reklama

Konkretizace srůstání Bergoglia a zednářství

Autor: odjinud | Publikováno: 26.2.2021 | Rubrika: Zamyšlení
bergoglio2

Dne 4. února v Santa Marta oslavil Bergoglio první výročí Mezinárodního dne Bratrstva [ zde ], organizovaného šejkem Mohammedem Bin Zayedem v Abú Dhabí, hlavním městě Spojených arabských emirátů, za účasti velkého imáma Al-Azhar, Ahmada Al-Tayyeb; generálního tajemníka Organizace spojených národů Antónia Guterrese a dalších osobností [oznámili jsme to zde ]. Těžištěm a původem události je dokument, který papež podepsal společně s velkým imámem Al Azhar ve Spojených arabských emirátech během apoštolské cesty před dvěma lety, jejíž problémy jsme zdokumentovali ( zde - zde ).

Při této příležitosti se Bergoglio již po jedenácté setkal s potleskemzednářů a povzbuzením k posílení konceptu bratrství, které sám definoval jako „nové hranice lidstva“.

Deklaraci z Abú Dhabí již schválil časopis nejdůležitější italské zednářské lóže [ zde ], který ji uznává jako „inovativní“ dokument a „drogu s pomalým uvolňováním“, která by mohla ohlašovat „novou éru“ a představovat „bod obratu pro novou civilizaci“. Napsal to Pierluigi Cascioli, novinář Nuovo Hiram, čtvrtletníku zednářské lóže Grand Orient v Itálii. 

A španělská velká lóže v roce 2019 nezapomněla zdůraznit identitu názorů, pokud jde o univerzální bratrství v papežově vánočním poselství [ zde ]. Při zdůrazňování důležitosti konceptů vyjádřených Bergogliem Grand Lodge poznamenává:

„Papežova slova ukazují současnou vzdálenost církve od obsahu Humanum genus, (1884), posledního velkého katolického odsouzení zednářství“.

Encyklika Humanum Genus Lva XIII. otevřeně odsoudila svobodné zednářství a stigmatizovala „velkou moderní chybu náboženského indiferentismu a rovnosti všech kultů “, což je přístup, který definoval papež jako „nejvhodnější způsob, jak zničit všechna náboženství“ a zejména katolické, které, jediné pravé, nelze bez obrovské nespravedlnosti dát do svazku s ostatními.

Krátce po vydání dalšího kontroverzního dokumentu Bratři všichni [ viz ] sama španělská Velká lóže [ zde ] rozšířila veřejnou zprávu vyzývající

„všechny zednáře na světě, aby se připojili k výzvě papeže Františka za bratrství mezi lidmi různých náboženství“.

A nyní, po události 4. února, zednářství pozitivně kvituje, že vůdci dvou velkých náboženství, papež František a velký imám al-Azhar Ahmed el Tayeb, se znovu setkali:

„Říkali si bratře, ke skandálu těch, kteří stále nechápou, že fundamentalismus je způsob nenávisti, a chtěli požádat svět, aby naslouchal výzvě k univerzálnímu bratrství mezi všemi lidmi, aby společně budovali společnou budoucnost“.

Zpráva se zmiňuje o obtížích pro plný a konstruktivní dialog o společné budoucnosti: 

„Je možné, že v 21. století můžeme konečně usilovat o plné lidské bratrství, o vzájemnou toleranci našich hlubokých rozdílů? Budeme schopni uskutečnit tento sen? Universal Freemasonry zadržuje dech před obrovským krokem, který učinilo lidstvo 4. února, kdy svět poprvé v historii oslavil Mezinárodní den lidského bratrství. V těchto temných dnech je to, co se stalo 4. února, paprskem naděje, první kámen, který proměnil svět v chrám bratrské lásky, který nás může všechny hostit.“

A Kristus? A církev?

Snadno se zde obchází a zcela ignoruje, že abychom mohli být pravými bratry, musíme být dětmi v Synu a že se jako takoví nerodíme, ale stáváme se svátostí křtu; což je a zůstává ontologickým faktem. A toto je pravé bratrství v Kristu. Proto opakuji následující.

Pokud se někdo - a bohužel i papež - dovolává horizontálního bratrství, jaká je funkce, raison d'etre církve? Proč se Kristus vtělil, zemřel na kříži, vstal, vystoupil do nebe, poslal svého Ducha a založil církev s úkolem učit, vést a posvěcovat prostřednictvím mocných činů z výsosti (svátostí), které doprovázejí křesťana po celý život tak, aby v něm působila takový účinek, jaký by žádný jiný vnější čin nemohl vyvolat, a měl by být hlásán a ohlašován všem národům? 

Na druhou stranu Bergoglio není nic jiného než nová teologie „univerzálního bratrství“, nového synkretistického náboženství globalismu [ viz ]. Samotné zabezpečení stvoření a podpora chudých - které navíc nejsou primárním cílem člověka, kterým je quaerere Deum - nelze skutečně realizovat, pokud nejsou důsledkem skutků, které se rodí z vykoupených srdcí. Nedorozumění má blízké i vzdálené kořeny a vychází z mylného tvrzení, že „se modlíme k jednomu Bohu“, opakovaně jasně a důrazně vyvrácenému [ zde -  zde - zde ].

 Mír, který popírá Krista a naši víru, aniž by toužil po evangelizaci, je sebevražda katolické církve, které není cizí ani tato relativistická a islámofilní Evropa, která sdílí pošetilost legitimizace islámu jako náboženství (ignorující, že jde o dobývající teokracii) a upřednostňuje samotnou islamizaci Evropy?

A ten, kdo by se měl chovat jako Kristův vikář na zemi, stále více se projevuje jako propagátor „sjednoceného světového náboženství“ [ zde ], které nyní zřejmě koaguluje kolem obscénního spojenectví mezi neporušitelnou církví a většinovým sunnitským islámem.

A jak se musíme cítit odcizeni od těchto směrů, zcela neslučitelných s našimi zásadami, na nichž je založeno občanské soužití, s křesťanskými hodnotami, které potvrzují naši víru a poté i naši civilizaci? A jak bychom se nemohli cítit znovu zrazeni právě tím, kdo by nás měl ve víře utvrzovat?

(Maria Guarini)Chiesa e post concilio


Viz také:

Nový Svatý stolec pro nové náboženství

Nový humanismus – křesťanství Krista zbavené

Papež jako vůdce komunistické inetrnacionály

Naplňjuje se Třetí faimské tajemství

Fatima 16

Nástup anticírkve

 

Klíčová slova: nový světový řád  | svobodní zednáři


reklama
858 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Odporné výsledky zvrácené genderové ideologie...Pašování migrantů neustáváZvrácený pastýř papež František. Ničí Církev a fakticky kryje korupční a hospodářské zločiny i sexuálně zvrácené biskupy i kněžíPomozte prosím s financováním EUportal.czŠkola se od dětí dožaduje, aby přestaly používat tak bigotní slova jako máma a táta

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavit

Eurabia.cz

Slavná Anglie. Nejsou důkazy, ale Čech je vinný jen kvůli tomu, že je bělochem ...Švýcarská anketa: Důvěřuješ Astře Zeneca? Ano 6%

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Ne, Češi, to si rozhodovat nebudete, to rozhodne EU. Svoboda slova? Čas ozvat se je do úterka„Stáhněte ho, škodí ČT!“ Už se tlačí na školu. Jako tenkrát s Lipovskou
Články autora
Průzkum
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění