reklama

Jsme kolonií západu

Autor: Radim Fiala | Publikováno: 20.4.2021 | Rubrika: Ekonomika
Graf

Jsme kolonií západu. Ukazuje to i výše průměrné mzdy v ČR ve srovnání se západem. Podle posledních průzkumů činila v roce 2020 průměrná mzda v Česku 34 835 korun, v Německu 103 tisíc korun a v Rakousku 115 tisíc korun. V rámci EU patříme i k zemím s nejnižší minimální mzdou, která činí 15 200 korun. I na Slovensku či v Polsku je minimální mzda okolo 18 tisíc korun… Západ a nadnárodní korporace z nás mají jenom montovnu a odběratele pro své výrobky, které jsou mnohdy méně kvalitní ve srovnání s tím, co prodávají na západě… Hnutí SPD podporuje růst mezd a zdanění nadnárodních korporací.

Někteří lidé se mě ptají, v čem se liší nové hnutí Trikolóra Václava Klause mladšího od našeho hnutí SDP. Těch věcí je poměrně dost. Podstatnou věcí například je, že zatímco hnutí SPD podporuje zvyšování minimální mzdy, hnutí Trikolóra chce minimální mzdu úplně zrušit! Nadnárodní korporace by pak do naší země přivezly další a další zahraniční pracovníky, kteří jsou ochotní pracovat za mnohem nižší mzdy než čeští občané. Někteří čeští občané by tak přišli o práci a vznikl by zde celkový tlak na snížení mezd. To je pro SPD nepřijatelné!

Trikolóra má zrušení minimální mzdy přímo ve svém programu, řekl na tiskové konferenci Václav Klaus mladší. Hnutí Trikolóra tedy zrušením minimální mzdy de facto prosazuje, aby někteří lidé pracovali za mnohem méně, než je 15 tisíc korun hrubého měsíčně. Pracovník má ale podle nás právo na spravedlivou mzdu. Podle nás je 15 tisíc hrubého málo a podporujeme zvýšení. 😉 Hnutí SPD prosazuje společnost, která je spravedlivá, sociální a solidární – a to jak k zaměstnancům, tak i k podnikatelům.

Hnutí SPD zastává názor, že již nyní jsou v České republice velmi nízké mzdy často nastavené nadnárodními korporacemi a čeští občané ve srovnání s pracovníky z Německa často pracují za almužnu. Zrušení již tak nízké minimální mzdy by podle nás vedlo k celkovému snížení mezd. Nadnárodní korporace by do naší země přivezly další a další zahraniční pracovníky, kteří jsou ochotní pracovat za mnohem nižší mzdy než čeští občané. Někteří čeští občané by tak přišli o práci a vznikl by zde celkový tlak na snížení mezd. Rumunsko a Bulharsko jsou v EU, pracovníci z těchto zemí tak mohou zahltit náš pracovní trh. Může vzrůst i tlak na příchod legálních i nelegálních pracovníků ze zemí mimo EU jako Ukrajina, ale i z dalších.

Již nyní dřou čeští lidé za pakatel a zrušení minimální mzdy by platy českým občanům ještě snížilo! Hnutí SPD navrhuje jasný systém zvyšování minimální mzdy – navrhujeme fixně vázat růst minimální mzdy na růst průměrné mzdy s automatickou valorizací. Takový systém by byl předvídatelný pro zaměstnavatele a umožnil by plánování mzdových nákladů. Zároveň by zaručil lidem s nízkými příjmy, že se, bez ohledu na rozhodnutí politiků, nebudou více prohlubovat sociální rozdíly.

Argument Trikolóry, že minimální mzda zvyšuje nezaměstnanost a určitým typům lidí brání sehnat si práci, je podle nás lichý. To by platilo v případě, že by minimální mzda byla extrémně vysoká. To ale není český případ. Ať si schválně někdo zkusí žít za 15 tisíc korun hrubého měsíčně! SPD prosazuje společnost, která je spravedlivá, sociální a solidární – a to jak k zaměstnancům, tak i k podnikatelům.

Zrušení minimální mzdy je také nesystémový krok. Od minimální mzdy se odvíjí výše pojistného na zdravotní pojištění osob bez zdanitelných příjmů a výše minimální platby pojistného za zaměstnance či výše minimální nemocenské.

Česká republika je bohužel v pozici ekonomické kolonie EU, Západu a Německa. Svědčí o tom nejenom obrovský vývoz kapitálu z naší země, to, že zde je rezervoár levné pracovní síly pro západní nadnárodní korporace a naši lidé nedostávají mzdu, ale almužnu, to, že máme horší kvalitu potravin od stejných dodavatelů než lidé na Západě, likvidace našeho zemědělství, ale i to, že podobně jako z kolonií se od nás vyváží nezpracované suroviny bez přidané hodnoty.

Hnutí SPD chce podporovat český kapitál, tedy české podniky vlastněné českými občany. Je rovněž potřeba si došlápnout na nadnárodní korporace, které zde platí minimum daní a svůj zisk vyvádí do svých centrál v zahraničí.

Pokud nechcete, abychom byli kolonií Západu, který nás vykořisťuje, a pokud chcete, aby naše země byla opět naše, podporujte prosím hnutí SPD.

https://tn.nova.cz/.../v-cesku-se-zvysuje-prumerna-mzda...

https://tn.nova.cz/.../minimalni-mzda-v-cr-patri-k...reklama
1105 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Demokracie, z níž mnohdy zbývají jen prázdné formy, je pomalu odstraňována. Připravují se režimy fakticky s loutkovými vládami jedné strany. Vlády v EU už samostatně skoro o ničem nerozhodujíPodpořte prosím EUportal.czZvrácený pastýř papež František. Ničí Církev a fakticky kryje korupční a hospodářské zločiny i sexuálně zvrácené biskupy i kněžíZápadní muži byli feminizováni a západní ženy defeminizovány. Feministky zničily muže, kteří jsou nyní vychováváni jako ženyRizika a alternativy nové volební legislativy. Hrozí zde hypotetické riziko, že novela může být z tohoto důvodu opět u Ústavního soudu napadena

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavit

Eurabia.cz

Francie: Po generálech zveřejnili prohlášení i vysloužilí policistéAnketa: Schvalujete zákaz palestinských demonstrací? Ano! 84%

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

„Pí*a, pí*a, pí*a. Kur*a, to se mi ulevilo.“ Novotný utržený ze řetězu. Pustil se do Benešové. Poslal jí i smskuPři utahování přidávali další restrikce, při rozvolňování chtějí vyhodnocovat? Paznehti! Smejkalova poradní skupina dostala úder. Komentátor ve varu
Články autora
Průzkum
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění