reklama

Světové zednářství a jeho cíle v Evropě. Realizace Evropské republiky nebo Světové republiky 

Autor: odjinud | Publikováno: 1.3.2021 | Rubrika: Studie
zednari_EU

Profesor Gianmario Cazzaniga, vědec oceňovaný italským Velkým Orientem, vysvětluje, jak myšlenku světové republiky připravila mezi 17. a 18. stoletím Republika učenců a vědy, tedy kulturní síť literárních osobností, šlechticů a spisovatelů vydavatelů, antikvářů a učenců, kterou propagovaly hugenotské kruhy, protestantské (ale nejen tyto) finanční sektory v Ženevě, Amsterdamu a Londýně a od roku 1717 zednářské lóže.

Francouzský učenec Yves Hivert-Messeca rovněž potvrdil, že zednáři od 18. století sní o nadnárodní a nadkonfesijní společnosti / bratrství, tedy o nové Evropě.

Je logické odvodit, že realizace Evropské republiky nebo Světové republiky podle zednářských principů zahrnovala projekt nebo alespoň implicitní naději na sociokulturní transformaci (podle zednářských principů sekularismu a anti-dogmatismu) anebo na revoluce a politicko-vojenské svržení konfesních katolických monarchií (například Habsburků) a tehdejšího papežského státu.

V roce 1868 je vytištěno první vydání novin Les Etats-Unis d’Europe, orgán Mezinárodní ligy za mír a svobodu se sídlem v Bernu (Švýcarsko) a pobočkami ve Francii, Belgii, Itálii, Německu a Anglii. V prvním vydání z 5. ledna 1868 se oznamuje, že jeho čestným předsedou je zednář Giuseppe Garibaldi. Svobodné zednářství je vychváleno v čísle 47 ze dne 22. listopadu 1868 (str. 187f).

V roce 1889 rakouští katolíci shromáždění na katolickém sněmu ve Vídni obvinili zednáře z toho, že chtějí zničit katolické Rakousko: Delenda est Austria.

Od 31. srpna do 2. září 1900 se v Paříži koná mezinárodní kongres svobodných zednářů pod záštitou Velkého Orientu Francie (GOdF). Velmistr švýcarské velké lóže Alpina, Edouard Quartier-la-Tente (1855–1925), vyjádřil naději na koalici všech světových zednářských mocností k uskutečnění zednářských ideálů a založení Světové republiky: „Pour la fondation de la République Universelle “.

Velmistr francouzského Velkého Orientu Louis Lucipia (1843–1904) ocenil francouzskou revoluci, kritizoval klerikalismus a katolickou „teokracii“ (str. 73n). Různí zednáři na tomto kongresu znovu potvrzují požadavek: „Vive la République universelle!“ (Str. 124, 128, 134, 156–160).

V roce 1902, asi šestnáct let před pádem habsburské říše, publikoval italský deník Rivista della Massoneria Italiana Velkého Orientu článek italského zednáře Emilia Bossiho (1870–1920), který z Lugana (Švýcarsko) napsal následující: „Je to svobodné zednářství, které dalo vznik mezinárodní arbitráži rámci přípravy na budoucí Federaci Spojených států evropských, která je předehrou k Spojeným státům světa.“

Ve dnech 3. až 5. července 1909 se v Baden-Badenu konalo setkání francouzských a německých zednářů. Vysoký hodnostář Velkého orientu ve Francii Charles Bernardin přednáší o Spojených státech evropských („Etats Unis d’Europe“) jako přípravě na Spojené státy světové.

Maďarský židovský historik François Fejtö (1909-2008) rovněž prohlašuje, že zednářský projekt 18. a 19. století Spojených států evropských a světových znamená zrušení katolické habsburské monarchie a že zednáři, zejména Velký francouzský Orient v tom sehrává velkou roli.

S koncem habsbugské říše se svobodné zednářství mohlo skutečně vrátit na rakouskou půdu a zejména do Vídně. V roce 1918 je založena Vídeňská Velká lóže. V roce 1922 byl do vídeňské lóže Humanitas uveden Richard Nikolaus hrabě Coudenhove-Kalergi (1894–1972), poté byl uveden do „Mozartovy kapitoly“ jako 18. stupeň - rytíře růžového kříže starého a nastupujícího skotského ritu. Kalergi zakládá panevropské hnutí, které od začátku podporuje Vídeňská lóže.

V knize Praktický idealismus. Aristokracie - technologie - pacifismus (Pan-Europa Verlag, Vídeň-Lipsko 1925), zednář Kalergi srovnává evropského ducha s Luciferem-Prometheem, nositelem světla:

V židovské mytologii odpovídá evropský duch Luciferovi, v řečtině Prometheovi, nositeli světla, který nese božskou jiskru na zemi, [...] otci boje, techniky, osvícení a pokroku [...]“, (s 83.) Podle Kalergiho „duch Evropy“ prolomil politický despotismus aEvropa najde sama sebe pouze emancipací od křesťanství (srov. S. 83–85).

Také ve druhé polovině 20. století fandí „Spojeným státům evropským“ a „Sjednocené Evropě 1 kruhy Velkého Orientu Itálie a v jejím starém i novodobém skotském ritu, jak je vidět například , v měsíčníku pro zednářskou a světskou kulturu, nebo jak si můžete přečíst v knize L'Incontro delle genti, kterou vede od roku 1960 svobodný zednář Elvio Sciubba zednář 33 stupně (1915–2001). V knize z roku 2010 citují zednáři Alain Bauer (bývalý velmistr Velkého Orientu ve Francii) a Jean-Claude Rochigneux (bývalý rada ve Velkém Orientu ve Francii) Contrat Maçonnique Européen (Evropská zednářská smlouva) Velkého Orientu Francie (Štrasburk, 5. června 1993), což mimo jiné potvrzuje:

  • Svobodné zednářství hájí sekularismus, a tudíž oddělení církve od státu, protože pouze sekularismus hájí absolutní svobodu svědomí a náboženství;

  • Zednářství nese evropskou myšlenku začleněnou do univerzalismu;

  • Svobodné zednářství chce zednářskou Evropu („Europe maçonnique“), která přispívá k budování kulturní Evropy.

Zednářská Evropa („l'Europe maçonnique“), prezentovaná Velkým Orientem Francie, figuruje jak v Unii evropského zednářství, tak i v Evropě, založené kulturně, politicky a sociálně na principech zednářství, včetně sekularismu (pp 70-76)), to znamená na vyloučení jakéhokoli vlivu katolické církve ze společnosti.

V Bruselu se 15. října 2010 a 30. listopadu 2011 setkaly delegace různých evropských zednářů (včetně Velkého Orientu Itálie a Sjednocených velkých lóží Německa) se svými velmistry a zástupci liberálních a humanistických sdružení s hlavami Evropské unie (s předsedy Evropské komise, Evropského parlamentu a Evropské rady) kde se měli dohodnout na společném plánu na podporu „demokratických“ a „liberálních“ ideálů.

2. března 2012 navštívil tehdejší místopředseda Evropského parlamentu ústředí Velkého Orientu v Itálii a podpořil zednářský závazek k sekularismu.

V dubnu 2011 středopravá většina v maďarském parlamentu (262 hlasů pro proti 44 proti) schválila ústavu, která vstoupila v platnost počátkem roku 2012 a je založena na Bohu a křesťanských kořenech a hovoří o tradiční rodině (muž + žena). Maďarská ústava rovněž omezuje pravomoci bank, hájí právo na život nenarozených a neuznává „právo“ na potrat ani homosexuální sňatky. Evropská unie (EU) na to reagovala hájením absolutní nezávislosti bank (ECB a MMF) a hrozbou ekonomických sankcí. Britské BBC také kritizovalo Orbánovo konzervativní „vzdalování“.

I dnes se navrhovatelé toho, co zednář Kalergi nazýval „Duchem Evropy“, snaží omezit svrchovanost evropských států a pokládá zavedení určitých politik, k homosexualitě, gender a potratům, které mají křesťanské kořeny, za neslučitelné s novou Evropou.

Otec Paolo Maria Siano, františkán Neposkvrněné

Pramen:  Katholisches

 

https://www.lumendelumine.cz/index.php?page=svetove-zednarstvi-a-jeho-cile-v-evrope

Klíčová slova: nový světový řád  | světovláda  | svobodní zednáři


reklama
1455 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Jsme kolonií západuTři měsíce po nástupu Bidena do úřadu hrozí v Evropě válka. NATO si zaslouží, aby se ztratilo ze světaZvrácený pastýř papež František. Ničí Církev a fakticky kryje korupční a hospodářské zločiny i sexuálně zvrácené biskupy i kněžíPomozte prosím s financováním EUportal.czEvropská unie je diktát a tyranie!

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavit

Eurabia.cz

Doporučujeme: Jak novináři oficiálních medií manipulujíLituje, že Rusko porazilo Hitlera. Hayato Okamura lituje porážky nadřazených Němců

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Ruská ambasáda vydala stanovisko na americkém Facebooku. Orkán reakcí by srovnal panelák se zemí„Jeden Pat a Mat na celou Evropu?“ Profesor Krejčí a Vrbětice: Je to na popravu
Články autora
Průzkum
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění