reklama

Příznivci BLM chtějí strhnout sochy kapitána Cooka a přejmenovat muzea a restaurace

Autor: odjinud | Publikováno: 24.2.2021 | Rubrika: ShortNews
bolsevici

Aktivisté – Na černých životech záleží – útočí na sochy a další pomníky kapitána Jamese Cooka, onoho ohromného britského objevitele, co zmapoval většinu Newfoundlandu, Austrálie, Nového Zélandu a Havaje, že je nutno je odstranit.

 

Tento jeden z největších Britů pocházející z Yorkshiru si teď našel cestu také na narůstající seznam předmětů útoků hnutí za ‚Svržení rasismu‘, což je teď přejmenovaná původně Koalice za zastavení Trumpa. K cílům jejich útoků předtím patřili takoví jako sir Francis Drake, anglický mořeplavec, který porazil španělskou Armadu, a Earl Grey, bývalý ministerský předseda, který zařídil zrušení otroctví, je však dnes nejslavnější v názvu aromatického čaje pojmenovaného na jeho počest.

„James Cook vedl před více než 250 lety invazi do Austrálie. Vyhlásil tam přivlastnění celé země, i když ta jasně patřila lidem, kteří už tam byli,“ uvádí poněkud pochybně v prohlášení webová stránka bořičů soch, jak o tom referuje Telegraph.

„To, co následovalo, bylo 250 let genocidních aktivit a politik založených na rase, při nichž byly vyvražďovány tisíce žen, mužů a dětí. Kapitán Cook symbolizuje rasový útlak a násilí, jeho sochy se musí odstranit,“ prohlašují.

K pomníkům určeným k odstranění nebo přejmenování patří sochy ve Whitby a v Londýně, Muzeum memoriálu kapitána Cooka, Univerzitní nemocnice Jamese Cooka a spousta jmen ulic a hospod pojmenovaných po tomto objeviteli a jeho lodích.

 

 

V Británii vládnoucí Konzervativní strana zatím v rámci boje v té tzv. „kulturní válce“ vedené proti levicovým kampanistům a akademikům usilujícím o zhanobení a podvrácení britské historie, o „de-kolonizaci“ britského školství a o stržení nebo transformaci kulturního dědictví země, udělala velice málo a pořád skoro nic nedělá, kromě pár opožděných politik za „zachování a vysvětlení“ soch, což má dost nevelký úspěch, a stejně tak chtějí zřejmě reagovat i na bořiče Cookových soch.

„Dovolte mi, abych jako poslanec za rodiště kapitána Cooka těm, kdo chtějí hanobit jeho sochy, řekl toto: Middleborough je nesmírně hrdé na svého nejproslulejšího syna, syna dělníka, jehož neobyčejné schopnosti ho předurčily, aby mu byly svěřeny série vědeckých výprav a výzkumů,“ prohlásil konzervativní poslanec parlamentu Simon Clarke.

„Byl to ve všech ohledech dobrý a slušný člověk a dosáhl celosvětového věhlasu. Jeho sochy zůstanou na místě a my budeme nadále slavit jeho úspěchy,“ slíbil Clarke.

„Kapitán Cook je jedním ze synů Whitby, na které je nejvíce hrdé. Tato socha je jednou z našich nejznámějších pozoruhodností a Muzeum kapitána Cooka je jednou z našich nejpopulárnějších turistických atrakcí,“ přidal se konzervativní poslanec za Whitby a Scarborough Robert Goodwill.

„Pokouší se vymazat důležité aspekty naší historie,“ dodal.

JACK MONTGOMERY

6 Feb 2021

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2021/02/06/blm-want-captain-cook-statues-pulled-down-museums-pubs-renamed/

www.reformy.cz

Klíčová slova: nový světový řád  | neomarxismus  | revoluce


reklama
566 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Čína předběhne USA, aby se stala největší ekonomikou světa už v roce 2028Konkretizace srůstání Bergoglia a zednářstvíS „Bidenem“ v Bílém domě musí nyní Kreml přeřadit rychlost. Pokud Bůh dá, Putin bude dbát ponaučení z dějin RuskaJestli chcete, abychom dále existovali a přinášeli Vám nemainstreamové politicky nekorektní zprávy, podpořte nás prosímFrancouzi vkládají v boji proti islamistickému separatismu nejvíce důvěry do Marine Le Pen

euServer.cz

Mezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizaceTajemný vojenský server Deagel předpovídá pro rok 2025 pokles populace na západní polokouli o více než 300 milionů osob. Prý platí, že čím vyspělejší země, tím bude více mrtvých

ePortal.cz

Jaké bude pokračování? Manželství jako soužití více osob bez ohledu na jejich pohlaví? Manželství jako svazek se zvířaty?Ve Spojených státech amerických už zase impíčují prezidenta.... Trump je vinen! Opravdu?

Eurabia.cz

Kuba má 4 své vakcíny! všímají si rakouské novinyKancléř Kurz volal dnes prezidentu Putinovi: Sputnik V

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Proč musel zemřít/spáchat sebevraždu generál Lučanský?Proč Česká republika má nakoupit údajně předražené vakcíny proti koronaviru?

ParlamentniListy.cz

Vláda si nouzový stav užívá. Firma z daňového ráje... A tak je to se vším, rozčiluje se poslanec HrnčířPirát z Bruselu volá po obměně garnitury. Dnešní „parta šílenců“ už se prý nedá komentovat bez sprostých slov
Články autora
Průzkum
Měla by Česká republika vystoupit z EU?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění