reklama

Merkelová Trumpovi nabídla miliardu dolarů za zrušení amerických sankcí proti rusko-německému plynovodu

Autor: odjinud | Publikováno: 24.2.2021 | Rubrika: Politika
Německo2

V Německu vypukla čerstvá aféra s plynovodem Severní proud 2, jelikož německá vláda Angely Merkelové je obviněna z pokusů o uplácení amerických činitelů nabídkou něco za něco pro USA, aby je přiměla odvolat sankční režim zaměřený na zmaření stavby a dokončení tohoto projektu.

 

Berlín údajně nabídl, že nakoupí americký plyn za miliardy dolarů, pokud Washington přestane uvalovat sankce a dovolí, aby byl tento rusko-německý plynovod dokončen, k čemuž by za normálních okolností došlo už před řadou měsíců.

Americký postoj, který za Trumpa přitvrdil, když ten uvalil sankce na všechny společnosti a jejich ředitele, co pracují na projektu Severní proud 2, je ten, že to učiní Evropu energeticky závislejší na Rusku a tudíž snadněji podléhající jeho geopolitickému vlivu, přičemž tím zároveň „trestají“ Ukrajinu. Kritici však poukazují, že i USA v tom mají své ekonomické zájmy, zvláště do Německa prodávat ten svůj zemní plyn.

Vypadá to, že vláda Merkelové zkusila zahrát na tento ekonomický motiv, když věděla, pro prezidenta Trumpa je to ten nejpřímější způsob, jak jej k něčemu otevřít.

Zprávy o tomto vybublávajícím skandálu jsou podle britského The Telegraph následující:

Lobbyistická skupina Environmentální akce Německo (DUH) tento týden publikovala uniklý dopis německého ministra financí Olafa Scholze Stevu Mnuchinovi, tehdejšímu ministru financí USA z loňského srpna.

 

V tom pan Scholz nabídl, že poskytne investici 1 miliardy dolarů do nových infrastruktur na dovoz amerického zkapalněného zemního plynu do německých přístavů, pokud Amerika zruší plánované sankce.

A teď to zase přispívá z mixu skandálů kolem aféry s Alexejem Navalným. Spojené státy a Ukrajina totiž využily ruského zatčení tohoto opozičního aktivisty, který byl údajně loni v srpnu otráven nervovým plynem, aby vyvinuly nátlak na Merkelovou kvůli projektu Severní proud 2.

Tento měsíc, i když Rusko vypovědělo diplomaty z Německa, Švédska a Polska za údajnou účast na demonstracích za Navalného, což velvyslanectví z větší části popíraly, Berlín stejně prohlásil, že se „zatím“ neustále drží spolupráce s Ruskem na Severním proudu 2.

Gazprom nedávno odhadl, že k dokončení zbývá jen 6% plynovodu. To odpovídá 150 km, které Rusko slíbilo, že dokončí.

Trump na tento projekt uvalil nové sankce ještě v posledních týdnech, co byl v úřadu, čímž v lednu podnítili činitele Gazpromu a Ruska, aby vydali překvapivé prohlášení, o rostoucím „riziku“, že přidá-li Washington další sankce, tak by projekt mohl být zcela suspendován.

BY TYLER DURDEN

FRIDAY, FEB 12, 2021 – 4:15

Zdroj: https://www.zerohedge.com/geopolitical/merkel-offered-1-billion-us-drop-sanctions-against-russia-germany-pipeline

Klíčová slova: Německo  | Rusko


reklama
556 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Čína předběhne USA, aby se stala největší ekonomikou světa už v roce 2028Konkretizace srůstání Bergoglia a zednářstvíS „Bidenem“ v Bílém domě musí nyní Kreml přeřadit rychlost. Pokud Bůh dá, Putin bude dbát ponaučení z dějin RuskaJestli chcete, abychom dále existovali a přinášeli Vám nemainstreamové politicky nekorektní zprávy, podpořte nás prosímFrancouzi vkládají v boji proti islamistickému separatismu nejvíce důvěry do Marine Le Pen

euServer.cz

Mezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizaceTajemný vojenský server Deagel předpovídá pro rok 2025 pokles populace na západní polokouli o více než 300 milionů osob. Prý platí, že čím vyspělejší země, tím bude více mrtvých

ePortal.cz

Jaké bude pokračování? Manželství jako soužití více osob bez ohledu na jejich pohlaví? Manželství jako svazek se zvířaty?Ve Spojených státech amerických už zase impíčují prezidenta.... Trump je vinen! Opravdu?

Eurabia.cz

Kuba má 4 své vakcíny! všímají si rakouské novinyKancléř Kurz volal dnes prezidentu Putinovi: Sputnik V

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Proč musel zemřít/spáchat sebevraždu generál Lučanský?Proč Česká republika má nakoupit údajně předražené vakcíny proti koronaviru?

ParlamentniListy.cz

Vláda si nouzový stav užívá. Firma z daňového ráje... A tak je to se vším, rozčiluje se poslanec HrnčířPirát z Bruselu volá po obměně garnitury. Dnešní „parta šílenců“ už se prý nedá komentovat bez sprostých slov
Články autora
Průzkum
Měla by Česká republika vystoupit z EU?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění