eurabia.cz

Doporučujeme: Jak novináři oficiálních medií manipulujíLituje, že Rusko porazilo Hitlera. Hayato Okamura lituje porážky nadřazených Němců

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Nic nemáte a zde je důkaz. Explukovník rozstřelil BIS VrběticeVrbětice: „Venkov chce mír! A důkazy!“ Překvapený novinář se vrátil do Prahy a probudil hvězdy
Články autora
Průzkum
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění