reklama

Ve Francii přibývá každých čtrnáct dní jedna mešita, zatímco každých čtrnáct dní mizí jeden kostel

Autor: odjinud | Publikováno: 11.5.2021 | Rubrika: ShortNews
Arábia

Francúzsko prichádza každé dva týždne o jednu náboženskú budovu, pričom v drvivej väčšine prípadov ide o katolícke stavby. Toto aspoň tvrdí Edouard de Lamaze, prezident Observatoire du patrimoine religieux, neziskovej organizácie, ktorá mapuje stav náboženských budov v krajine.

Väčšina zo stratených budov je buď zničená demoláciou, pretransformovaná na svetské účely, ponechaná v havarijnom stave alebo poškodená požiarom.

Hoci katolíckych stavieb je tu stále ďaleko najviac, vo Francúzsku je postavená jedna nová mešita každých 15 dní, kým kresťanské kostoly sú rovnakým tempom ničené“, sťažuje sa pán de Lamaze.

Rovnako tak poukazuje na fakt, že vo Francúzsku sú kostoly pod dennými útokmi, kedy útočníci v dvoch tretinách prípadov niečo ukradnú a v jednej tretine posvätné miesto dokonca znesvätia.

V 70. rokoch vydal spisovateľ a novinár Michel de Saint Pierre knihu s názvom Églises en ruine, Eglise en péril (Kostoly v ruinách, Cirkev nebezpečenstve), kde varoval pred veľkým znesväcovaním chrámov… Situácia sa od tej doby zhoršila desaťnásobne, možno dokonca stonásobne.

Vandalizmus však nie je jediný problém, ktorému kostoly vo Francúzsku čelia. Ako Edouard de Lamaze vysvetľuje, na základe zákona z roku 1905 prešla správa všetkých kostolov pod štát, respektíve pod samosprávy. A tie na kostoly nemajú peniaze, prípadne o ne nemajú záujem.

Množstvo chrámov sa tak nachádza v dezolátnom stave, keďže naposledy boli reštaurované pred viac ako 100 rokmi! V krajine sa nachádza celkovo 45-tisíc kostolov, pričom v akútne zlom stave je 5-tisíc budov.

Istá časť kostolov je (aspoň na papieri) zvlášť chránená ako „historické budovy“, no ide asi iba o 15-tisíc kostolov. Ostatných 30-tisíc je viac-menej ponechaných svojmu osudu.

MG

Zdroj: ncregister.com

https://www.christianitas.sk/francuzsko-prichadza-kazde-dva-tyzdne-o-jeden-kostol/

Klíčová slova: islám  | Katolická církev  | křesťanství


reklama
834 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Piráti v sombrerech: Transgender exempláře obsazují pozice. Budou si depilovat nohy? Revoluce žere vlastní děti. Feministky ostrouhajíPodpořte prosím EUportal.czŠéf německých Zelených: Je třeba vyzbrojit Ukrajinu. Ekologická operace Barbarossa? Kavárna u nás je nadšená. Ať žije válka! Ta samá parta jako PirátiBelgie je v šoku po útoku migrantského gangu na čtrnáctiletou bílou dívku, kterou muslimští imigranti znásilnili, vše si natáčeli a zločin umístili na internetu. Čtyři dny poté zoufalá dívka spáchala sebevražduNež se Církev bude těšit ze zmrtvýchvstání, musí spolu s Kristem snášet Jeho utrpení, zejména však Jeho ukřižování. Víme, že Krista zradil Jidáš, apoštol, a proto dnes zrazují Církev nástupci apoštolů

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavit

Eurabia.cz

Jak si s námi vytřel Západ zadek a okradl nás o naše zlatoOrbán: Jsme v kulturní válce o duši Evropy

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Pilloni: 34krát větší kriminalita migrantů v Itálii. Přituhuje. A v ČR? Nové a zlé zkušenostiTen kasíroval prachy pro rodinu. Hejma bez obalu ke schůzce Biden-Putin
Články autora
Průzkum
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění